نمایشگاه الکترونیک مصرفی ( CES )

نمایشگاه CES  هر ساله در ماه ژانویه در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود و در آن از لوازم الکتریکی ، لوازم خانگی ، گجت ها ، تلفن های هوشمند ، لپتاپ ها ، اینترنت اشیاء ، واقعیت مجازی ، خودرو و … رونمایی می شود.

به گزارش آسمونی ، هر سال با آغاز سال نوی میلادی ، علاقه‌مندان دنیای فناوری به انتظار شروع نمایشگاه CES می نشینند تا با آخرین دستاوردهای هریک از شرکت‌های محبوبشان آشنا شوند.

واژه CES  مخفف عبارت Consumer Electronics Show می باشد و به معنای نمایشگاه الکترونیک مصرفی است.

این نمایشگاه بصورت سالیانه در هشت ژانویه ( هجدهم دی ماه ) شروع به کار می‌کند. محل کنونی این نمایشگاه در لاس وگاس ایالت نوادا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

نمایشگاه CES یکی از بزرگترین رویدادهای دنیای تکنولوژی است. در نمایشگاه CES معتبرترین شرکت ها، آخرین دستاوردها و نوآوری های خود را به معرض نمایش می گذارند.

به عبارتی این نمایشگاه را می توان آینه‌ی تمام‌نمای فناوری در جهان خواند.

سی‌ای‌اس انجمنی جهانی برای افرادی است که می‌خواهند در صنعت فناوری به پیشرفت و شکوفایی دست یابند و خود را به دنیا و مشتاقان فناوری معرفی کنند. این نمایشگاه بیش از ۴۰ سال به عنوان مکانی تأیید شده به مبتکران و فناوری‌های موفق خدمت می‌کند.

CES 2019 به صورت رسمی از ۸ تا ۱۱ ژانویه ( ۱۸ تا ۲۱ دی‌ماه ) آغاز می‌شود این نمایشگاه بازید برای عموم ندارد و فقط با مجوز می‌توان وارد آن شد.

براساس اخبار منتشر شده ، در رویداد امسال بیش از ۴٬۴۰۰ شرکت مختلف شرکت خواهند کرد و دستاوردهای خود را در مجموعه‌ای به مساحت ۲۵۰ هزار مترمربع به نمایش خواهند گذاشت. در نمایشگاه امسال بیش از ۱۸ هزار نفر از متخصصان حوزه‌ی فناوری حضور دارند که بیش از یک سوم از این تعداد، از خارج خاک آمریکا در لاس‌وگاس حاضر خواهند شد.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید