حیوانات

سگ نژاد تریر

سگ نژاد تریر

5 Terrier Dog Breeds 1 سگ نژاد تریر

به گزارش آسمونی کلمه تریر (terrier) به زبان فرانسه، به معنای سوراخی است که بعضی از حیوانات مانند خرگوش, روباه و غیره در زمین حفر می‌کنند و از این جهت به سگهای این گروه تریر گفته می‌شود که در اصل عادت داشتند شکار را تا سوراخ خود تعقیب نموده، به دام اندازند.

سگ‌های نژاد تریر

به گزارش آسمونی سگهای تریر سگهایی هستند که گونه‌های گوناگونی دارند و به‌طور نوعی کوچک، پرجنب جوش، پر طاقت و همچنین بسیار شجاع و بی باک هستند.خیلی از انواع سگهای تریر در انگلیس و ایرلند به وجود آمدند.از آن‌ها برای کنترل جمعیت موشها و خرگوش و روباه استفاده می‌شد و از نوع بزرگتر آن‌ها برای شکار گورکن استفاده می‌شد.در واقع کلمه تریر از زبان فرانسوی گرفته شده که نتیجه کلمه «ترا» در لاتین به معنی زمین می‌باشد.

5 Terrier Dog Breeds 2 سگ نژاد تریر

به گزارش آسمونی خیلی زود از تریرها در مسابقات شکار استفاده شد و مثلاً در مسابقه برای گرفتن موش صحرایی از درون لانه اش. و سگی که از همه سریع تر موشها را می‌کشت برنده می‌شد. در سال ۱۷۰۰ میلادی بول‌داگ‌ها با تریرها پیوند داده شدند که انواع مختلفی را بوجود آورد.بعدها از آمیزش تریرها با برخی گونه‌های دیگر تریرهای دیگری نیز به وجود آمد. در زیر به برخی از انواع تریرها اشاره می‌کنیم:

5 Terrier Dog Breeds 3 سگ نژاد تریر

وست هایلند وایت تریر.( سگ نژاد تریر سفید هایلند غربی)

بول و سگ نژاد تریر ؛ که این از پیوند این دو نزاد انواعی چون تریر بوستون و بول تریر به وجود امد نوع دیگر بول تریر بول تریر مینیاتوری می‌باشد.

5 Terrier Dog Breeds 4 سگ نژاد تریر

سگ نژاد تریر اسکاتلندی

سگ نژاد تریر شکارچی؛ از این سگ هنوز در پیدا کردن یا تعقیب یا آوردن حیوان شکار شده استفاده می‌شود.نزاد این سگها معمولاً خالص نمی‌باشد.از انواع این نزاد می‌توان به این دو گونه زیر اشاره نمود:

  • تریر جسور؛ این نوع تریر در شمال انگلستان برای شکار روباه پرورش داده شد.
  • تریر شکار؛ که در جنوب انگلستان برای رم دادن شکار و پیدا کردن محل روباه‌ها پرورش داده شد.

5 Terrier Dog Breeds 5 سگ نژاد تریر

سگ نژاد تریر عروسکی؛ که می‌توان از آن‌ها به تریر عروسکی انگلیسی و تریر یورکشایر اشاره نمود.

تازه های آسمونی

تصاویر دیدنی 29 بهمن 97

طاهره رضایی

سگ گردانی در پارک‌های لواسان ممنوع شد

طاهره رضایی

معرفی نژاد سگ پامرانیان

ندا رحیمی

فارسی را پاس بداریم

ندا رحیمی

معرفی سگ نژاد چائو چائو

ندا رحیمی

آشنایی با حیوانات مزرعه

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟