اخبار فیلم، سینما، تلویزیون، تئاتر

نشان یونسکو بر سینه «۲۳ نفر»

UNESCO logo for 23 people movie نشان یونسکو بر سینه «۲۳ نفر»

به گزارش آسمونی:نشان یونسکو طی مراسمی از سوی کمیسیون ملی یونسکو با حضور هنرمندان و مسئولان به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» رسید.

کمیسیون ملی یونسکو، امسال فیلم سینمایی«۲۳ نفر» ساخته مهدی جعفری را به عنوان فیلم برگزیده سال در محوریت «صلح و دفاع» انتخاب کرد که شب گذشته ۱۹ اسفندماه طی مراسمی در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران نشان یونسکو با حضور مسئولان، هنرمندان به این فیلم رسید.

در این مراسم که از سوی کمیسیون ملی یونسکو در ایران به دبیری حجت الله ایوبی برگزار شد از کارگردان، تهیه کننده و بازیگران نوجوان این فیلم سینمایی تقدیر به عمل آمد.

حجت الله ایوبی دبیر کمیسیون ملی یونسکو در این مراسم ضمن تشکر از عوامل فیلم سینمایی «۲۳ نفر» گفت: ما نماینده و صدایجمهوری اسلامی ایران در یونسکو هستیم و چه زبانی بهتر از هنر و سینما که بتواند مردم نازنین ایران زمین را نمایندگی کند.

وی افزود: ما در رشته‌های مختلف هنر با بسیاری از کشورهای جهان قابل قیاس هستیم اما در سینما فقط با چند کشور می‌شود فیلم و سینمای ایران را مقایسه کرد و این محصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ایوبی در ادامه این مراسم با تشریح فعالیت‌های فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو خبر داد: از امسال کمیسیون ملی یونسکو یک فیلم ایرانی و چند فیلم کوتاه و مستند را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف نمایش خواهد داد.

منبع: افکار نیوز

تازه های آسمونی

احتمال خروج نقش جهان از فهرست ثبت‌ جهانی یونسکو

طاهره رضایی

نخستین جایزه ملی یادگیری الکترونیکی برگزار می شود

احمدرضا راجی

واکنش رئیسیان به ساخت بدون مجوز «۲۳ نفر»

طاهره رضایی

17 شهریور ، روز جهانی سواد آموزی

آسمونی

6 مرداد ، روز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای

آسمونی

21می ، روز جهانی تنوع فرهنگی

آسمونی

نظر شما چیست؟