وینچنزو مونتلا ؛ بیوگرافی + عکس

وینچنزو مونتلا ؛ بیوگرافی + عکس

نام : وینچنزو

نام خانوادگی : مونتلا

تاریخ تولد : 18 ژوئن 1974

محل تولد : پومیلیانو دارکو

شغل : فوتبالیست ، سرمربی

به گزارش ورزشی آسمونی ، وینچنزو مونتلا ،بازیکن سابق تیم ایتالیا و سرمربی گذشته تیم های نظیر آث میلان و سویا بوده است که اکنون سرمربی گری تیم خاصی را بر عهده ندارد . مونتلا سابقه بازی در تیم هایی نظیر امپولی ، جنوا ، آث رم ، سمپدوریا و فولام را داراست .

تیم ملی ایتالیا

مونتلا در سال 1999 و در تاریخ 5 ژوئن اولین مسابقه خود را در برابر تیم ولز انجام داد و در جام ملت های اروپا 2000 و جام جهانی 2002 جزو کاروان تیم ایتالیا بود . وی برای تیم ملی ایتالیا 20 بازی را انجام داده و تنها 3 گل را به ثمر رسانده است .

تیم های باشگاهی

وینچنزو مونتلا بین سال های 1990 تا 1995 در تیم امپولی مشغول بازی بود و در 51 بازی خود برای این تیم 26 گل را به ثمر رساند . در ادامه به جنوا پیوست در مدت 34 بازی موفق به زدن 21 گل شد . در ادامه به سمپدوریا منتقل شد و در 83 بازی موفق شد 54 بار دروازه حریفان خود را باز کند . در نهایت به آ اس رم پیوست و بیشتری تعداد بازی را برای این تیم انجام داد و در 192 بازی 82 گل به ثمر رساند . در ادامه به طور قرضی به باشگاه هایی مانند فولام و سپدوریا پیوست و در نهایت در 10 بازی برای فولام و 13 بازی برای سمپدوریا به ترتیب 2 و 4 گل را به ثمر رساند .

دوران مربی گری

مونتلا بعد از آویختن کفش های خود به عنوان سرمربی به چهارگوشه سبز باز گشت . وی در آ اس رم ، کاتانیا ، آث میلان ، سویا و فیورنتینا به سرمربی گری پرداخت . بهترین عنوان مونتلا در سری آ مقام چهارمی با فیورنتینا بود . نایب قهرمانی با فیورنتینا در جام حذفی ایتالیا و رساندن این تیم به نیمه نهایی لیگ اروپا از افتخارات این تیم با سرمربی گری مونتلا است .

وی در سال 2016 به همراه تیم آث میلان موفق به کسب سوپر جام ایتالیا شد تا کارنامه خود را در سری آ بهتر کند .

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید