حقایق عجیب و باورنکردنی

حقایق عجیب و باورنکردنی

به گزارش آسمونی بدون شک حقایقی در زندگی انسان وجود دارد که علی رغم سادگی و بی اهمیت بودن در ظاهر با دقت بیشتر در می یابید که این حقایق برخلاف آن چه که تصور می کردید بسیار جالب و شگفت انگیز هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با حقایقی در مورد زندگی روزمره ی انسان ها آشنا کنیم که بدون شک شما را شگفت زده خواهند کرد.

۱- هر انسان به طور متوسط در طول زندگی خود از کنار ۱۶ قاتل عبور می کند

اگر جمعیت یک شهر متوسط را حساب کنید و سپس تعداد قاتلان آن شهر را در برابر جمعیت کل آن قرار دهید متوجه خواهید شد که هر یک از شهروندان شهر مذکور در طول زندگی خود از کنار ۱۶ قاتل رد شده اند.

۲- روی صورت ما انسان ها حشرات بسیار ریزی زندگی می کنند که پوست مرده صورت را می خورند

این موجودات کوچک «کرم های دمودکس» نامیده می شوند و هر چه سن شما بالاتر برود تعداد ان ها در پوست شما افزایش خواهد یافت. آن ها از طزیق تماس صورت با صورت منتقل می شوند. هنگامی که می خواهید مادربزرگ خود را ببوسید به این حقیقت چندش آور توجه نکنید.

۳- در برخی موارد نادر زنان مرده نیز می توانند نوزاد خود را به دنیا بیاورند

این پدیده «زایمان تابوتی» (coffin birth) نام دارد و زمانی اتفاق می افتد که جسد زن مرده شروع به تجزیه می کند. در چنین شرایطی بدن زن مرده در شروع مراحل تجزیه از خود گازی تولید می نماید که جنین را به بیرون از رحم فشار می دهد. این اتفاق ممکن است بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از مرگ مادر اتفاق بیافتد.

۴- تاکنون بیش از ۱٫۶۰۰ نفر در پارک های ملی ایالات متحده گم شده و هرگز ردی از آن ها پیدا نشده است

متاسفانه این افراد همچنان گمشده باقی مانده اند زیرا ردیابی آن ها تقریباً غیرممکن است. حتی بعد از به وجود آمدن یک سیستم ردیابی و گزارش مفقودی بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر نیز هنوز ردی از این افراد در دست نیست.

۵- یک نوع انگل وجود دارد که زبان ماهی را تخریب کرده و خود در جای آن قرار می گیرد

در واقع این انگل خود را به یک انگل زنده و فعال تبدیل می کند که کارکرد کاملی دارد و یک زبان کامل و بی ضرر است. این انگل «cymothoa exigua» نامیده می شود.

۶- آخرین انسانی که از قرن نوزدهم به جای مانده بود چند هفته پیش درگذشت

اِما مورانو در تاریخ ۲۹ نوامبر سال ۱۸۹۹ به دنیا آمد و در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۷ نیز از دنیا رفت. او پیرترین شهروند ایتالیا به شمار می رفت.

۷- در سال ۱۵۱۸ یک بیماری ناشناخته شیوع پیدا کرد که بیش از ۴۰۰ نفر به یکباره شروع به رقصیدن کردند تا این که روز به پایان رسید

پزشکان بر این باورند که این افراد در واقع از شدت تب می لرزیده اند که ظاهری شبیه رقص داشته است. برخی از این افراد در حین رقصیدن به علت حمله ی قلبی، خستگی یا تپش شدید قلب مردند.

۸- در مدفوع گربه انگلی وجود دارد که می تواند در صورت خورده شدن توسط موش ها ذهن آن ها را به کنترل خود دربیاورد

این انگل که «Toxoplasma gondii» نام دارد عملکرد مغز موش را تغییر داده و آن ها را به سمت بوی ادرار گربه می کشاند که این موضوع شکار کردن موش ها را برای گربه ها آسان تر می سازد. از این رو در واقع این انگل موش ها را به سمت مرگ هدایت می کند.

۹- هر ساله ما انسان ها بدون آن که متوجه باشیم از سالروز مرگ خود عبور می کنیم

بدون شک در روزی از روزهای سال خواهیم مرد و ما نادانسته هر سال از روز مرگ خود عبور می کنیم بدون این که بدانیم این روز همان روز مرگ ما در آینده است.

۱۰- یک قاتل سریالی به نام دنیس رادر برخی اوقات در قفسه لباس های قربانیان خود مخفی می شد تا در آسیب پذیر ترین شرایطشان به آن ها حمله کند

دنیس رادر که با نام مستعار «BTK Killer» (سرواژه کلمات انگلیسی به معنای بستن، شکنجه کردن و کشتن) نیز شناخته می شد در بین دهه های ۱۹۷۰ تا ۱۹۹۰ خانواده ها را به قتل می رساند و وسایلی از خانه ی آن ها را به سرقت می برد.

۱۱- یک نوع انگل قارچی زامبی وجود دارد که در واقع مورچه ها را به برده ی خود تبدیل می کند

این انگل «desmidiospora myrmecophila» نام دارد و باعث می شود که مورچه ی مبتلا شده رفتارهای عجیبی از خود بروز دهد. در نهایت چیزی جز مرگ در انتطار مورچه ی نگون بخت نخواهد بود.

۱۲- احتمال این که توسط یک گاو کشته شوید بیشتر از احتمال مرگتان به دست کوسه است

گاوها می توانند هنگامی که از یک مزرعه رد می شوید از روی شما رد شوند و شما را بکشند. این اتفاق بارها صورت گرفته است.

۱۳- یک نوع عروس دریایی وجود دارد که دهان و عضو دفع فضولات او مشترک است

شقایق و اسفنج دریایی تنها یک سوراخ برای خوردن غذا و دفع مواد زائد دارند که مشترک است.

۱۴- برخی از تومورهای سرطانی دندان در می آورند، از مو پر می شوند یا اندام هایی در درون آن ها به وجود می آید

باورنکردنی است ولی واقعیت دارد.

۱۵- مغز انسان می تواند کاری کند که شما در آینه هیولا ببینید

این عارضه که «اثر تروکسلر» (Troxler Effect) نامیده می شود یک توهم بصری است که درک شما از واقعیت هایی که می بینید را تغییر می دهد چه از لحاظ بینایی و چه از لحاظ ذهنی.

۱۶- هر بار که در درون دریا شنا می کنید در واقع در داخل یک قبرستان هستید

صدها هزار انسان در دریا غرق گشته یا به عمد در دریا دفن شده اند.

5/5 ( 1 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید