چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی

دكور كردن خانه براي جشن كريسمس، آداب‌ و رسوم خاص خودش را دارد، اما هميشه فوت‌ و فن‌هایی هست كه شايد از ليست شما خط بخورد. از جديدترين ايد‌ه‌هاي كريسمسي 2019 چه مي‌دانيد؟ آسمونی در این بخش عکس ها و راهنمای چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی را منتشر می کند.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی

يكي از مهم‌ ترین جشن‌ هاي ارامنه در كشور ما، جشن سال نو است كه فصل زمستان و دي‌ ماه را با آن آغاز مي‌ كنند. درخت كريسمس و دكورهاي كريسمسي نيز عضو هميشگي اين جشن زيبا و سنتي مسيحي هستند كه به‌ طور سنتي در خانه‌ ها يا حتي در مغازه‌ هاي ارمني، هرسال نمونه‌ هايي از آن را مي‌ بينيم.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : نبض كريسمس در اتاق نشيمن مي‌زند

در بيشتر خانه‌هاي سنتي، اتاق نشيمن، جايي است كه دكورهاي اصلي كريسمس در آن تمركز بيشتري دارد. درخت كريسمس كه مهم‌ترین عنصر اين جشن است در همين‌جا قرار داده مي‌شود. كادوها نيز در همين فضا باز مي‌شوند. خلاصه اين‌كه تمام برنامه‌هاي دورهمي چه با خانواده يا با دوستان در همين قسمت از خانه صورت مي‌گيرد. فرقي نمی‌کند كه مدرن باشيد يا سنتي‌پسند يا حتي اگر چيزي بين اين دو را بپسنديد، باز هم بايد اتاق نشیمن را جدي بگيريد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : دكوراسيوني به سبك اسكانديناوي

وقتي از دكوري به سبك اسكانديناوي حرف مي‌ زنيم، مقصودمان يك دكور دلباز و روشن است. هرچند معمولاً دكورهاي اين جشن، يك رنگ و شكل ثابت دارند، اما در كشورهاي سرد شمال اروپا حضور طبيعت جدي‌ تر به نظر مي‌ رسد؛ ملغمه‌ اي از رنگ‌ هايي كه آدم را ياد طبيعت مي‌ اندازند. كمي قرمز، سبز يا سفيد يكي از مشخصه‌ هاي مهم دكوراسيوني در كشورهاي شمال اسكانديناوي است، چيزي شبيه يك شهربازي با رنگ و بوي سرزمين‌ هاي يخ اروپايي.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : حلقه‌ گل را جدي بگيريد

حلقه‌هاي گل كوچك كه معمولاً روي در ورودي خانه‌ها يا روي درخت‌ها قرار داده مي‌شوند،‌ يكي از مهم‌ترین عناصر تزئيني كريسمس هستند. آنها را عموماً در جاهاي تعیین‌شده‌ای كه از قبل به آن عادت كرده‌اند، جا مي‌گذارند. اگر مي‌خواهيد دكورتان خاص و جالب به نظر برسد، اين عنصر مهم كريسمس را حفظ كنيد. اگر هم دلتان ماجراجويي مي‌خواهد، روي جايي كه قرار است حلقه را قرار بدهيد، تمركز كنيد. اندازه‌هايشان را تغيير بدهيد. روي قرينه‌سازي كار كنيد و آنها را هرجايي كه صلاح مي‌دانيد و به نظرتان بهتر است، بگذاريد. بالاي پنجره، جايي پايين‌تر از قاب پنجره اصلي مي‌تواند جاي خوبي براي قرار دادن آنها باشد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : يك دكوراسيون کاملاً سنتي

كريسمس هرچه باشد يك جشن سنتي مسيحي است. اگر مسيحي هستيد، حتماً اين را خوب مي‌دانيد كه سمت‌ و سوی «سنت» در اين جشن زياد است. چشمتان را ببنديد و به تصويري كه از اين جشن در ذهن‌ نقش مي‌بندد، نگاهي بيندازيد؛ يك شومينه‌ بزرگ با ديوارهايي كه تزئينات مفصلي دارند، ‌مبلمان آنتيك و يك درخت تزئين شده و خوش زرق‌وبرق. رنگ‌هاي متداول هم قرمز، سبز و طلايي هستند. اين رنگ‌ها،‌ سنتي محسوب مي‌شوند، اما سفيد، نقره‌اي يا حتي گاهي صورتي و زرد هم ممكن است در فضا بگنجد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : دكوراسيوني کاملاً سفيد، مثل برق

شايد دوست داشته باشيد، فضا براق، روشن و زمستاني به نظر برسد. بهترين راه، استفاده از رنگ سفيد است، نه آن‌قدر كه «فقط سفيد» به چشم بيايد و درنهایت، توي ذوق بزند. براي شكستن یکدستی فضا از شمع استفاده كنيد. چند عدد از اين وسيله‌هاي كوچك پرنور به‌خصوص اگر به‌صورت دوتایی استفاده شود فضا را از حالت خسته‌كننده بيرون مي‌آورد و همه‌چيز را گرم‌تر مي‌كند. با اين حساب نياز چنداني به اضافه كردن عناصر رنگي ديگر نخواهيد داشت و مي‌توانيد با همين رنگ سفيد ساده غوغا به پا كنيد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : يك پالت پر از رنگ

آنهايي كه ماجراجو هستند، ‌معمولاً از بازي با رنگ‌ها خوششان مي‌آيد و روي يك، دو يا چند رنگ خاص يا به‌اصطلاح سنتي هم متمركز نمي‌شوند. تجربه نشان داده كه ‌اين‌طور آدم‌ها معمولاً روي رنگ‌هاي خاصی که  عموماً سبز ليمويي، ليمويي روشن و زرد تيره هستند تمركز مي‌كنند. چنين دكوراسيوني معمولاً شادي‌بخش و هيجان‌آور است و جوان‌ترها عاشقش هستند.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : ساده‌ ترين دكوراسيون كريسمسي جهان

اگر زياد اهل غوغا نيستيد، يك دكور ساده بچينيد. ساده‌ترين دكور كريسمس شامل يك درخت ساده‌ با چند شمع و كادوهايي كه زير درخت، جا خوش كرده‌اند است. اگر شومينه‌ روشني در خانه وجود داشته باشد تصويري كه در ذهن شكل مي‌گيرد به رويايي كه در ذهن بسياري از مردم، درباره دكور سال نوي مسيحي وجود دارد،‌ نزديك‌تر مي‌شود.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : تضاد را به اوج برسانيد

يك راه ماجراجويانه و خاص براي دكور كريسمس اين است كه به كل برعكس عمل كنيد. درست زماني كه همه از سرماي هوا و زمستاني شدن مي‌گويند،‌ شما سراغ رنگ‌هاي گرم برويد. پالت رنگتان را برداريد و روي دكورهاي خانه، گرم‌ترين رنگ‌ها را بريزيد. براي اينكه از خط «سنت» بيرون نزنيد،‌ سعي كنيد رنگ‌ها را در همين گروه حفظ كنيد؛ مثلاً اگر قرمز را يك رنگ سنتي كريسمس در نظر بگيريم، سراغ قرمز تيره، زرشكي، اخرايي و… برويد، اما صورتي جيغ با خال‌خال‌هاي بنفش(!) حرفش را هم نزنيد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : مبلمان را چطور بچينيم؟

كريسمس به‌طورکلی براي اين ايجاد شده كه آدم‌ها دور هم جمع شوند، راحت باشند، حرف بزنند، كادو بگيرند و در فضايي راحت با هم تعامل داشته باشند. با اين حساب، مبلماني كه براي اتاق نشيمن انتخاب مي‌شود بايد ساده و راحت و پارچه‌هاي چنين مبلماني بايد حتي‌الامكان ساده و نرم باشد. طرح و نوع ساخت مبلمان هم بايد حس راحتي را به ديگران القاء نمايد. اگر دنبال يك رنگ مناسب مي‌گرديد، ‌كمي نارنجي، بنفش با رنگ‌هايي از طيف صورتي مي‌تواند مناسب باشد.

چیدمان منزل ویژه سال نو میلادی : همين‌گونه خانوادگي و معمولي

سعي نكنيد همه‌چيز را از بيخ و بن به هم بريزيد. اگر خانه‌تان يك دكوراسيون خانوادگي و جمع‌وجور دارد، چرخ را از اول اختراع نكنيد. دكور جديدتان را با همين سبك و سياق بچينيد و جلو برويد. براي يك جشن كه حداكثر چند روز در سال به درازا مي‌كشد، قرار نيست شاخ غول را بشكنيد. اگر مي‌خواهيد زرق‌وبرق يا هيجان دكورتان را زياد كنيد به درخت و تزئيناتش بيشتر برسيد،‌ شمع‌ها را روي طاقچه يا كتابخانه بچينيد، دکوری‌های سبز را بيشتر كنيد و وسايل كوچك قرمزرنگ بخريد، حتي اگر مايل باشيد كمي رنگ طلايي، البته نه به‌صورت اغراق‌شده و زياد نيز مي‌تواند فضا را از يكنواختي معمول خارج كند.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید