شهردار تهران: اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد قانونی است!

به گزارش آسمونی:شهردار تهران گفت: اخذ عوارض از خودروها در محدوده زوج و فرد قانونی است؛ این اظهارات شهردار اصلاح‌طلب تهران در حالیست که رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، اخذ عوارض در این بخش را غیرقانونی اعلام کرده است.

پیروز حناچی امروز در حاشیه برگزاری هفتمین همایش علمی مدیریت آلودگی هوا و صدا در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: نخستین بار گزارش آلودگی هوا در تهران در سال 46 ارائه شد و بعد از این در سال‌های بعدی نیز گزارش‌هایی در این بخش تهیه شد.

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل و توسعه آن هنوز ما تاثیر بسزایی را در کاهش آلودگی هوا نداشته‌ایم، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در سال جاری تعداد روزهای سالم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که البته این موضوع بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته برمی‌گردد به اقدامات انجام شده در شهرداری تهران و البته وزش باد در تهران است.

شهردار تهران ادامه داد: اجرای طرح LEZ نیز در شهر تهران باعث کاهش آلودگی هوا در تهران شده است.

حناچی درباره حواشی مطرح شده درباره اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد از خودروها متذکر شد: این موضوع برمی‌گردد به مصوبه شورای شهر تهران و البته تایید فرمانداری تهران که بر همین اساس اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد قانونی است و شهرداری تهران‌ آن را اجرا کرده است.

وی همچنین درباره مباحث مطرح شده درباره طرح ترافیک سال آینده در طرح زوج و فرد گفت: این مسئله در کمیته فنی در حال بررسی است و ما نمی‌توانیم به صورت قطعی صحبت کنیم و باید منتظر تصمیم این کمیته باشیم.

این اظهارات شهردار اصلاح‌طلب تهران در حالیست که، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران روز گذشته اعلام کرد: طی مکاتبه‌ای که با ریاست شورای شهر تهران داشتیم اعلام کردیم که اخذ عوارض در این بخش  غیرقانونی است و باید این موضوع به معاون شهردار تهران تذکر داده شود.

منبع: تسنیم

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید