اخبار اقتصادی

حاجی بابایی :افزایش بیست درصدی حقوق ناعادلانه است

An increase of 20 is unfair حاجی بابایی :افزایش بیست درصدی حقوق ناعادلانه است

به گزارش آسمونی:نماینده مجلس شورای اسلامی افزایش بیست درصدی حقوق را ناعادلانه می داند و معتقد است که باید حقوق و بودجه ضد تحریمی تصویب شود.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال موضوع تعیین میزان حقوق کارمندان و کارگران داغ می شود. بحثی که در آن هریک از طرفین دعوا به دنبال کسب حداکثر منافع خود می باشند. امسال در بودجه 98 دولت پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان را داده است این در حالی است که میزان تورم پیش بینی شده برای سال آنیده بیش از این مقدار است. در این ارتباط به سراغ حمید رضا حاجی بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس رفته ایم .

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد میزان افزایش حقوق کارمندان و کارگران در لایحه بودجه سال 98 گفت: هنوز مجلس به جمع بندی کاملی در مورد وضعیت حقوق کارمندان و کارگران در سال 98 نرسیده است، دولت پیشنهاد افزایش بیست درصدی حقوق را برای همه اقشار و درآمدها در نظر گرفته است در حالیکه ما این بیست درصد را کاملا ناعادلانه می دانیم.

وی افزود: معتقدم افزایش بیست درصدی حقوق آن هم برای تمامی سطوح کارمندی و کارگری ناعادلانه است و باید برای این امر در مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری شود و باید به شکلی جمع بندی شود که عملکرد ما  غیر از عملکرد سالهای قبل باشد.

افزایش پلکانی حقوق هم دردی دوا نکرد

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سالهای گذشته ما در مجلس افزایش پلکانی حقوق را مطرح کردیم ولی آن را در اختیار در دولت قرار دادیم و دولت آنچه را که انتظار داشتیم انجام نداد.

حاجی بابایی افزود: درسالهای گذشته افزایش پلکانی حقوق از سوی دولت کاملا سلیقه ای اعمال شد این درحالی است که افزایش حقوق ثابت برای کسی که رقم بالایی حقوق دریافت می کرد با کسی که حقوق کمتری می گیرد کاملا ناعادلانه هم بود و باعث نارضایتی قشر ضعیف تر می شود.

سال آینده یک سال استثنایی از نظر تحریمهای پیش رو است

این نماینده شهر همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال آینده یک سال استثنایی از نظر تحریمهای پیش رو است و باید برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه یک کار بدیع انجام دهیم و اگر ما بتوانیم یک مبلغ ثابت به حقوق کارمندان اضافه کنیم این عادلانه تر خواهد بود حال این رقم ثابت با تصمیم مجلس معلوم می شود ولی از نظر من رقم ثابت برای همه اقشار کارمند با هر درآمدی عادلانه تر خواهد بود.

وی افزود: اگر بتوانیم این رقم ثابت را نهایی کنیم کمک بزرگی به اقشار کم درآمد جامعه در سال استثنایی 98 خواهیم کرد، گرانی قیمتها و تورم و وضعیت معیشتی مردم مطمأنا بدتر می شود پس باید به این موضوع دقت بیشتری داشته باشیم.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: باید کمی از چربی های شرکتهای بزرگ مثل شرکتهای وابسته به نفت کمک بگیریم و اقشار کم درآمد جامعه را که در حال حاضر با مشکلات جدی روبرو هستند زیر پوشش  قرار دهیم، به عبارتی ما باید سال آینده یک بودجه ای مصوب کنیم که کاملا مردمی، عدالت خواهانه و ضد تحریمی باشد.

وی ادامه داد: هیچ مصوبه ای تاکنون درمجلس برای تصویب بودجه نداشتیم و هنوز در حال بررسی هستیم، بسیاری از اقداماتی که در لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون شد خوب بود اما قابل قبول نیست و  باید برای افزایش حقوق ها راه و روش دیگری در نظر گرفته می شد تا حداقل عادلانه باشد.

استقلال بانک مرکزی در دست بررسی است

حاجی بابایی به مصوبه استقلال بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه قدم اول استقلال بانک مرکزی برداشته شد و طرح برای بررسی به مجمع تشخیص مصلحت فرستاده شد و در این مورد هم افراد غیر دولتی را دبیر شورای راهبردی بررسی استقلال بانک مرکزی کردیم تا به صورت شفاف و کامل این بررسی انجام شود.

وی در پایان تصریح کرد: قرار است اصلاح کامل قانون بانکها در مجلس به صورت طرح ارایه شود و در آن زمان به دنبال برنامه ششم توسعه کار را تکمیل کنیم .

منبع: خبر فوری

تازه های آسمونی

حقوق کارکنان با دریافتی زیر 20 میلیون ریال 44 درصد افزایش می یابد

طاهره رضایی

تمامی دستگاه‌ها ۴۰۰ هزار تومان را تا پایان هفته واریز کنند

طاهره رضایی

۴۴۰ هزار تومان؛ حداقل افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری

طاهره رضایی

رای مردانه مجلس علیه یک تصمیم زنانه

طاهره رضایی

انتقاد نماینده مجلس از توقف پخش برنامه ۹۰

طاهره رضایی

آخرین خبر از افزایش حقوق کارمندان / جزییات تامین اعتبارات مناطق سیل‌زده/حمایت دوباره دولت از سپاه

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟