لرستان

محله های خرم آباد

خرم آباد بزرگترین شهر لرنشین، بیست و سومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان لرستان است. برای آشنایی با محله های خرم آباد این بخش آسمونی را بخوانید.

Khorramabad neighborhoods محله های خرم آباد

محله های خرم آباد

خرم‌آباد امروزی ۳۷ محله، ۹ کوی و ۵ شهرک دارد. از جمله قدیمی‌ترین محله‌های شهر می‌توان به محله پشت بازار، درب دلاکان و درب باباطاهر اشاره کرد که در غرب شهر و در نزدیکی فلک‌الافلاک قرار گرفته‌اند. روند گسترش شهر پس از انقلاب ۱۳۵۷ دارای تغییراتی بوده که از آن جمله می‌توان به تبدیل گورستان جهودان در شرق شهر به محله‌ای مسکونی به نام کوی فلسطین اشاره کرد. این گورستان متعلق به اقلیت یهودیان شهر خرم‌آباد بوده و آثار باستانی این اقلیت از جمله حوض موسی نیز در این منطقه قرار دارد.

محله گل‌دشت از نظر وسعت بزرگترین محله شهر خرم‌آباد است و در جنوب این شهر واقع است. شمالی‌ترین محله شهر دره گرم و جنوبی‌ترین محله ماسور نام دارد.

شمشیرآباد محله ورودی از سمت شرق و مرکز شرکت‌های مسافربری و باربری است. بسیاری از اداره‌ها و سازمان‌های دولتی شهر در بلوار ۶۰ متری و بلوار مدیریت در شمال شهر قرار دارند. مرکزی‌ترین محله‌های شهر که مراکز خرید نیز در آن واقع است عبارتند از سبزه‌میدان، شهدا، چهار راه بانک، چهار راه فرهنگ و مطهری.

تازه های آسمونی

آمار عجیب از ولادت نوزادان در مناطق سیل زده

طاهره رضایی

۶ روستای سیل زده پلدختر دیگر قابل سکونت نیست

طاهره رضایی

پل دوساله در سیل ریخت، پل ۱۰۰ ساله نه!

طاهره رضایی

مزایده دستکشی که پنالتی رونالدو را گرفت، به نفع سیل‌زدگان

طاهره رضایی

مراقبت از بیماریهای غیر واگیر در اولویت مناطق سیل‌ زده

طاهره رضایی

گذرگاه مرزی ایران بسته شد عراق به دلیل سیل یک گذرگاه مرزی با ایران را بست

سعید زنگنه

1 نظر

امینی 04 مارس 2019 at 10:21

سلام . این پیام را لطفا به مدیر سایت انتقال بدید.
مطلب را خوندم . بسیار ناقصه . امسال عید میریم خرم آباد . میتونم یه گزارش جامع و بروز از خرم آباد تهیه کنم بصورت اختصاصی برای آسمونی .
هزینه هم نداره بصورت پایاپای یه مطلب برام بزنید با درج لینک به سایت خودم .

اگر تمایل داشته در سایر زمینه ها نیز امکان همکاری هست .

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟