معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی

معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی یکی از دانشگاه های فنی و حرفه ای ایران

دانشکده فنی انقلاب اسلامی یکی از دانشگاه های فنی و حرفه ای ایران است. دانشکده فنی انقلاب اسلامی مانند دیگر دانشگاه های فنی و حرفه ای دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشکده فنی انقلاب اسلامی شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشکده فنی انقلاب اسلامی می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشکده فنی انقلاب اسلامی بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشکده فنی انقلاب اسلامی و تاریخچه دانشکده فنی انقلاب اسلامی و آدرس سایت دانشکده فنی انقلاب اسلامی می پردازیم.

تاریخچه دانشکده فنی انقلاب اسلامی

دانشکده فنی انقلاب اسلامی یک دانشکده فنی دولتی در تهران , ایران، تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران و دانشگاه فنی و حرفه‌ای (ایران) است. این دانشکده بزرگترین دانشکده فنی حرفه‌ای در ایران با ۶۰۰۰ دانشجو است.

پیش از انقلاب اسلامی ایران یکی از انستیتوهای تکنولوژی تهران بود که در سال ۱۳۵۹ با ادغام انستیتوهای تکنولوژی تهران مجتمع انقلاب اسلامی تأسیس گردید. سپس به مرکز آموزش عالی فنی انقلاب اسلامی تغییر نام داد در سال ۱۳۶۷ رسماً فعالیت خود را شروع کرد. این مرکز همراه با سایر آموزشکده‌ها و دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای از ابتدای سال ۱۳۹۰ از آموزش و پرورش منتزع و به عنوان یک دانشکده از دانشگاه فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملحق گردید.

شهید حسن تهرانی مقدم (پدرموشکی ایران) دانشجوی دانشکده فنی انقلاب اسلامی و یکی از افتخارات این دانشکده است دانشکده انقلاب اسلامی زمانی با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تحت عنوان یک سازمان دانشجو می‌گرفتند که دانشکده انقلاب در سال ۱۳۷۶ مستقل شد. دانشکده فنی انقلاب اسلامی یکی از مراکز آموزش عالی تهران است. این دانشکده که اکنون زیر نظر دانشگاه فنی و حرفه‌ای و به ریاست جناب آقای مهندس اردشیر عبدی است، همچنین پذیرش دانشجو در این دانشکده، فقط از بین مردان انجام می‌شود که در اکثریت رشته ها دانشجویان رتبه برتری کنکور برای این دانشکده پذیرفته میشوند .

وسعت دانشکده: دارای زمینی به وسعت ۵ هکتار با زیر بنایی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع

مکان دانشکده: تهران – چهارراه یافت آباد – بلوار معلم – نبش میدان معلم دانشکده انقلاب اسلامی.

امکانات دانشکده فنی انقلاب اسلامی

 • مسجد
 • آمفی تئاتر مرکزی با ظرفیت ششصد نفر
 • دو آمفی تئاتر هر کدام با ظرفیت ۱۰۰ نفر
 • سالن سر پوشیده ورزشی
 • کتابخانه با شصت هزار جلد کتاب
 • سالن قرائت خانه
 • خوابگاه در سه طبقه با ظرفیت ۸۰۰ نفر
 • مرکز بهداشت و سلامت روان
 • سالن سلف
 • کافی شاپ

انستیتو های دانشکده فنی انقلاب اسلامی

 • انستیتو هنر و معماری
 • انستیتو برق و کامپیوتر
 • انستیتو مهندسی مکانیک
 • انستیتو علوم پایه
 • نهاد نمایندگی ولی فقیه

انستیتو برق و کامپیوتر دانشکده فنی انقلاب اسلامی

انستیوی برق شامل رشته‌های: برق انتقال و توزیع، برق کنترل، الکترونیک ،کامپیوتر ،مخابرات می‌باشد.

امکانات این استیتو شامل آزمایشگاه ماشین‌های الکتریکی، آز مدارهای الکتریکی، کارگاه مدارفرمان، کارگاه تخصصی تابلو، کارگاه تأسیسات الکتریکی، کارگاه سیم پیچی، کارگاه توزیع هوایی، سایت کامپیوتر، کارگاه تعمیر تلویزیون، آز الکترونیک قدرت، آز دیجیتال و …می‌باشد.

ریاست انستیتو بر عهده دکتر مجید عسگر می‌باشد.

انستیتو هنر و معماری دانشکده فنی انقلاب اسلامی

شامل رشته‌های معماری، عمران، چاپ، گرافیک،نقشه‌برداری می‌باشد.

این انستیتو از مجهزترین انستیتوهای این دانشکده است و اساتید با سوابق علمی درخشان در حال تدریس هستند.

انستیتو مکانیک دانشکده فنی انقلاب اسلامی

بزرگترین انستیتوی این دانشکده می‌باشد و همچنین دانشجویان و اساتید قدرتمند از لحاظ علمی مشغول بکار هستند این دانشکده شامل رشته‌های: مهندسی خودرو، جوشکاری، متالوژی، ماشین ابزار، صنایع چوب و … می‌باشد. این انستیتو در حال همکاری با شرکت ایرانخودرو می‌باشد.

انستیتو علوم پایه دانشکده فنی انقلاب اسلامی

در این انستیتو علوم پایه و دروس رشته حسابداری آموزش داده می‌شود که شامل ۴ سایت کامپیوتری مجهز می‌باشد و همچنین شامل دو مرکز آموزشی صنایع نساجی وصنایع شیمیایی

سایت دانشکده فنی انقلاب اسلامی

https://tvct1.tvu.ac.ir//

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید