آماده‌باش نیرو‌های امدادی به دلیل بارش‌های شدید

به گزارش آسمونی:فتحی گفت: به دنبال وقوع بارش‌ها در کشور، نیرو‌های عملیاتی هلال‌احمر در برخی از استان‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند.

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع بارندگی‌های اخیر اظهار داشت: طبق هشدار‌های سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌ها از روز گذشته تا هفته آینده نیرو‌های عملیاتی هلال‌احمر در برخی از استان‌ها به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی افزود: استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی، از جمله استان‌هایی بوده که به دلیل بارش‌های شدید سازمان هواشناسی هشدار‌های لازم را اعلام کرده است و پیرو این اطلاعیه نیرو‌های امدادی در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی جهت خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان قرار دارند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: در استان خوزستان به دلیل بارندگی در روز‌های گذشته و ادامه این روند احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود داشت و برخی از روستا‌ها باید تخلیه می‌شد که با هماهنگی ستاد مدیریت بحران و تدابیر پیش‌بینی شده اقدامات لازم انجام گرفت و چادر‌های امن برای اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان برپا شد.

فتحی گفت: بالگرد‌های هلال‌احمر همچنین در منطقه حضور داشته و ارزیابی‌های لازم را انجام می‌دهند تا در صورت وقوع حادثه بتوانند در اسرع وقت کمک‌های لازم را انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید