تعليق پرواز بوئینگ 737 مکس در بسياری از کشورها

به گزارش آسمونی:در پی تعلیق پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس در کشورهای مختلف، عمان، مالزی، انگلیس، آلمان و یک شرکت آرژانتینی هم بهره برداری از این نوع هواپیماهای خود را به حال تعلیق درآوردند.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، نهاد هواپیمایی کشوری عمان روز سه شنبه اعلام کرد این کشور پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را تا اطلاع ثانوی به حال تعلیق درآورده است.

در خبری دیگر به نقل از خبرگزاری فرانسه، مالزی نیز از ممنوعیت پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس در حریم هوایی خود خبر داد.

همچنین به دنبال سقوط یک هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 که روز یکشنبه در اتیوپی به کشته شدن 157 نفر منجر شد، شرکت هواپیمایی ارولینیاس آرژانتیناس Aerolineas Argentinas از تعلیق موقت بهره برداری تجاری از پنج فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 خود خبر داد.

ارولینیاس آرژانتیناس روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این تصمیم را پس از تحلیل هم زمان با اداره ملی حمل و نقل هوایی که مسئول نظارت بر بخش حمل و نقل هوایی در این کشور است، اتخاذ کرده است. این شرکت تاکید کرد امنیت برایش در اولویت قرار دارد.

این شرکت که ناوگانی متشکل از 82 هواپیما از جمله پنج هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 دارد، اعلام کرد تحقیقات کنونی درباره دلیل سانحه هوایی اتیوپی را از نزدیک دنبال می کند.

شرکت ارولینیاس آرژانتیناس در نوامبر سال دو هزار و هفده از آغاز بهره برداری از هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8 خود خبر داده بود و با استفاده از آنها 7 هزار و 550 پرواز در امنیت کامل داشت.

در خبری دیگر انگلیس نیز پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را در حریم هوایی خود ممنوع اعلام کرد.

همچنین شرکت هواپیمایی ایر شاتل نروژ پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را به حالت تعلیق در آورد.

وزیر ترابری آلمان نیز روز سه شنبه اعلام کرد آلمان پرواز این نوع هواپیما را در حریم هوایی خود ممنوع می کند.

ایرلند نیز تصمیم گرفت استفاده از هواپیماهایی بوئینگ 737 مکس 8 را به حال تعلیق درآورد.

فرانسه نیز استفاده از هواپیماهای بوئینگ 737 مکس 8 و پرواز آن را در حریم هوایی خود ممنوع کرد.

وزیر حمل و نقل هلند نیز اعلام کرد دولت این کشور دستور داده است تا حریم هوایی این کشور بر روی هواپیماهای بوئینگ 737 بسته شود.

نوربرت هوبر وزیر راه و ترابری اتریش نیز عصر امروز تصمیم گرفت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس را از نیمه شب امشب در حریم هوایی این کشور کاملا ممنوع کند.

همچنین ایتالیا اعلام کرد حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای بوئینگ 737 بسته است.

بلژیک نیز حریم هوایی خود را بر روی هواپیمای مدل بوئینگ 737 بست.

در خبری دیگر آژانس امنیت هوانوردی اروپا اعلام کرد تمامی پروازهای هواپیمای بوئینگ 737 تعلیق شده است.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا EASA اعلام کرد که از ساعت هفت امشب (به وقت اروپا) حریم هوایی قاره اروپا را به روی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس می بندد.

آاورز هولده رگر سخنگوی بخش هوانوردی باسل سوییس گفت: ممنوعیت پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس شامل سوییس نیز می شود. سازمان هوانوردی سوییس Bazl شامگاه امروز اعلام کرد که سوییس نیز حریم هوایی خود را بر روی همه پروازهای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بسته است.

ریچارد بلومنتال، سناتور دموکرات آمریکا از شرکت های هواپیمایی این کشور خواست داوطلبانه تمامی فعالیت های هواپیماهای بوئینگ 737 را تعلیق کنند.

اداره هوانوردی کویت فعالیت هواپیماهای بوئینگ 737 یا ورود آنها به حریم هوایی این کشور را ممنوع کرد.

اداره کل هوانوردی امارات عربی متحده به عنوان اقدامی پیشگیرانه فعالیت هواپیمای بوئینگ 737 را ممنوع کرد.

در خبری دیگر،  تماس تلفنی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با رئیس شرکت بوئینگ، رئیس این شرکت تاکید کرد هواپیمای بوئینگ مدل مکس امنیت دارد.

منبع: صدا و سیما

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید