رپورتاژ

ضبط صدا با استفاده از کالر آیدی

tildakish 2 ضبط صدا با استفاده از کالر آیدی

دستگاه کالر آیدی به منظور شناسایی شماره تلفن تماس های ورودی و خروجی و ضبط مکالمه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از طریق یک کابل به کامپیوتر متصل می شود و شماره تلفن تماس گیرنده و اطلاعات مربوط به آن را بر روی نرم افزار نشان می دهد. برخی از این دستگاه ها نیز از قابلیت اتصال به کامپیوتر با استفاده از بلوتوث و به صورت بیسیم برخوردار می باشند. این مدل کالر آیدی ها دارای منبع تغذیه جداگانه هستند که توان مصرفی آن ها از 400 میلی وات کمتر است. در دستگاه های کالر آیدی یکسری LED هایی نصب شده که وضعیت خطوط تلفن را به صورت مجزا نشان می دهند. با استفاده از این دستگاه ها امکان تعریف و یا تغییر پروتکل های ارتباطی وجود دارد و می توان تمام خطوط را همزمان توسط آن ها کنترل نمود. در صورت نیاز می توان چندین آیدی کار را به کامپیوتر به صورت بیسیم متصل نمود و کانیتورینگ تماس ها را انجام داد.

کالر آیدی هایی که از قابلیت ضبط صدا برخوردارند دارای بلندگوی داخلی و خارجی بوده و با استفاده از آن می توان مکالمات را ضبط نمود. این کارایی کالر آیدی آن را به وسیله ای کاربردی برای شرکت های بزرگی که کسب و کار آن ها از طریق ارتباط تلفنی با مشتریان صورت می گیرد تبدیل کرده است. در صورت وجود ابهام در سفارشات و یا مکالمه این امکان برای اپراتور وجود دارد که با پخش مکالمه ضبط شده موارد مورد نظر را بتوان بررسی نمود. علاوه بر آن می توان هنگام ضبط مکالمه آن را نیز شنود کرد. اطلاعاتی مانند مدت زمان هر تماس، تاریخ تماس، شماره تماس ها، نام تماس گیرنده و مشخصات مربوط به وی با استفاده از کالر آیدی قابل مشاهده هستند. این دستگاه کوچک و قابل حمل است و بر روی تمام خطوط شهری قابل اجرا می باشد.

نرم افزارهای مختلفی می توانند دستگاه کالر آیدی را پشتیبانی نمایند، از این رو این دستگاه قابل استفاده با تمام نرم افزارهای موجود در بازار می باشد. با استفاده از این دستگاه مدیران می توانند گزارشی کامل از تماس های ورودی و خروجی شرکت خود با اطلاعات آماری دقیق در اختیار داشته باشند. علاوه بر آن صدای مشتریان را ضبط نموده و آن ها را مرور نمایند. کالر آیدی هایی که امروزه در بازار موجود هستند با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته شده اند و روند ارتباط با مشتریان را به روشی سازمان یافته تسریع بخشیده و کنترل می نمایند.

از قابلیت هایی کالر آیدی مجهز به سیستم ضبط صوت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

·         نمایش گزارش تماس های قبلی در حین برقراری تماس جدید توسط کاربر

·         بررسی تمام تماس های ورودی و خروجی

·         نمایش خلاصه تماس برای هر تماس به صورت مجزا

·         ذخیره تماس های دریافتی به صورت اتوماتیک

·         ذخیره شماره تماس های ناموفق

·         قابلیت ضبط صدا و پخش مجدد آن

·         امکان دسترسی به شماره  تلفن ها از طریق موبایل و یا کامپیوتر

·         ارسال خودکار پیام خوش آمدگویی

·         عدم نیاز به شارژ به دلیل اتصال به USB

نظر شما چیست؟