معرفی دانشگاه صنعتی قوچان

معرفی دانشگاه صنعتی قوچان یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه صنعتی قوچان یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه صنعتی قوچان مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه صنعتی قوچان شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه صنعتی قوچان می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه صنعتی قوچان بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه صنعتی قوچان و تاریخچه دانشگاه صنعتی قوچان و آدرس سایت دانشگاه صنعتی قوچان می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه صنعتی قوچان

دانشگاه صنعتی قوچان در شهر قوچان در استان خراسان رضوی واقع است.

دانشگاه صنعتی قوچان در بهمن ماه سال ۱۳۸۵ با صدور مجوز از طرف شورای گسترش آموزش عالی با ۷۶ دانشجو در دو رشته کاردانی کامپیوتر – نرم‌افزار و مخابرات گرایش ارتباط داده‌ها در ساختمان استیجاری (شبکه بهداشت و درمان-اداره آموزش و پرورش) آغاز به کار نمود. سپس در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۱۰ به مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی قوچان ارتقاء پیدا نمود.

شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۷ با ارتقاء مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی قوچان به دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان موافقت اصولی به عمل آورد که این مایه مباهات این خطه و شهرستان خواهد شد. شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ ۹۶/۰۷/۳۰ خود با تغییر نام «دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان» به «دانشگاه صنعتی قوچان» موافقت قطعی به عمل آورد.

وضعیت کنونی دانشگاه صنعتی قوچان

سایت فعلی دانشگاه با ۶۰۰۰ متر مربع زیر بنا شامل دانشکده مهندسی، دانشکده برق و سازمان مرکزی در زمینی به مساحت حدود دو هکتار (واقع در جاده قوچان-مشهد) جهت امور جاری آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و اداری به مرحله بهره‌برداری رسیده‌است و در شرف تکمیل نمودن آن با احداث ساختمان چند منظوره‌ای با زیربنای ۵۰۰۰ متر مربع می‌باشد.

افتخارات دانشگاه صنعتی قوچان

روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان در چهارمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی – فناوری و سازمانهای تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گروه دانشگاه‌های ب رتبه برتر را کسب کرد. همچنین از دیگر افتخارات دانشگاه قوچان می‌توان به اخذ گواهینامه‌ها ی ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۰۰۱۵ و IQNET اشاره کرد.

سایت دانشگاه صنعتی قوچان

www.qiet.ac.ir

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید