ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام لاتاری آمریکا کلیک کنید !

حمایت میلیون دلاری فیس‌بوک از دانشگاه فنی مونیخ

فیسبوک با اهدای ۷.۵ میلیون دلار از “موسسه اخلاقیات هوش مصنوعی دانشگاه فنی مونیخ”(AI ethics institute at the Technical University of Munich) آلمان حمایت مالی کرد.

به گزارش آسمونی ، فیسبوک اعلام کرد که هدفش از پرداخت این مبلغ به بخش اخلاقیات هوش مصنوعی دانشگاه فنی مونیخ، بررسی مسائل اساسی مورد استفاده و تاثیرگذار هوش مصنوعی است.

هوش مصنوعی تاثیر به سزایی در زمینه‌هایی مانند تغییرات اقلیمی و مراقبت‌های بهداشتی دارد.

دانشگاه فنی مونیخ یک دانشگاه تحقیقاتی در مونیخ آلمان است. این دانشگاه یکی از بزرگترین و برجسته‌ترین موسسات فناوری آلمان است.

دکتر “کریستوف لاتگه”(Christoph Lütge) مدیر موسسه اخلاقیات هوش مصنوعی “دانشگاه فنی مونیخ” گفت: ما در آینده موضوعات اخلاقیات هوش مصنوعی و دستورالعمل‌های اخلاقی برای استفاده صحیح از فناوری در جامعه و اقتصاد را بررسی خواهیم کرد. تحقیقات مبتنی بر شواهد ما مسائل مربوط به فناوری و ارزش‌های انسانی را در بر خواهد گرفت.

سال گذشته، دانشگاه فنی مونیخ رتبه ششم را در زمینه تحقیقات هوش مصنوعی در مجله “تایمز هایر اجوکیشن”(Times Higher Education) به خود اختصاص داد.

کمک مالی فیسبوک بودجه پنج سال این بخش از دانشگاه را فراهم خواهد کرد.

در حالی که فیسبوک با کمک مالی‌اش نیاز اولیه این موسسه را تامین کرده است اما این موسسه همچنان به دنبال فرصت‌های دیگری برای کسب کمک‌های مالی از شرکا و سازمان‌های دیگر است.

منبع: ISNA

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید