سومین جودوکار پناهنده شد

به گزارش آسمونی:آرش آقایی جودوکار تبریزی تیم ملی کشورمان پس از اختلاف با سرمربی و مدیرتیم‌های ملی جودو کشورمان، سرانجام راهی کشور آذربایجان شد و پس از توافق با مسئولان فدراسیون این کشور به تیم ملی جودو آذربایجان پیوست. آبان ماه گذشته محمد رشنونژاد به همراه تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های بین المللی هلند شده و دیگر هیچ وقت به کشورمان بازنگشت.

سریال مهاجرت جودوکاران ایرانی همچنان ادامه دارد و آرش آقایی سومین نماینده کشورمان در طول دو سال اخیر است که تصمیم به مهاجرت گرفت!

آرش آقایی جودوکار تبریزی تیم ملی کشورمان پس از اختلاف با سرمربی و مدیرتیم‌های ملی جودو کشورمان، سرانجام راهی کشور آذربایجان شد و پس از توافق با مسئولان فدراسیون این کشور به تیم ملی جودو آذربایجان پیوست.

این جودوکار ۲۵ ساله کشورمان در صحبت‌های اخیر خود مدعی شده که منصوری سرمربی تیم ملی و رودکی مدیر تیم‌های ملی مانع فعالیت او در تیم ملی شدند و او ناچار شد سرانجام چنین تصمیمی را بگیرد.

آقایی مدال برنز مسابقات جوانان قهرمانی آسیا و مدال قهرمانی کارگران جهان را در کارنامه دارد و به زودی در کاپ اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی خواهد رفت! وی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه می‌کند.

اما در ادامه مهاجرت ها، آبان ماه گذشته محمد رشنونژاد به همراه تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های بین المللی هلند شده و دیگر هیچ وقت به کشورمان بازنگشت، او این روز‌ها پس از کسب مجوز فعالیت در تیم ملی جودو هلند، راهی رقابت‌های بین المللی بلژیک شد و پس از مبارزه با حریفان خود در نخستین مبارزه خود برای کشور هلند در وزن ۶۰- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شد.

این سومین جودوکاری است که در طول این دو سال از تیم ملی جودو ایران جدا شده و راهی کشور‌های دیگر شده است. سال گذشته نیز شایان نصیرپور راهی کشور ترکیه شد و در حال حاضر نیز برای این کشور مبارزه می‌کند.

منبع: انتخاب

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید