خامس رودریگز ؛ مشهورترین ستاره حال حاضر تیم ملی کلمبیا

خامس رودریگز ؛ مشهورترین ستاره حال حاضر تیم ملی کلمبیا

به گزارش آسمونی خامس داوید رودریگز روبیو (به اسپانیایی: James David Rodríguez Rubio)؛ زاده ۱۲ ژوئیهٔ ۱۹۹۱) بازیکن فوتبال اهل کلمبیا است.

وی بازیکن تیم فوتبال بایرن مونیخ و تیم ملی فوتبال کلمبیا است همچنین وی جوان‌ترین کاپیتان تاریخ تیم ملی کلمبیاست. او آقای گل جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با ۶ گل شده‌است. رودریگز فوتبالش را در همان دوران کودکی و به تشویق مادرش در شهر ایباگه با ثبت نام در مدارس فوتبال آغاز کرد. او از همان دوران همیشه پیراهن شماره ۱۰ را پوشیده‌است. از سال ۲۰۱۱ زمانی که ۲۰ سال داشت به عضویت تیم ملی بزرگسالان کلمبیا درآمده است. او اغلب در پست هافبک هجومی یا وینگر راست و چپ بازی می‌کند.

خامس رودریگز در رئال مادرید

به گزارش آسمونی نشریه آس اسپانیا اعلام کرد که دو تیم رئال مادرید و موناکو برای عقد قراردادی ۶۳ میلیون پوندی جهت انتقال رودریگز از لویی دوم به سانتیاگو برنابئو به توافق رسیده‌اند. در این میان نشریه آس ادعا کرده خامس رودریگز که تابستان سال گذشته با قراردادی ۳۸ میلیون پوند از پورتو به موناکو پیوست، با رقمی نزدیک به دو برابر ارزش قرارداد فعلی‌اش به کهکشانی‌ها خواهد پیوست.

خامس رودریگز ستاره تیم ملی فوتبال کلمبیا با عقد قراردادی ۶ ساله به ارزش ۶۳ میلیون پوند به رئال مادرید پیوست تا بدین ترتیب خامس به آرزوی دوران کودکی خود که بازی کردن در رئال مادرید بود برسد و کهکشانی‌ها در فاصله کمتر از یک هفته پس از تونی کروس آلمانی دومین ستاره ارزشمند و جدید خود را به خدمت بگیرند.

خامس رودریگز در بایرن مونیخ

به گزارش آسمونی انتقال وی به بایرن مونیخ خیلی طول نکشید و پس از چند ساعت با اعلام باشگاه وی به‌طور قرضی و با قراردادی دو ساله رسماً به جمع باواریایی‌ها پیوست و دوباره شاگرد کارلو آنچلوتی شد.

این اتفاق در حالی افتاد که از هفته‌ها پیش صحبت مذاکره و پیوستن رودریگز به تیم‌هایی نظیر میلان، چلسی، منچستریونایتد و پاری سن ژرمن به گوش می‌رسد اما در آخر این بایرن بود که خیلی زود با رئال مادرید به نتیجه رسید و شماره ۱۰ کلمبیایی را جذب کرد. او در بایرن صاحب پیراهن شماره ۱۱ می‌باشد.

البته جزئیات این قرارداد بدین شکل است که باشگاه بایرن مونیخ باید در سال ۲۰۱۹ تمام مبلغ درخواستی رئال مادرید را پرداخت کند.

جوایز و افتخارات خامس رودریگز

افتخارات فردی خامس رودریگز

  • آقای گلی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل (۶گل)
  • برنده جایزهٔ پوشکاش سال ۲۰۱۴ (گل خامس به اروگوئه در جام جهانی سال ۲۰۱۴)

افتخارات تیمی خامس رودریگز

افتخارات خامس رودریگز در رئال مادرید

  • قهرمانی سوپر کاپ اروپا (۲۰۱۴)
  • قهرمانی جام باشگاه‌های جهان (۲۰۱۴)
  • قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا (۲۰۱۶)
  • قهرمانی سوپر کاپ اروپا (۲۰۱۶)
  • قهرمانی جام باشگاه‌های جهان (۲۰۱۶)
  • قهرمانی لالیگا (۲۰۱۷)
  • قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا (۲۰۱۷)

افتخارات خامس رودریگز در بایرن مونیخ

  • قهرمانی بوندسلیگا (۲۰۱۸)
0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید