معرفی دانشکده فنی شهید مهاجر

معرفی دانشکده فنی شهید مهاجر یکی از دانشگاه های فنی و حرفه ای ایران

دانشکده فنی شهید مهاجر یکی از دانشگاه های فنی و حرفه ای ایران است. دانشکده فنی شهید مهاجر مانند دیگر دانشگاه های فنی و حرفه ای دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشکده فنی شهید مهاجر شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشکده فنی شهید مهاجر می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشکده فنی شهید مهاجر بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشکده فنی شهید مهاجر و تاریخچه دانشکده فنی شهید مهاجر و آدرس سایت دانشکده فنی شهید مهاجر می پردازیم.

تاریخچه دانشکده فنی شهید مهاجر

دانشگاه مهاجر یکی از مراکز آموزش عالی شهر اصفهان است. این دانشگاه تحت مدیریت دانشگاه فنی و حرفه ای و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

مقاطع تحصیلی دانشکده فنی شهید مهاجر

دوره کاردانی: دانشجویان از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده و پس از گذراندن حدود هشتاد واحد درسی موفق به اخذ مدرک کاردان فنی (تکنسین) یا کاردان معلم فنی می‌شوند.

دوره‌های کارشناسی ناپیوسته: دانشجویان این دوره از میان فارغ التحصیلان دوره‌های کاردانی که درکنکور سراسری موفقیت کسب نموده‌اند بوده و پس از گذراندن حدود هشتاد واحد درسی موفق به اخذ مدرک کارشناسی یا مهندسی تکنولوژی می‌شوند.

دانشگاه فنی وحرفه ای شهید مهاجر از سال۱۳۴۶با نام انستیتو تکنولوژی شروع به کار نمود و از سال۱۳۵۱ با عنوان آموزشگاه حرفه‌ای با۳۰ نفر پرسنل و۲۴۰نفر هنرجو به فعالیت خود ادامه داد. از سال۱۳۵۷ و هم‌زمان با پیروزی انقلاب اسلامی به آموزشکده فنی وحرفه‌ای وابسته به آموزش و پرورش با۶۰نفر دانشجو تغییر نام داداین دانشگاه بعد از انقلاب به نام یکی از دانش آموخته گان شهیدش، آموزشکده شهیدمهاجر نام گرفت و این روند تا سال ۱۳۸۹ادامه داشت که پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه ۵ساله از آموزش و پرورش جدا و بهوزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملحق شد. و با عنوان دانشگاه فنی وحرفه‌ای ادامه فعالیت می‌دهد و هم اکنون با۳۷۸نفر نیروی انسانی و حدود۴۰۰۰نفر دانشجو در۱۵رشته کاردانی و۴رشته کارشناسی در دو نوبت روزانه و شبانه درقالب۳واحد انستیتو فنی برق، عمران و مکانیک و۴گروه علوم پایه شامل ریاضی، فیزیک، زبان وادبیات ومعارف اسلامی ودو گروه تخصصی حرفه‌ای حسابداری وتربیت بدنی، با امکانات مجهز در حال فعالیت است.

شناسایی فیزیکی دانشکده فنی شهید مهاجر

دانشگاه فنی وحرفه‌ای شهید مهاجر هم جوار دانشگاه اصفهان در نزدیکی کوه صفه ودر منطقه‌ای خوش آب و هوا و با فضای طبیعی و ساختمانی مناسب واقع شده‌است. این مرکز درمجموع دارای ۸۴۰۰۰ مترمربع زمین شامل ساختمان اداری، فضاهای آموزشی و کارگاهی، کتابخانه، خوابگاه، سالن و زمین ورزشی، سالن آمفی تئاتر، کافی نت، نمازخانه، مهمانسرا، فضای سبز، امکانات رفاهی، پیرایش، انتشارات، انبار مرکزی، کارگاه خدمات، امکانات ترابری سبک و سنگین و سرویس‌های خدماتی می‌باشد.

افتخارات و رویدادهای مهم دانشکده فنی شهید مهاجر

  • کسب مقام اول در مسابقات ملی ریخته گری(متالورژی)درسال‌های 90و92

سایت دانشکده فنی شهید مهاجر

www.mohajertc.ir

1.5/5 ( 2 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید