سازمان ها و شرکت ها

اتاق اصناف ایران

اتاق اصناف ایران یکی از ارگان های دولتی ایران است که در سال 91 تاسیس شده است و تا به حال افراد مختلفی ریاست اتاق اصناف ایران را بر عهده داشته اند. برای آشنایی با اتاق اصناف ایران این بخش آسمونی را بخوانید.

3 Iran Chamber of Guilds اتاق اصناف ایران

اتاق اصناف ایران

اتاق اصناف ایران یا شورای اصناف کشور، رئیس اتاق اصناف ایران سعید ممبینی در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۶ به مدت چهار سال انتخاب شد و برطبق قانون نظام صنفی کشور، شورائی است متشکل از نمایندگان هیئت رئیسه مجامع امورصنفی شهرستانهای کشور که با هدف تقویت مبانی نظام صنفی تشکیل شده‌است. از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز یک نفر به عنوان نماینده وزیر در اتاق اصناف ایران برگزیده می‌شود. رئیس اتاق اصناف کشور با برگزاری انتخابات سراسری انتخاب شود.

در سال ۱۳۹۱، شورای اصناف کشور از تشکیل اتاق اصناف در جریان رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی خبر داد. ریاست شورای اصناف کشور، در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نقش و جایگاه اصناف در امور اجرایی، از تشکیل اتاق اصناف کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای حوزه اصناف خبر داد و در رابطه با این ارتقای جایگاه برای نهاد متولی ساماندهی امور مربوط به اصناف کشور، اعلام نمود: «با توجه به واگذاری اموری چون تنظیم بازار و نظارت بر قیمت‌ها، شورای اصناف کشور دیگر از حالت مشورتی خارج شده و کار اجرایی می‌کند.»

آمارهای مربوط به پروانه‌های کسب در ایران در سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی موجود است.

تازه های آسمونی

ارسال کمک‌های بشر دوستانه ایتالیا به ایران

طاهره رضایی

فرانسه: به برجام پایبندیم

طاهره رضایی

آمریکا: می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

طاهره رضایی

دعوت واتیکان از مردم برای سفر به ایران به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب

طاهره رضایی

جزئیاتی از برنامه‌ سفر نخست‌وزیر پاکستان به ایران

طاهره رضایی

آمریکا به طور رسمی ” سپاه پاسداران ” را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟