“استانی شدن انتخابات باعث افزایش شکاف‌های قومی و مذهبی می‌شود”

به گزارش آسمونی:نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس آسیب‌های امنیتی ناشی از دسته‌بندی‌های قومی، قبیله‌ای و مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش می‌یابد.

جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، ضمن مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات پارلمان، اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات مجلس آسیب‌های امنیتی ناشی از دسته‌بندی‌های قومی، قبیله‌ای و مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش می‌یابد و امکان انتخاب کاندیداهای اصلح تحت تأثیر مسائل جانبی کم‌رنگ می‌شود.

وی با بیان اینکه با استانی شدن انتخابات هزینه‌های تبلیغات انتخابات افزایش می‌یابد، ادامه داد: به همین دلیل کاندیدا‌ها به سراغ کانون‌های ثروت و قدرت باید بروند که همین امر باعث می‌شود پس از نماینده شدن وامدار این گروه‌ها باشند و زیر چتر آنها بروند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با تاکید بر اینکه با استانی شدن انتخابات پارلمان، شرایط برای اشخاصی که پشتوانه مالی دارند، فراهم می‌شود، اضافه کرد: تبلیغات در سطح استان به منابع مالی زیادی نیاز دارد که این میزان در مقایسه با حوزه‌های انتخابیه کوچک کمتر است.

محمودزاده تاکید کرد: با اجرایی شدن این روش روستا‌ها و شهرستان‌های محروم، محروم‌تر می‌شوند، زیرا نمایندگان استانی فکر می‌کنند و سراغ شهرهای بزرگ و برخوردار می‌روند. در نتیجه روستا‌ها و شهرهای کوچک از توسعه عقب می‌مانند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس داشت: با اجرای این شیوه فقط افراد شناخته شده در سطح استان به مجلس راه می‌یابند در نتیجه نخبگان نوظهور در عرصه انتخابات منزوی و به حاشیه رانده می‌شوند و به عبارتی جلوی ورود نیروی جدید، با‌انگیزه، کارآمد و نخبه به پارلمان گرفته می‌شود.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: ali
    03 اسفند 1397

    همین حالا هم انتخابات براساس معیارهای تعیین شده استانی صورت میگیرد که شورای نگهبان براساس انها تصمیم میگیرد. نگران این موضوع نباشید

نظر خودتان را ارسال کنید