اخبار فوتبال

ایران 5 – 0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

بازی تیم ملی ایران و یمن در گروه D جام ملت های آسیا 2019 ، با برد مقتدرانه ایران به پایان رسید .

%name ایران 5   0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

به گزارش آسمونی ، بازی دو تیم ایران و یمن ، اولین بازی گروه D جام ملت های آسیا 2019 بود که با برتری تیم ملی ایران به پایان رسید .

نیمه اول

بازی با برتری تمام و کمال ایران در نیمه اول آغاز شد و تیم ایران خیلی زود به گل اول رسید . در دقیقه 12 روی حرکت مهدی طارمی و شوت محکم سردار آزمون ، دروازه بان تیم یمن موفق نشد تا توپ را به خوبی دفع کند و مهدی طارمی به سرعت به سمت توپ یورش برد و موفق شد دروازه تیم یمن را روی ریباند باز کند .

با به ثمر رسیدن گل اول ، تیم ایران برای زدن گل های بیشتر جلو کشید و مدافعان تیم یمن را به مشکل انداخت . در دقیقه 20 مسابقه ، یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه تیم یمن برای یوزپلنگان ایرانی بدست آمد . در دقیقه 23 ، اشکان دژاگه با یک ضربه دقیق و بی نقص توپ را به سمت دروازه یمن شلیک کرد که شوت زمینی این بازیکن با تیرک دروازه برخورد کرد و به پشت سعود السوادی دروازه بان یمنی برخورد کرد و وارد دروازه شد تا گل دوم هم برای تیم ملی کشورمان خیلی زود به ثمر برسد .

IRAN VS YEMEN 1 ایران 5   0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

تیم ایران مجال حمله و خلق موقعیت به تیم یمن نمی داد و به محض تصاحب توپ شروع به حمله می کرد . تنها 2 دقیقه بعد از به ثمر رسیدن گل دوم ، روی ارسال بسیار عالی رامین رضاییان از سمت راست بر روی دروازه ، مهدی طارمی با یک پرواز عالی موفق شد توپ را با ضربه سر به قعر دروازه یمنی ها برساند و گل سوم ایران را به ثمر رساند و خود را دو گله کرد .

بعد از به ثمر رسیدن گل سوم تیم ایران که دیگر خیالش از برد در این مسابقه راحت شده بود بازی را در دست گرفت و با سلطه خود بر بازی اجازه هیچ کاری را به یمنی ها نمی داد . نیمه اول با همان نتیجه 3 بر صفر به پایان رسید .

نیمه دوم

در نیمه دوم نیز تیم ملی کشورمان ، اقتدار و قدرت نیمه اول را نیز ادامه داد . تنها 7 دقیقه بعد از آغاز بازی در نیمه دوم ، گل چهارم ایران به ثمر رسید .

ارسال اشکان دژاگه به روی دروازه با دخالت مهدی ترابی و شیرجه سعد السوادی به طور نصفه و نیمه دور شد و توپ به بدن طارمی برخورد کرد و به سردار آزمون رسید و این بازیکن با یک ضربه ساده دروازه تیم یمن را برای بار چهارم باز کرد . البته روی صحنه گل ، علاالدین نعمان توپ را از روی خط برگشت داد که با تشخیص داور خط ، گل به نفع تیم ملی کشورمان اعلام شد .

IRAN VS YEMEN ایران 5   0 یمن ؛ غرش یوزپلنگ های ایران در گام اول

حملات تیم ملی ایران تمامی نداشت و همچنین در طرف مقابل هم یمن چیزی برای از دست دادن نداشت . تیم یمن برای بیشتر نشدن گل های خورده خود کامل عقب نشست ولی باز هم مهاجمین ایران راه خود را به سمت دروازه تیم یمن به راحتی پیدا می کردند .

در دقیقه 78 روی ارسال ضربه آزاد به روی دروازه از سمت چپ ، مرتضی پورعلی گنجی خود را به توپ رساند و با یک ضربه سر توپ را به خارج از محوطه جریمه فرستاد . سامان قدوس که در نیمه دوم به زمین مسابقه آمده بود با یک والی زیبا و چکشی از بیرون محوطه جریمه ، موفق شد برای بار پنجم قفل دروازه تیم یمن را بشکند و توپ را به تور دروازه سعود السوادی برساند .

در ادامه باز هم شاگردان کی روش عقب ننشستند و اقدام به حمله کردند . در دقیقه 93 ، روی یک حرکت انفرادی از مهدی ترابی و ضربه فنی این بازیکن می رفت که شاهد گل پنجم باشیم که ضربه این بازیکن با بد شانسی به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد تا تیم ملی کشورمان با همان نتیجه 5 بر صفر مقتدرانه تیم یمن را شکست دهد و برای تمامی تیم های حاضر در جام ملت های آسیا 2019 خط و نشان بکشد .

 

اختصاصی آسمونی 

تازه های آسمونی

سرمربی تیم ملی به زودی معرفی خواهد شد

شهاب نظری فر

مربی فرانسوی به نیمکت تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شد

طاهره رضایی

هزینه ۳.۵میلیاردی سرود تیم‌ ملی در جام جهانی

طاهره رضایی

آیا قطر جام ملت‌ها را پس می‌دهد؟

طاهره رضایی

مونتلا گزینه جدید برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران

شهاب نظری فر

خامس رودریگز ؛ مشهورترین ستاره حال حاضر تیم ملی کلمبیا

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟