شوخی با جام ملت ها و کارشناسان فوتبال ؛ ( جدی نگیریم ! )

طنز

اگر در جام ملت ها نتیجه بگیریم

اگر در جام ملت ها نتیجه نگیریم

اختصاصی آسمونی – مهدی زارعي

( امروز می خواهیم کمی با کارشناسان فوتبال ایران شوخی کنیم ( بدون هر گونه قصد و غرض ) ، کمی منصف باشیم ! )

فوتبال ایران پر از کارشناسانی است که کسی را قبول ندارند . قسمت عمده پیش بینی ها و تحلیل های آن ها از مسابقات غلط در می اید و در هنگام پیروزی ها ، تیم ملی و مربی های آن را بهترین های جهان می دانند اما همان نفرات در صورت باخت تیم ملی ، ناگهان تغییر می کنند و  مدعی می شوند که اگر سکوت کرده اند به خاطر مصالح ملی بوده است وگرنه از ابتدا می دانستند تیم ملی به چه منجلابی سقوط خواهد کرد !

با هم مروری داریم بر صحبت های برخی از این کارشناسان ؟؟؟ در صورت پیروزی و در صورت شکست تیم ملی . شخصیت ها کاملا واقعی هستند و تقریبا تمام این صحبت ها را به شکل های مختلف در هنگام برد و باخت مربیان و تیمهای مختلف بر زبان آورده اند .

  • نتيجه بگيريم
يك كارشناس فوتبال

همان طور كه بنده عرض كرده بودم و پسرعمويم نيز پيش‌بيني كرده بود ، كی‌روش تنها منجي تيم ملي بود او به خوبي توانست تفكرات غني شده خود را به تيم وارد كند و تيمش فوتبال شادابي ارائه دهد . من قبلاً هم در 18ـ17 برنامه تلويزيوني گفته بودم كه سطح فوتبال ايران از سطح فوتبال هلند ، آلمان و برزيل بالاتر است ولي ما قدر خودمان را نمي‌دانيم و فكر مي‌كنيم مرغ همسايه بوقلمون تشريف دارد .

  • نتيجه نگيريم
همان كارشناس فوتبال

حتي پسردايي من هم گفته بود كه اين تيم هيچي نمي‌شود . تا كي ما بايد مالديو و گوام را ببريم و مقابل قطر و امارات خجالت بكشيم ؟ تا كي بايد اين اجنبي‌ها توي فرق مباركمان بكوبند ؟ تا كي گوش نكردن به حرف من ؟ آن روز كه من جز جيگر مي‌زدم ، اين آقاي كی‌روش كجاي فوتبال بود ؟

ما اگر توي كار تيم ملي مي‌گذاشتيم به اين خاطر بود كه امروز را مي‌ديديم .

من خودم به شخصه پيچش مو را مي‌ديدم ولي كی‌روش خود مو را هم نديد .

  • نتيجه بگيريم
يك منتقد هميشگي تيم ملي

اگر نبود اين انتقادات سازنده ما ، اگر نبود اين انتقادات دلسوزانه بعضي از روزنامه‌هاي ما ، اگر نبود آن همه حرص و جوشي كه ما براي تيم مي‌خورديم ، اگر نبود … الان بر بام آسيا نمي‌ايستاديم . من با اين كه پيش‌بيني مي‌كردم قهرمان شويم و نتيجه بگيريم اما جا دارد تشكري هم از رئيس فدراسيون كنم كه زحمت كشيد و حمايت‌هاي روشنفكرانه خود ، راه را براي كی‌روش كه حالا تقريباً مربي متوسطي شده ، بازكرد .

  • نتيجه نگيريم
همان منتقد هميشگي تيم ملي

بفرماييد  اين تيم ملي شكست خورده را تحويل بگيريد . آقاياني كه مي‌گفتيد بايد از تيم ملي حمايت شود . حالا چه حرفي داريد ؟ حالا بايد در ميدان اعدام رسماً بگوييد غلط كرديم . حالا بايد 185 ميليون نفر عذرخواهي كنيد . حالا كی‌روش مي‌رود پيش خانواده‌اش و ما بايد 3ـ2 جا كار كنيم تا پول در بياوريم . حالا بايد اجاره خانه بدهيم اما آقاي كی‌روش پول سوييت هم نداده است .

  • نتیجه بگیریم
يك بازيكن سابق و مربي درگير فعلي

ببينيد فوتبال ما چقدر استعداد دارد و چقدر مايه‌دار است كه با يك سياه‌باز مترسك هم نتيجه مي‌گيرد .

حالا حرف من به شما ثابت شد كه تيم ايران اصلاً مربي نمي‌خواهد ؟ خود بازيكنان مي‌دانند در زمين چه كنند . اين تيم را دست هر كسي مي‌داديد نتيجه مي‌گرفت . منتها اميدوارم آنهايي كه بايد متوجه نظرات كارشناسي من شوند ، متوجه شده باشند .

  • نتیجه نگیریم
همان بازيكن سابق و مربي درگير فعلي

كی‌روش بايد 3 بار در 3 نقطه مختلف شهر اعدام شود . پيشنهاد مي‌كنم دادگاه اين سياه‌باز مترسك هم در ورزشگاه آزادي باشد . اصلاً اين آقا مدرك مربيگري تقلبي دارد . حالا كساني كه از او حمايت كردند هم بايد 15 سال حبس بكشند . واقعاً كه آبروي خود من هم در سطح آسيا رفت . حالا چه رسد به آبروي فوتبال ايران . آقاي كی‌روش ! از امروز حق نداري روي خاك اين مملكت راه بروي .

  • نتيجه بگيريم
يك مجري

ما اگر آن روزها انتقادي هم مي‌كرديم فقط به خاطر اين بود كه دل و قلوه‌مان براي اين فوتبال مي‌سوخت . ما اگر فحشي داديم و اگر گفتيم كی‌روش اصلاً مربي نيست فقط به اين خاطر بود كه نگران قلب‌هايي بوديم كه براي ايران عزيز مي‌تپيد ! ما اگر مي‌خواستيم كی‌روش را خراب كنيم ، فقط به خاطر اين بود كه برنامه‌مان ناب و به يادماندني باشد .

اما حالا خوشبختانه همان انتقادات ثمر داده و ما هم مثل 80 ميليون ايراني غيور در پوست خود ، جا نمي‌شويم .

  • نتيجه نگيريم
همان مجري صدا و سيما !

واي بر ما كه با اين همه برنامه وزين تلويزيوني نتوانستيم كی‌روش را بيرون كنيم . واي بر اين فوتبال كه سرمربي تيم ملي‌اش يك پرتغالي همچون كی‌روش است . همين آقاي كی‌روش در ليسبون و منچستر سيب‌زميني سرخ كرده با سس قرمز مي‌فروخت . اما حالا شده مربي تيم ملي ايران ! واي بر ما ! واي بر فوتبال ما ! واي بر آن‌هايي كه به هشدارهاي من و دوستان عزيزم گوش نكردند ! آقايان چرا گوش‌هايتان را به روي انتقادهاي دلسوزانه بستيد ؟

  • نتيجه بگيريم
يك بازيكن سابقا شاگرد کی روش

خيلي‌ها جبهه‌گيري كردند و گفتند من در انتخاب نفرات و دادن خط به مربي نقش دشتم . اما ديديم كه همفكري‌مان نتيجه داد . كی‌روش بهترين مربي است كه طي اين 15 سال بازي در تيم ملي با او كار كرده‌ام .

  • نتيجه نگيريم
همان بازيكن سابقا شاگرد کی روش

كی‌روش بي‌ادب‌ترين مربي تاريخ فوتبال ايران است . او بين دو نيمه به بازيكنان به فارسي فحش مي‌داد ! او مربي ايران شد تا كسب اعتبار كند . حالا با شيره ماليدن بر سر فوتبال ايران ، اعتبار كسب كرد و آينده‌اش را تضمين !

 

اختصاصی آسمونی 

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید