بیوگرافی رایکا زهتابچی ، برنده اسکار 2019 بهترین فیلم مستند

رایکا زهتابچی کارگردان ایرانی آمریکایی مقیم لس آنجلس است. برای خواندن بیوگرافی این کارگردان موفق برای اولین بار در ایران با سایت آسمونی همراه باشید.

اولین اثر کارگردانی او «مادران»، یک فیلم کوتاه فارسی زبان است که در جشنواره های فیلم سراسر جهان به نمایش درآمد و جوایز هیئت داوران در جشنواره فیلم هالی شورتز، یوربان وورد و جشنواره بین المللی کلیولند را از آن خود کرد. فیلم مادران برای هشتاد و نهمین جایزه آکادمی در سال 2016 پذیرفته شد.

فیلم مستند “نقطه. پایان جمله” رایکا درباره گروهی از زنان یک دهکده در شمال هنداست که کسب و کار بهداشتی راه می اندازند تا بهداشت زنان را بهبود بخشند.

این فیلم برای دومین بار برای جایزه آکادمی سال 2018  پذیرفته شد و برنده جایزه هیئت داوران و همچنین جایزه تماشاگران در جشنواره فیلم شهر تراورز مایکل مور از جشنواره AFI شد.

ترجمه شده در سایت آسمونی 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : فیلم و سینما آسمونی

دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: ندا نبوی
    08 اسفند 1397

    اسم فیلم پریود؛ ختم کلام. هست نه اون چیزی که نوشتید. کسب و کار بهداشتی دقیقا چیه؟! ژل شستشو؟ صابون؟ شامپو؟ خیلی مسخره نیست که موضوع فیلم رو که درمورد تولید نوار بهداشتی هست به این سبک نوشتین؟! نوار بهداشتی فرقش با پوشک بچه یا پوشک بزرگسالان چیه که این ننگ و عاره اسمشو بیارین اما اونا عادیه براش تبلیغم درست میکنین؟!
    صدا و سیما سانسور میکنه سایتا هم باید سانسور کنن؟!

نظر خودتان را ارسال کنید