آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایت کردن صورت

به گزارش آسمونی پیش از آن که در خصوص انواع هایلایتر‌ها و نحوه تشخیص رنگ مناسب آن‌ها صحبت کنیم، باید بدانیم هایلایتر‌ها معمولاً برای برجسته کردن کدام نواحی صورت به کار می‌روند. اگر با دست، بافت و عضلات صورتتان را لمس کنید به سادگی متوجه نواحی برجسته چهره خواهید شد. این نواحی دقیقاً همان مناطقی هستند که معمولاً توسط هایلایتر‌ها و سایر مواد آرایشی درخشان، روشن می‌شوند. گونه‌ها، چانه، روی بینی و ناحیه میانی پیشانی از جمله نواحی برجسته صورت هستند و اکثر ما تمایل داریم برای ایجاد بعد در صورت، این مناطق را درخشان‌تر کنیم. همچنین درخشان کردن گوشه داخلی چشم‌ها، باعث می‌شود آرایش چشم، ساده، اما در عین حال کامل و بی‌نقص به نظر برسد.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : روش‌های استفاده از هایلایتر

به گزارش آسمونی اگر قصد دارید یک میک‌آپ روزانه و ساده داشته باشید، از همان فرمول‌های همیشگی استفاده از هایلایتر استفاده کنید. به این ترتیب که روی گونه‌ها، یعنی دقیقاً روی استخوان گونه را به صورت خطی از روی گونه تا انتهای گونه هایلایت کنید. همچنین می‌توانید مقداری از آن را روی تیغه یا نوک بینی استفاده کنید. اما اگر به آرایش‌های جدیدتر و هیجان‌انگیزتر نیاز دارید باید کمی خلاقیت به خرج دهید.

قبل از هرچیز باید بدانید که لازم نیست حتماً از یک رنگ هایلایتر برای تمامی نقاط صورت استفاده کنید! می‌توانید با ترکیب چندین رنگ یا استفاده از روغن‌های آرایشی و شاین یک میک‌آپ گرم‌تر داشته باشید. ابتدا با یک هایلایتر سفید ناحیه پایین‌تر از گونه را برجسته کنید، دقت کنید که هایلایتر سفید فقط کمی از ناحیه گونه‌ها پایین‌تر باشد، سپس با نوع طلایی، مسی یا رزگلد (بسته به رنگ پوست شما) ناحیه بالای هایلایت قبلی را برجسته کنید. این کار باعث می‌شود آرایش شما عمق پیدا کرده و گونه‌هایتان را برجسته‌تر نشان دهد. در فصل‌های گرم سال می‌توانید به جای استفاده از هایلایتر‌های مکمل از روغن اسطوخودوس یا روغن‌های آرایشی شاین استفاده کنید. یعنی ناحیه بالایی گونه را با یک روغن مناسب چرب کنید. از آنجایی که بعد از گذشت چند ساعت پس از حمام، ناحیه پیشانی و بینی به دلیل ترشح چربی طبیعی غدد سبوم، براق دیده می‌شود، از روغن‌ها برای هایلایت کردن این نواحی استفاده نکنید. برای این نواحی از نوع مایع یا پودری استفاده کرده و درخشش دلخواهتان را ببینید.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایت کردن پوست خشک

به گزارش آسمونی یکی از عمده‌ترین مشکلات افراد با پوست خشک، مات و کدر به نظر رسیدن پوست آنهاست؛ بنابراین بهترین راه‌حل برای اصلاح این مشکل در هنگام میک‌آپ استفاده از هایلایتر است و به این افراد توصیه می‌شود هایلایتر‌ها را حتی در آرایش روزمره خود هم از یاد نبرند. اگر پوستتان خشک است با راهکار‌های ساده، یک نور خیره‌کننده به پوستتان اضافه کنید.

ابتدا با استفاده از براق کننده‌ها، پوستتان را کمی مرطوب کنید. از جمله بهترین براق‌کننده‌هایی که باعث می‌شوند بافت پوست، نرم و یکدست به نظر برسد، روغن‌هایی مثل Skin Perfect یا پرایمر‌های Smashbox هستند. سپس با استفاده از یک کرم پودر مایع (کرم پودر‌های مایع برای پوست‌های خشک عملکرد بهتری خواهند داشت) کل پوست را بپوشانید. اگر پوست شما سفید یا گندمی است، ترجیحاً از کرم پودر‌های با تنالیته صورتی استفاده کنید. پس از اتمام آرایش با استفاده از هایلایتر‌های طلایی، رزگلد یا روغن‌های معطر، آرایش صورت را درخشان‌تر کنید. مهم‌ترین نکته برای افراد با پوست خشک استفاده از روغن‌ها یا پرایمر‌های مرطوب‌کننده به عنوان زیرساز آرایش است. همچنین استفاده از هایلایتر‌های مایع نتایج مطلوب‌تری به همراه خواهد داشت.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایت کردن پوست‌های چرب

به گزارش آسمونی استفاده از هایلایتر‌ها برای افرادی با پوست‌های چرب، شاید کمی سخت‌تر از دیگران باشد، مخصوصا هنگامی که ناحیه T. یعنی بینی و پیشانی این افراد به طور طبیعی براق باشد. اگر شما هم جزو این افراد هستید، باید چند مرحله مقدماتی را برای استفاده از هایلایتر‌ها پشت سر بگذارید. ابتدا پوست خود را با یک شوینده مناسب شستشو داده و مطمئن شوید همه چربی‌های غیرضروری از بین رفته‌اند. سپس با یک مرطوب‌کننده غیرروغنی پوستتان را مرطوب کنید. این نوع مرطوب‌کننده‌ها بدون داشتن مواد روغنی باعث هیدارته و نرم شدن پوست می‌شوند. مرحله بعد استفاده از یک پرایمر مناسب است. پرایمر‌های بدون روغن و مات یا پرایمر‌های مایع، بهترین گزینه‌ها برای افراد با پوست چرب هستند. با استفاده از پرایمر می‌توانید بافت یکدستی ایجاد کرده و روزنه‌های پوست را بپوشانید. همچنین کرم پودر‌های مناسب برای پوست‌های چرب بهتر است از انواع کرم پودر‌های جامد و با درصد چربی پایین باشند. بهترین انواع هایلایتر مخصوص پوست‌های چرب، انواع پودری آن هستند، زیرا باعث جذب چربی اضافه پوست می‌شوند. از این گذشته، ماندگاری آن‌ها نیز روی این نوع پوست بالاتر از سایر انواع آن است. هایلایتر‌های «آناستازیا بورلی هیلز» از بهترین انواع هایلایتر‌هایی هستند که با داشتن بافت و رنگ‌های زیبا، برای پوست‌های چرب بهترین نتایج را به همراه دارند.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایت کردن پوست مختلط

به گزارش آسمونی اگر پوست مختلط داشته باشید به احتمال زیاد چانه و گونه‌های شما کاملاً خشک است در حالی که بینی و پیشانیتان به دلیل چربی زیاد، براق به نظر می‌رسد. به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از یک پرایمر روی نواحی خشک مانند گونه‌ها، بافت نرمی ایجاد کنید سپس با استفاده از یک هایلایتر مایع گونه‌ها و چانه را درخشان و برجسته کنید. برای تعدیل کردن چربی در نواحی چانه و پیشانی از یک مات کننده یا فیکساتور آرایشی کمک بگیرید.

هایلایتر زدن، نکات حرفه ای آرایشگر سلبریتی ها

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر استخوان گونه

استفاده از هایلایتر بر روی بالای استخوان گونه کمک می‌کند تا گونه‌هایتان کشیده‌تر و برجسته‌تر از همیشه دیده شود. ابتدا یک خط فرضی از مرکز گوش به سمت لب بکشید و سپس بالای این خط را با استفاده از یک براش مخصوص ( براش پروانه‌ای یا بادبزنی ) هایلایتر بزنید. براش را از بالای گوش به سمت گوشه بیرونی چشم بکشید. اگر هایلایتر شما مایع است می‌توانید این کار را با استفاده از نوک انگشتانتان انجام دهید و سپس آن را پخش کنید.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر چشم‌ها

برای اینکه چشم‌هایتان بسیار جذاب و خیره‌کننده باشد لازم است از هایلایتر در دو قسمت از چشم استفاده نمایید. یکی گوشه داخلی چشم و دیگری مرکز پلک!

اینکار را می‌توانید بعد از تمام شدن آرایش چشم به سادگی با استفاده از یک براش کوچک و مخصوص سایه چشم انجام دهید. استفاده ازهایلایتر بر روی چشم کمک می‌کنند تا چشم‌هایتان درشت‌تر و براق‌تر از همیشه دیده شود.

علاوه‌براین می‌توانید مقداری از هایلایتر را زیر چشم نیز استفاده نمایید. اینکار برای مخفی کردن تیرگی ملایم زیر چشم و یا از بین بردن حالت خستگی چشم بسیار موثر است. برای این منظور مقداری از هایلایتر و یا سایه چشم روشن را با استفاده از انگشت انگشتری به آرامی زیر چشم بکشید و آن را پخش کنید.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر استخوان ابرو

برای اینکه آرایش صورت و ابروهایتان کامل و زیبا باشد تنها به استفاده از مداد ابرو اکتفا نکنید! با استفاده از کمی هایلایتر بر روی استخوان ابرو و زیر قوس ابرو می‌توانید ابروهای خود را زیبا و عالی نشان دهید.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر بینی

برای اینکه بینی کمی باریکتر از حد معمول دیده شود لازم است تا مقداری هایلایتر را به آرایش خود اضافه کنید! اگر یک برجستگی ظریف و دقیقی را با استفاده از هایلایتر بر روی استخوان بینی ایجاد کنید مطمینا بینی‌تان باریک‌تر از همیشه دیده خواهد شد. برای اینکه هایلایتر بسیار طبیعی و دقیق باشد باید تمرکز خود را بر روی قسمت انتهایی بینی قرار دهید تا نوک بینی‌تان کمی سربالا دیده شود.

برای اینکه این برجسته سازی طبیعی‌تر و بهتر جلوه کند لازم است تا از یک هایلایتر که دو تا سه درجه از رنگ پوستتان روشن‌تر است استفاده نمایید.

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر قوس بالای لب

لب‌های خود ر ابه صورت غنچه درآورید! برجسته‌ترین قسمت در بالای لب که در حالت طبیعی یک قوس V  شکل در بالای است را هایلایتر بزنید! این کار باعث می‌شود تا آرایش لب‌هایتان بسیار کامل‌تر و زیباتر باشد. البته باید دقت داشته باشید که در این مورد نیز از مقدار کمی هایلایتر استفاده کنید تا تاثیر بهتری داشته باشد. زیرا استفاده زیاد از هایلایتر در این قسمت این توهم را ایجاد می‌کند که صورتتان در این قسمت عرق کرده است!

آموزش استفاده از هایلایتر در آرایش : هایلایتر لب پایین یا چانه

برای اینکه لب‌هایتان برجسته‌تر دیده شود حتما از این استراتژیک آسان استفاده کنید. مقدار کمی هایلایتر را بر روی مرکز لب پایین بزنید و از این طریق لب‌هایتان را پرحجم‌تر و خیره‌کننده‌تر نشان دهید.

اگر لب‌هایتان در حالت طبیعی پرحجم است می‌توانید از هایلایتر بر روی مرکز چانه استفاده نمایید تا درخشش صورتتان طبیعی‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید