فرودگاه یاسوج

فرودگاه یاسوج فرودگاهی داخلی است که در شهر یاسوج کشور ایران قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با فرودگاه یاسوج این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

فرودگاه یاسوج

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱۴ نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه یاسوج انجام شد و ۲۶٬۰۵۵ کیلوگرم بار و ۱۱۴٬۳۰۵ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

فرودگاه یاسوج در 6 کیلومتری غرب شهر یاسوج واقع شده که در مسیر جاده یاسوج به اصفهان قرار گرفته است. عملیات ساخت فرودگاه از سال 73 آغاز و در سال 79 به پایان رسید و با حضور رئیس جمهور وقت، جناب آقای سید محمد خاتمی افتتاح گردید. در سالهای اول احداث فرودگاه هفته ای دو پرواز در مسیر تهران یاسوج و بالعکس انجام می شد ولی در حال حاضر به پنج پرواز افزایش یافته که علیرغم آن سه فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی تفریحی نیز در فرودگاه مستقر می باشند. شهر یاسوج در منطقه اقلیم سردسیری واقع شده و دارای هوای معتدل متمایل به سرد است. در این شهر، میزان بارش برف و باران زیاد می‌باشد و به علت بارش فراوان برف و باران و پوشیده شدن ارتفاعات از برف برای مدت مدیدی از سال، از منابع آب کافی برخوردار است، با وجود بارش برف فراوان در فصل زمستان عملیات زمستانی و برف روبی توسط دو دستگاه تیغه برف روب که بر روی تانکرهای آبرسان فضای سبز نصب گردیده است مرتباً انجام می گردد و سطوح پروازی آماده نشست و برخاست پرواز می باشد.

شرکت‌های هواپیمایی فرودگاه یاسوج

هواپیمایی ماهان

مقصدهای پروازی فرودگاه یاسوج

مهرآباد

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید