اخبار علمی و پژوهشی

زمان برگزاری کنکور یک هفته تغییر کرد

The course of the exam was changed a week زمان برگزاری کنکور یک هفته تغییر کرد

به گزارش آسمونی:رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: سازمان سنجش زمان کنکور را یک هفته تغییر داد و کنکور در هفته دوم تیرماه برگزار می‌شود.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درباره گلایه برخی دانش‌آموزان از فاصله کم بین امتحانات نهایی و کنکور اظهار کرد: رایزنی‌ها در شورای سنجش و پذیرش دانشجو منجر به تغییر زیادی در زمان کنکور نشد و تنها یک هفته‌ای زمان کنکور به تأخیر افتاد.

وی ادامه داد: سازمان سنجش استدلال‌های خاص خود را دارد و عنوان می‌کند برای فراوری داده‌های مربوط به کنکور به یک زمانی نیاز دارد و به همین دلیل نمی‌تواند زمان کنکور را خیلی تغییر دهد.

عمادی اضافه کرد: از سوی دیگر آموزش و پرورش نیز نمی‌تواند زمان امتحانات نهایی را تغییر دهد و بر اساس مصوبه مجلس باید در خرداد ماه برگزار شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس کنکور که در هفته اول تیر ماه برگزار می‌شد، هفته دوم تیرماه برگزار می‌شود و این تاریخ برای کنکور ۹۸ قطعی است امال برای سال‌ بعد مجدداً به بحث گذاشته می‌شود.

منبع: فارس

تازه های آسمونی

امکان مجدد ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی فراهم شد

طاهره رضایی

امروز؛ آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون سراسری سال ۹۸

طاهره رضایی

حذف کنکور برای ورودی‌های متکی بر سوابق تحصیلی در سال ۹۸

طاهره رضایی

فرصت دوباره برای ثبت نام داوطلبان متقاضی شركت در آزمون‌ سراسری سال‌ 1398

طاهره رضایی

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تمديد مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال 1398

طاهره رضایی

اطلاعيه ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ تاريخ، نحوه پرينت كارت و محل‌ رفع نقص كارت‌ شركت در آزمون دكتري (Ph.D) سال 1398

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟