موجودات ساکن در زیر زمین

همانطور که می دانید برخی از جانوران و موجودات هستند که در زیر زمین زندگی می کنند. برای اشنایی بیشتر با موجودات ساکن در زیر زمین این بخش آسمونی را بخوانید.

موجودات ساکن در زیر زمین

بعضی از جانوران همه یا بیشتر زمان زندگیشان را در زیر زمین می گذرانند. زندگی کردن در زیر زمین فایده های زیادی دارد که شامل حفاظت در مقابل بعضی از شکارچیان و محفوظ ماندن از دماهای بسیار زیاد (هم گرم و هم سرد) و از آب و هواهای بیش از حد خشک است. بسیاری از جانوران همچنین در زیر زمین غذاهایی مثل ریشه ها و مواد گیاهی دیگر، کرم ها، سوسک ها، حشرات، تخم حشرات و لاروهای حشرات را به دست می آورند.

بعضی از جانوران مثل کرم های خاکی و موش کور زندگیشان را به طور کامل زیر زمین می گذرانند. دیگران مثل سگ پرایری prairie dog (سگ بومی کشور آمریکا)، مدتی زیر زمین هستند و بقیه مواقع را بالای زمین می گذرانند. بعضی از جانوران قسمتی از چرخه زندگیشان را زیر زمین سپری می کنند (برای مثال بعضی از لاروهای حشرات).

فوسوریال Fossorial معنیش وابسته بودن به تونل کندن یا زندگی در زیر زمین است. جانوران فوسوریال با زندگی در زیر زمین تطبیق پیداکرده اند. موش های کور و خوک خاکی ها جانوران فوسوریال هستند.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید