کارل لاگرفلد ، طراح معروف مد درگذشت + بیوگرافی

 آسمونی : کارل لاگرفلد ، طراح سرشناس مد در سن ۸۵ سالگی در پاریس درگذشت. این طراح آلمانی علاوه بر داشتن مارک خود، برای مزون‌های مشهوری چون شانل، کلوئه و فندی نیز طراحی می‌کرد.

بیوگرافی کارل لاگرفلد :

کارل اتو لاگرفلد، (۱۰ سپتامبر ۱۹۳۳ – ۱۹ فوریه ۲۰۱۹) طراح مد، هنرمند، کارتونیست و عکاس آلمانی بود که در پاریس زندگی و کار می‌کرد.

کارل لاگرفلد در سن ۱۴ سالگی به پاریس مهاجرت کرد و به یکی از مشهورترین طراحان لباس در قرن حاضر بدل شد. وی مدیر اجرایی بخش طراحی لباس شانل بود. شانل یکی از معروفترین مارک‌های پوشاک گران‌قیمت در جهان است.

کارل اوتو لاگرفلت در سال ۱۹۳۳ در هامبورگ و در آلمان در آستانه قدرت گرفتن هیتلر به دنیا آمد و وقتی وارد صنعت مد شد، نام خانوادگی‌اش را برای آنکه “تجاری‌تر” باشد به لاگرفلد تغییر داد.
در نوجوانی به پاریس مهاجرت کرد و دستیار پیر بالمن، طراح سرشناس فرانسوی شد و چندی بعد همکاری‌اش را با مزون‌های ژان پاتو، فندی و کلوئه آغاز کرد.

یک دهه پس از آنکه کوکو شانل درگذشت، در سال ۱۹۸۳ به عنوان مدیر طراحی کارش را با مزون شانل آغاز کرد که تا پایان عمر ادامه داد. او یک سال بعد طرح‌هایش را با مارک خودش نیز وارد بازار کرد.

کارل لاگرفلد علاوه بر طراحی مد، عکاسی و نقاشی هم می کرد و کاریکاتور هم می‌کشید.

درگذشت لاگرفلد :

لاگرفلد از شروع سال جدید میلادی ۲۰۱۹ ، بیمار شد و در چندین هفته مد که در شهرهای مختلف برگزار شد حضور نیافت.

او روز سه‌شنبه ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ پس از مدت‌ها بیماری، در سن ۸۵ سالگی، در خانه خود در نوی-سور-سن درگذشت.

5/5 ( 1 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید