آخرین آمار مصدومان و قربانیان چهارشنبه سوری ۹۷ / اولین فوتی در زنجان

به گزارش آسمونی:شما می‌توانید رویداد‌های چهارشنبه سوری سال ۹۷ را در این گزارش خبری بخوانید.

انتقال تکنسین حادثه دیده به بیمارستان خاتم الانبیا با دستور دکتر کولیوند

با دستور رئیس سازمان اورژانس کشور تکنسین موتورلانس جهت پیگیری روند درمان به بیمارستان خاتم الانبیا انتقال یافت.

آمار مصدومان چهارشنبه سوری تا ساعت ۲۳

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت درباره جزئیات حوادث چهارشنبه سوری گفت: تا ساعت ۲۳ امشب ۱۵۰۹ نفر بر اثر حوادث در کل کشور مصدوم شده‌اند که از این تعداد، ۱۵۰ نفر بستری در بخش عادی و ۴ نفر بستری در بخش ویژه، ۱۰۶۷ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت گفت:متاسفانه یک نوجوان ۱۶ ساله بر اثر انفجار مواد محترقه در زنجان جان خود را از دست داد.

وی گفت: از این تعداد ۳۸۵ دچر سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند و ۱۰۷ نفر دچار قطع عضو شده‌اند و همچنین ۴۵۳ نفر از مصدومان از ناحیه چشم آسیب دیده‌اند.

بستری 5 نفر به دلیل سوختگی‌های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به آمار مصدومان حادثه چهارشنبه سوری به تشریح اقدامات درمانی ویژه آن پرداخت.

کاهش ۷۵ درصدی تلفات چهارشنبه سوری/ تمهیدات وزارت بهداشت برای تعطیلات نوروز

وزیر بهداشت گفت: بنابر بررسی‌های انجام شده تا به این لحظه آمار تلفات چهارشنبه سوری نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد کاهش یافت.

یک فوتی و ۷۵۰ مصدوم تا ساعت ۲۲

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت آمار مجروحان در کشور از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ۲۱ امشب را ۲ کشته و ۱۰۷۱ نفر مصدوم اعلام کرد.

وی ادامه داد: در کل کشور از ابتدای امروز تا ساعت ۲۲، یک نفر کشته و ۷۵۰ نفر مصدوم شدند.

آخرین آمار حوادث چهارشنبه سوری ۹۷

ستاد مرکزی وزارت بهداشت آمار حوادث چهارشنبه سوری را تا ساعت ۲۱ در سرتاسر کشور به شرح زیر اعلام کرد:

 • تعداد کل مصدومان ۳۴۳ نفر که ۲۷۶ نفر مرد و ۶۷ نفر زن
 • تعداد افراد بستری در بخش عادی ۳۸ نفر
 • تعداد افراد بستری در بخش ویژه یک نفر
 • تعداد درمان سرپایی ۲۱۸ نفر
 • تعداد بریدگی و خراشیدگی ۱۲۳ نفر
 • تعداد قطع عضو ۳۲ نفر
 • تعداد سوختگی درجه یک، ۸۰ نفر
 • تعداد سوختگی درجه دو، ۷۶ نفر
 • تعداد سوختگی درجه سه، ۲۳ نفر
 • تعداد شکستگی پنج نفر
 • تعداد افراد با سایر مصدومیت‌ها ۵۷ نفر

گفتنی است؛ تا ساعت ۲۱ تنها یک مورد فوتی از زنجان گزارش شده است.

از این تعداد ۹۱ درصد مصدومان آقایان و ۹ درصد بانوان هستند.

همچنین تا ساعت ۲۱ ،۹۸ مورد آسیب چشمی از سرتاسر کشور گزارش شده است.

آخرین آمار سوانح چهارشنبه سوری ۹۷ از زبان وزیر بهداشت

نمکی با اشاره به کاهش حوادث و مصدومان چهارشنبه سوری از فوت یک جوان زنجانی خبر داد.

انتقال دو مصدوم با اورژانس به بیمارستان فارابی

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی  گفت:  لحظاتی پیش آقای ۴۰ ساله که از ناحیه چشم چپ و ۳۳ ساله که از ناحیه چشم راست دچار آسیب دیدگی شده بود به بیمارستان منتقل شدند.

وی ادامه داد: همچنین پسر ۱۵ ساله ای که از ناحیه هر دو چشم به شدت دچار آسیب دیدگی شده بود به بیمارستان منتقل شدند تا خدمات درمانی روی او انجام شود.

مراجعه سه مصدوم به بیمارستان مطهری

خانم ۴۰ ساله ساعت ۲۱:۲۷ دقیقه وارد بیمارستان شد، این خانم بر اثر حرارت شعله الکل از ناحیه دست ها و صورت مصدوم شده است و فرزند شش ساله او از ناحیه دست دچار سوختگی شده است.

یک دختر ۱۳ ساله و‌یک مرد ۴۵ ساله ساعت ۲۱:۳۳ دقیقه وارد بیمارستان شدند که این دختر ۱۳ ساله از ناحیه گردن و مرد ۴۵ ساله از ناحیه دست مصدوم شده اند.

بستری پنج مصدوم چشمی برای جراحی در بیمارستان فارابی

آرش میر محمد صادقی معاون درمان بیمارستان فارابی درباره وضعیت مصدومان چهارشنبه سوری تا به این لحظه اظهار کرد: خوشبختانه تا به این لحظه تعداد مراجعه‌کنندگان و مصدومان جدی که بستری یا برای جراحی آماده شده‌اند کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تا به این لحظه بیمارستان فارابی ۳۷ بیمار را پذیرش کرده است که از این بین ۳۲ بیمار به صورت سرپایی مداوا شدند و پنج بیمار که علاوه بر آسیب های سطحی آسیب های جدی به چشم آنها وارد شده بود و برای انجام جراحی آماده و بستری شدند.

میر محمد صادقی بیان کرد: اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی در همه مراکز در آماده باش کامل قرار دارد و امیدوار هستیم که با همین روند مصدومان کمتری به همراه داشته باشیم.

کاهش چشمگیر مصدومان چهارشنبه سوری در بیمارستان فارابی

معاون درمان بیمارستان فارابی از کاهش چشمگیر مراجعات ناشی از حوادث چهارشنبه سوری خبر داد.

یک کشته و ۳۴۳ نفر مصدوم تا ساعت ۲۱

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت کل مصدومان در کشور از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ۲۱ امشب را ۲ کشته و ۶۱۵ مصدوم اعلام کرد.

صابریان ادامه داد: آمار مصدومان در کل کشور از ابتدای امروز تا ساعت ۲۱ امشب، یک کشته و ۳۴۳ نفر مصدوم اعلام شده است.

انفجار مواد محترقه جان یک نوجوان را گرفت

حوالی ساعت ۲۱ امشب فوت یک نفر در شهرستان زنجان بر اثر انفجار مواد محترقه اعلام شد.

این فرد یک نوجوان ۱۶ تا ساله بود که بر اثر انفجار مواد محترقه جان خود را از دست داد.

کاهش ۹۰ درصدی مصدومان حوادث چهارشنبه سوری در کشور

کولیوند رئیس اورژانس کشور با اشاره به آمادگی اورژانس برای درمان مصدومان حوادث چهارشنبه سوری از کاهش ۹۰ درصدی تعداد مصدومان خبر داد.

وی افزود: تا به این لحظه تعداد ۱۲۰ نفر به مراکز درمانی سراسر کشتر مراجعه کرده اند که از این تعداد ۲۸ مصدوم بستری شده اند و متاسفانه در شهر ارومیه دست چپ یک جوان ۲۰ ساله قطع شده است.

کولیوند گفت: من امیدوارم والدین مراقب نوجوانان و جوانان خود باشند تا این چند ساعت به خوبی بگذرد.

مصدومیت یک کودک و نوجوان از ناحیه دست و پا

یک کودک ۸ ساله و یک نوجوان ۱۸ ساله وارد بیمارستان‌ شهید مطهری شدند.

نوجوان ‌۱۸ ‌ساله براثر انفجار نارنجک و‌ کودک ۸ ساله براثر ترقه مصدوم شده اند و این نوجوان ۱۸ ساله از ناحیه پا و کودک ۸ ساله از ناحیه دست راست مصدوم شده است.

روایت مصدومان از چهارشنبه سوزی ۹۷

مصدومان حادثه چهارشنبه سوری از ماجرای مصدومیتشان در جریان حوادث امشب سخن گفتند.

آمار مصدومان چهارشنبه سوری در پایتخت

سید رضا معتمدی معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران درباره آخرین آمار مصدومان مراسم چهارشنبه سوری در استان تهران اظهار کرد: آمار مصدومین منتقل شده با اورژانس در حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت ۸ امشب به ۱۸ مصدوم در شهر تهران و ۲۸ مصدوم در استان تهران رسیده است.

 

مصدومیت ۷ نفر تاکنون در چهارشنبه آخر سال تهران/ ایجاد چهار قرارگاه نوروزی در پایتخت

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ از اقدامات پلیس پایتخت در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

مصدومیت ۱۵۵ نفر تا ساعت ۲۰

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت کل مصدومان در کشور از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ۲۰ امشب را ۴۳۳ را اعلام کرد.

وی گفت: آمار مصدومان در کل کشور از ابتدای امروز تا ساعت ۲۰، ۱۵۵ نفر است.

بستری دختر ۶ ساله براثر شدت جراحات

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی دقایقی پیش دو پسر ۱۶ و ۱۳ ساله که به صورت سطحی دچار سوختگی و آسیب دیدگی شده بودند به این مرکز مراجعه کردند.

وی با اشاره به مراجعه دختر بچه ۶ ساله به بیمارستان ادامه داد: کودک به دلیل شدت مصدومیت و برای انجام اقدامات درمانی در بیمارستان بستری شد.

عابران پیاده قربانیان چهارشنبه سوزی

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی اظهار کرد: لحظاتی پیش یک پسر بچه ۱۱ ساله ای که از ناحیه پلک دچار آسیب دیدگی شده بود به این مرکز مراجعه کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه تا به این لحظه بیشتر مصدومان استفاده کنندگان مواد محترقه نبودند و در هنگام همراهی با خانواده یا عبور از خیابان دچار آسیب دیدگی شدند.

مصدومیت ۱۱۹ نفر تا ساعت ۱۹:۳۰

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت در کل مصدومان در کشور از ابتدای اسفند ماه تا ساعت ۱۹:۳۰ امروز را ۳۹۹ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: آمار مصدومان در کل کشور از ابتدای امروز تا ساعت ۱۹:۳۰، ۱۱۹ نفر است.

حوادث چهارشنبه سوری تا این لحظه ۵۷ مصدوم برجای گذاشت

صابریان مسئول کمیته چهارشنبه سوری وزارت بهداشت آمار مصدومان چهارشنبه سوری کل کشور تا این لحظه را اعلام کرد.

به گفته وی تا ساعت ۱۸ امروز تعداد مصدومان چهارشنبه سوری در کل کشور ۵۷ نفر است که ۹۵ درصد مرد و ۵ درصد زن هستند.

وی افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۲ نفر در بخش عادی، یک نفر در بخش ویژه بستری و همچنین ۲۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۳ نفر دچار بریدگی و خراشیدگی و ۸ نفر دچار قطع عضو شدند.

آمار تلفات چشمی بیمارستان فارابی به پنج نفر رسید

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی اظهار کرد: با دو مصدوم اضافه شده آمار کلیه تلفات ناشی از حوادث چهارشنبه سوری تا به این لحظه به پنج نفر رسید.

وی افزود: ساعتی پیش یک کودک سیزده ساله و یک آقای ۳۲ ساله که دچار مصدومیت سطحی در ناحیه پلک و چشم شده بودند به این مرکز مراجعه و پس از اقدامات درمانی ترخیص شدند و یک آقای ۲۶ ساله که شرایط حاد تری داشت در حال حاضر در این مرکز بستری است.

مصدومیت چشمی ۲ نفر بر اثر انفجار

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی اظهار کرد: تا به این لحظه ای دو مصدوم که یکی از آنها پسر ۱۲ ساله و دیگری یک آقای ۴۰ ساله بود که به این مرکز درمانی مراجعه کردند.

وی ادامه داد: هر دو معصوم از ناحیه چشم چپ بر اثر انفجار مواد محترقه دچار آسیب شده بودند که در حال حاضر تحت درمان قرار گرفتند.

مصدومیت ۲ نفر از ناحیه چشم چپ

سید مصطفی موسوی نماینده سازمان اورژانس کشور در بیمارستان فارابی اظهار کرد: تا این لحظه‌ ۲ مصدوم یک پسر ۱۲ ساله و  یک آقای ۴۰ ساله به این مرکز درمانی مراجعه کرده اند.

وی ادامه داد: هر ۲ مصدوم از ناحیه چشم چپ بر اثر انفجار مواد محترقه دچار آسیب شده بودند که در حال حاضر تحت درمان قرار دارند.

بستری ۲ کودک در بیمارستان شهید مطهری

دهمرده‌ای رئیس بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری با اشاره به آمادگی پرسنل بیمارستان برای مراسم چهارشنبه سوری گفت: تاکنون ۲ کودک در بیمارستان مطهری بستری شدند.

۵۰۰ مامور اورژانس در تهران آماده باش هستند

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور اظهار کرد: ۵۰۰ نفر از نیروهای عملیاتی اورژانس در قالب ۱۹۷ اکیپ برای شب چهارشنبه سوری در تهران آماده باش هستند و مرکز هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت نیز برای این شب آمادگی کامل دارد.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور از اول تا کنون ۲۸۶ نفرمصدوم داشته است که ۲۵۸ نفر مرد و ۲۸ نفر زن هستند. از این تعداد ۳۸ ‏نفر تاکنون بستری شدند که ۳ نفرشان در بخش‌های ویژه بستری هستند.۱۷۱ نفر سرپایی درمان شدند.

خالدی درباره تعداد مصدومان حوادث شب چهارشنبه سوری در سال ۹۶ گفت: سال گذشته ۴ هزار و ۷۹۹ نفر مصدوم شدند که ۳ هزار و ۷۷۵ نفر مرد و هزار و ۲۴ نفر زن بودند. همچنین ۳۴۰ نفر سال گذشته بستری شدند که ۱۴ نفر در بخش‌های ویژه و ۳ هزار و ۷۲۰ نفر سرپایی بودند.

وی درباره تعداد فوتی‌های حوادث سال گذشته بیان کرد: سال گذشته هزار و ۳۱ نفر دچار سوختگی درجه ۲ یا ۳ شدند، ۶۸ نفر دچار قطع عضو و هزار و ۶۰۸ نفر نیز از ناحیه چشم دچار آسیب شده بودند.

پرتاب نارنجک کودک ۴ ساله را راهی بیمارستان کرد

پرویز نمازی مدیر پرستاری بیمارستان شهید مطهری گفت: تا به این لحظه تعداد مراجعان کمتر از سال گذشته بوده است، به طوریکه از صبح تاکنون  به دلیل پرتاب نارنجک از خیابان به داخل منزل یک کودک چهار ساله در بیمارستان مطهری بستری شده است.

مصدومیت ۲ کودک بر اثر انفجار ترقه

تا به این لحظه ۲ کودک بر اثر انفجار ترقه دچار سوختگی درجه ۲ شده اند و اکنون در بیمارستان بستری هستند.

سرباز وظیفه اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال

سرهنگ سعید آقایاری رییس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال یک پلیس بود که به بیمارستان منتقل شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید