حیوانات

موجودات ساکن در زیر زمین

همانطور که می دانید برخی از جانوران و موجودات هستند که در زیر زمین زندگی می کنند. برای اشنایی بیشتر با موجودات ساکن در زیر زمین این بخش آسمونی را بخوانید.

5 Bodies living underground موجودات ساکن در زیر زمین

موجودات ساکن در زیر زمین

بعضی از جانوران همه یا بیشتر زمان زندگیشان را در زیر زمین می گذرانند. زندگی کردن در زیر زمین فایده های زیادی دارد که شامل حفاظت در مقابل بعضی از شکارچیان و محفوظ ماندن از دماهای بسیار زیاد (هم گرم و هم سرد) و از آب و هواهای بیش از حد خشک است. بسیاری از جانوران همچنین در زیر زمین غذاهایی مثل ریشه ها و مواد گیاهی دیگر، کرم ها، سوسک ها، حشرات، تخم حشرات و لاروهای حشرات را به دست می آورند.

بعضی از جانوران مثل کرم های خاکی و موش کور زندگیشان را به طور کامل زیر زمین می گذرانند. دیگران مثل سگ پرایری prairie dog (سگ بومی کشور آمریکا)، مدتی زیر زمین هستند و بقیه مواقع را بالای زمین می گذرانند. بعضی از جانوران قسمتی از چرخه زندگیشان را زیر زمین سپری می کنند (برای مثال بعضی از لاروهای حشرات).

فوسوریال Fossorial معنیش وابسته بودن به تونل کندن یا زندگی در زیر زمین است. جانوران فوسوریال با زندگی در زیر زمین تطبیق پیداکرده اند. موش های کور و خوک خاکی ها جانوران فوسوریال هستند.

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

تازه های آسمونی

تعریف و کاربرد فناوری فضایی

ندا رحیمی

واو…. اینو ببینید (عکس های عجیب)

ندا رحیمی

آشنایی با جرثقیل برجی (تاور کرین)

ندا رحیمی

زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌دهیم

طاهره رضایی

شهاب‌سنگ ۲۱۰ متری زمین را تهدید می‌کند

طاهره رضایی

آسمان را مرخص میکنم

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟