جاذبه های گردشگری اردن

اردن یکی از محبوب ترین کشورهای عربی در میان گردشگران است. از شهر مدرن Amman ( امّان ) پایتخت کشور آسیایی غربی اردن تا شگفتی های طبیعی شگفت انگیز و مناظر متفاوت و ذخایر طبیعی. آسمونی در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری اردن می پردازد.

جاذبه های گردشگری اردن

۱۰٫  خرابه های رومی در Jerash یکی از جاذبه های گردشگری اردن

منطقه تاریخی رومی که حفظ شده و دارای معابد، ارگ، تئاتر و دیگر ساختارهای معماری قرون گذشته است

چرا به اینجا  باید بروید؟ چونکه دومین جاذبه توریستی محبوب پس از Petra است!

۹٫ شنا در دریای مرده یکی از جاذبه های گردشگری اردن

در واقع این یک دریاچه نمکی است که در مرز اردن و فلسطین اشغالی است. دریاچه در ارتفاع ۴۲۹ متر زیر سطح دریا است و دریاچه خیلی شور است .

چرا به اینجا بروید؟

گفته شده است که آب برای پوست و بیماری های مختلف مانند استئوآرتریت، سینوزیت  مفید است. هزاران نفر از افراد سالم به اینجا می آیند تا از این شگفتی شفا بخش طبیعی لذت ببرند.

۸٫ تور صحرا یکی از جاذبه های گردشگری اردن

در جنوب اردن Wadi Rum قرار دارد – بیابانی که Bedouins ساکن آن هستند  بازدیدکنندگان دعوت میشوند در اردوگاه خود باقی بمانند، با هم در صحرا سفر می کنند و شبها را در آسمان های پر ستاره می گذارند

چرا به اینجا بروید؟

تجربه زندگی عشایری با مهمانداران بومی Bedouins ، که از زمان باستان زندگی در صحرا کرده اند.

۷٫  غواصی در دریای سرخ یکی از جاذبه های گردشگری اردن

دریای سرخ یکی از محبوب ترین دریاها در میان غواصان، snorkelers و bathers است! دریا دارای صخره های مرجانی شگفت انگیز، آب گرم شفاف و سواحل شنی زیبایی است!

دنیای دریایی همه جانبه شما را به طرف خود می کشد (تجهیزات غواصی را فراموش نکنید !) تعداد زیادی از هتل های بزرگ مسکن و امکانات را فراهم می کنند.

۶٫ Petra پترا یکی از جاذبه های گردشگری اردن

شهر باستانی و شگفت انگیز که در ۲۰۰ سال قبل از میلاد با سنگ قرمز حک شده ساخته شده است. این مکان توسط یونسکو حفاظت شده است و یکی از بزرگترین دستاوردهای معماری در زمین است. پترا محبوب ترین جاذبه در اردن است.

چرا به اینجا بروید؟

کاوش در این مکان تعجب آور معماری جهانی و سرگردان شدن در شهر باستانی.

۵٫ امّان یکی از جاذبه های گردشگری اردن

پایتخت اردن و بزرگترین شهر و مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور است. امان یکی از محبوب ترین شهرهای عربی در میان گردشگران است.

چرا به اینجا بروید؟

از آسمان خراش های مدرن شهر بازدید کنید که از بالای آن دیدگاه پانورامای شگفت انگیز به سطح شهر باز می شود. همچنین خرید در مراکز بزرگ خرید آن !

۴٫ صعود به کوه نبی یکی از جاذبه های گردشگری اردن

مزار منسوب به حضرت هارون نبی (علیه السلام) بر قلّه ی کوه هور در غرب اردن واقع شده است. این کوه با ارتفاع ۱۳۵۰ متر به نام «کوه پترا» و «جبل هارون» نیز شهرت دارد و تنها راه رسیدن به آن، گذر از میان شهر کهن و باستانی پِترا است که عمارت های شگفت انگیزش در دو طرف درّه به چشم می خورد و در انتهای آن، کوه هور و حرم مطهر حضرت هارون (علیه السلام) دیده می شود. بنابراین هر ساله هزاران نفر از زائرین این مکان را بازدید می کند.

چرا به اینجا بروید؟

دیدگاه های شگفت انگیز دره اردن، دریای مرده و حرم منسوب که قطعا ارزش یک بازدید را دارند .

۳٫ به وادی مهاجم بروید یکی از جاذبه های گردشگری اردن

یکی دیگر از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعت اردن،این دره عمیق با طول ۴ کیلومتر و عمق ۵۰۰ متر است و همچنین دارای حیات وحش متنوع است.

چرا به اینجا بروید؟

پیاده روی در بین صخره ها ، که هنوز توسط آب ساییده می شوند، در نقاط کم عمق، به پیاده روی می توانید بروید .

۲٫ صحرای سینمایی اردن یکی از جاذبه های گردشگری اردن

صحرا به عنوان مجموعه ای برای فیلم های مختلف هالیوود، از جمله ایندیانا جونز، مریخ، لارنس عربستان و بیشتر خدمت کرده است. کاوش چشم انداز شگفت انگیز آن و سپس صرف یک شب در اردوگاه Bedouins جالب انگیز است .

چرا به اینجا بروید؟

چشم انداز قرمز و پرتقالی رنگ به طرز غیرمستقیم و حیرت آور که واقعا یک حس را از یک فیلم احساس می کنید.

۱٫ کاوش در ذخایر Dana دنا یکی از جاذبه های گردشگری اردن

بزرگترین ذخایر طبیعی اردن در یک سطح ناهموار از صخره های سنگ آهک، سنگ گرانیت و ماسه سنگ پوشیده شده است. برخی از قله ها می توانند به ارتفاع ۱۵۰۰ متر برسند، در حالی که دره ها زیر سطح دریا قرار دارند!

چرا به اینجا بروید؟

اینجا یک نقطه پیاده روی محبوب است، و دارای دیدگاه های هیجان انگیز در هر مرحله است. حتی Feynan Ecolodge که جایزه فوق العاده ای را برای جشنواره به ارمغان آورده است، محل اقامت برای مسافران را فراهم می کند.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید