سازمان ها و شرکت ها

سامانه حقوق مسافر

سامانه حقوق مسافر

1 Passenger rights system سامانه حقوق مسافر

به گزارش آسمونی شهروند گرامی در حال حاضر  امکان ثبت شکایات مربوط به پروازهای داخلی میسر میباشد و بخش مربوط به پروازهای خارجی بزودی راه اندازی خواهد گردید.ضمنا می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را جهت بهبود سامانه حقوق مسافر به آدرس ایمیل  adineh@cao.ir ارسال نمایید.

سازمان هواپيمايي كشوري جهت رضايت حال مسافران محترم و رسيدگي به مشكلات احتمالي آنها اين سامانه را راه اندازي نموده تا علاوه بر تكريم ارباب رجوع از حضور مستقيم ايشان جلوگيري به عمل آمده و بر روند فعاليت ارگان هاي زير نظر خود نظارت كاملتري داشته باشد.

ثبت درخواست مسافر:اين بخش از سامانه جهت دريافت شكايات و رسيدگي به مشكلات پروازي مسافران گرامي در بخشهاي 1-شركت هواپيمايي 2-آژانس هواپيمايي 3-فرودگاه ميباشد.

تذكرات بسيار مهم در مورد سامانه حقوق مسافر

  * شهروندان گرامي خواهشمند است از ثبت شكايت جهت پيگيري شكايات قبلي خود اكيدا خودداري      فرماييد،بديهي است به چنين شكاياتي ترتيب اثر داده نخواهد شد.در صورت نياز مي توانيد از طريق بخش پيگيري  درخواست سامانه با درج كد رهگيري و كدملي  از آخرين وضعيت درخواست خود اطلاع حاصل فرماييد.

 ** شهروندان گرامي خواهشمند است چنانچه شكايت شما داراي مستندات قابل ضميمه مي باشد حتما مستندات  را ضميمه نماييد و در صورت فراموش كردن ضمايم از ارسال مجدد شكايت و گرفتن كد رهگيري جديد خودداري  نماييد. كارشناسان سيستم پس از مطالعه شكايت شما در صورت فقدان ضمايم آن را به شما عودت داده و شما از  طريق همان كد پيگيري قبلي امكان ويرايش مجدد همان شكايت و ارسال ضمايم را خواهيد داشت.

https://www.cao.ir/paxrights

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

تازه های آسمونی

قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان

ندا رحیمی

سامانه شاهکار چیست؟

ندا رحیمی

سامانه ها و سیستم های تحت وب

ندا رحیمی

سامانه خرید و فروش آرد کشور

ندا رحیمی

بهترین دفاتر وکالت در تهران و موسسات حقوقی تهران

آسمونی

حق مسکن باید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد/ چرا افزایش ۱۲۰ درصدی همچنان ناکافی‌ست؟!

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟