معرفی استادیوم های جام ملت های آسیا 2019 + عکس

با نزدیک شدن به برگزاری مسابقات جام ملت های آسیا 2019 در کشور امارات ، توجه همه فوتبال دوستان و علاقه مندان به تیم ملی ایران و بازی های آسیایی ، به این رقابت جلب شده است .

به گزارش آسمونی ، بازی های جام ملت های آسیا که قرار است در کشور امارات برگزار شود در 8 ورزشگاه مختلف سراسر این کشور برگزار خواهد شد که در این پست قصد معرفی مختصری از این ورزشگاه ها خواهیم داشت .

بیشتر بخوانید :

برنامه کامل دور گروهی جام ملت های آسیا 2019

ورزشگاه های میزبان بازی های جام ملت های آسیا

ورزشگاه مکتوم بن رشید آل مکتوم

ورزشگاه مکتوم بن رشید آل مکتوم

 • ورزشگاه مکتوم بن رشید آل مکتوم

ورزشگاه مکتوم بن رشید آل مکتوم ، استادیومی با 12000 نفر جمعیت و ورزشگاه اختصاصی باشگاه تیم الشباب بود . این استادیوم بعد از ادغام دو باشگاه الشباب و الاهلی امارات ، به ورزشگاه دوم آنها تبدیل شد . این ورزشگاه قرار است برای برگزاری بازی های جام ملت های آسیا بازسازی شود و شلکی به مانند یک کاسه خواهد داشت .

ورزشگاه خلیفه بن زاید

ورزشگاه خلیفه بن زاید

 • ورزشگاه خلیفه بن زاید

ورزشگاه خلیفه بن زاید را اکثر تماشاگران فوتبال ، بخصوص بازی های لیگ قهرمانان آسیا به خوبی می شناسند . ورزشگاه تیم العین امارات با ظرفیت حدود 16000 نفر میزبان بازی های جام ملت های آسیا 2019 خواهد بود . این استادیوم سابقاً میزبان بازی های جام جهانی جوانان در سال 2003 نیز بوده است .

ورزشگاه آل نهیان

ورزشگاه آل نهیان

 • ورزشگاه آل نهیان

این ورزشگاه همان طور که از نام آن پیداست متعلق به خاندان آل نهیان می باشد . این ورزشگاه در سال 1995 و به منظور میزبانی از جام جهانی جوانان 2003 افتتاح شد و در شهر ابوظبی واقع است . این ورزشگاه متعلق به باشگاه سلطنتی الوحده امارات می باشد و در سال 2006 مورد بازسازی قرار گرفت . ظرفیت این ورزشگاه در حدود 12000 نفر است و یکی از ورزشگاه های میزبان جام ملت های آسیاست که برای میزبانی بهتر این رقابت ها در حال افزایش جایگاه است .

ورزشگاه شارجه

ورزشگاه شارجه

 • ورزشگاه شارجه

استادیوم شارجه ، متعلق به باشگاه گمنام شارجه است . این ورزشگاه حدوداً 11000 نفر ظرفیت دارد و برای جام ملت های آسیا 2019 در حال افزایش ظرفیت تماشاگران است . این ورزشگاه به دلیل کمبود وقت و اعلام کنفدراسیون فیفا مبنی بر 24 تیمه شدن جام ملت های آسیا 2019 ، به عنوان یکی دیگر از ورزشگاه های این رقابت ها انتخاب شد و فرصتی برای بازسازی آن به کشور امارات داده نشد .

ورزشگاه آل مکتوم

ورزشگاه آل مکتوم

 • ورزشگاه آل مکتوم

بالاخره نوبت به ورزشگاه های خوش ساخت و زیبای کشور امارات نیز رسید . ورزشگاه آل مکتوم ، ورزشگاهی حدوداً 11000 نفریست که متعلق به باشگاه النصر امارات است . این ورزشگاه در شهر دبی واقع است و برای جام ملت های آسیا در حال تغییر و بازسازی ظاهریست .

ورزشگاه هزاع بن زاید

ورزشگاه هزاع بن زاید

 • ورزشگاه هزاع بن زاید

نام ورزشگاه هزاع بن زاید نیز به مانند ورزشگاه خلیفه بن زاید ، به گوش خیلی از فوتبال دوستان آشنا است . بله ! ورزشگاه اصلی تیم العین امارات که در سال های اخیر در جام ملت های آسیا از آن استفاده کرده است . این ورزشگاه در کنار ورزشگاه آل مکتوم و ورزشگاه محمد بن زاید ، مدرن ترین ورزشگاه های کشور امارات البته تا کنون است . این ورزشگاه در سال 2014 افتتاح شد و میزبان بازی العین و منچسترسیتی بود . ظرفیت این ورزشگاه اکنون به 26000 نفر گسترش یافته است .

ورزشگاه هزاع بن زاید

ورزشگاه هزاع بن زاید

از زیبایی این استادیوم هر چه بگوییم کم گفته ایم . دلیل طولانی شدن توصیفات این ورزشگاه نیز بدلیل زیبایی بیش از حد این ورزشگاه است . شماتیک خارجی این ورزشگاه به صورت یک نخل است و در شب به رنگ های مختلفی درمیاید که جلوه بسیار زیبایی از یکی از ورزشگاه مدرن کشور امارات میباشد . این ورزشگاه در سال 2014 به عنوان بهترین ورزشگاه جهان شناخته شد .

محمد بن زاید

محمد بن زاید

 • محمد بن زاید

ورزشگاه محمد بن زاید نیز دیگر ورزشگاه مدرن این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا 2019 است . ورزشگاهی که علاوه بر مسابقات فوتبال ، میزبان مسابقات کریکت نیز می باشد . این ورزشگاه در سال 1980 برای تیم الجزیره امارات احداث شد و در سال 2010 به گنجایش حدود 42000 نفر رسید . شیوه قرارگیری صندلی های این ورزشگاه به گونه ایست که بهترین زاویه دید را در اختیار تماشاگران مسابقات قرار می دهد . این ورزشگاه در سال 2003 میزبان جام جهانی نوجوانان و در سال 2010 نیز میزبان جام باشگاه های جهان بوده است .

زاید اسپورت سیتی

زاید اسپورت سیتی

 • زاید اسپورت سیتی

ورزشگاه زاید اسپورت سیتی ، در شهر ابوظبی واقع است . این ورزشگاه در سال 1979 ساخته شد و تنها یک سال بعد افتتاحیه آن برگزار شد . اما گول زمان و سال ساخت این ورزشگاه را نخورید ! این ورزشگاه نیز در کنار سه ورزشگاه بالا از زیبایی بسیار زیادی برخوردار است . گنجایش حدودا 44000 نفر این ورزشگاه را تبدیل به بزرگترین و پرظرفیت ترین ورزشگاه کشور امارات کرده است . این ورزشگاه متعلق به هیچ تیم باشگاهی نیست .

زاید اسپورت سیتی

زاید اسپورت سیتی

این استادیوم همانند ورزشگاه ومبلی ( البته تا قبل از حضور تیم تاتنهام در این ورزشگاه ) متعلق به هیچ باشگاهی نیست و اکثراً برای بازی های بین المللی از این ورزشگاه استفاده می شود . این ورزشگاه قبل از این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا ، در سال 1996 نیز میزبان این رقابت ها بوده و بازی فینال در این ورزشگاه انجام شده است .

 

اختصاصی آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

 1. نویسنده دیدگاه: معاینه فنی اشرفی خلوته
  10 دی 1397

  چه خفن!
  مرسی از پست های خووووووووب

 2. نویسنده دیدگاه: ناشناس
  08 دی 1397

  بازدید خوبی بود، تا بازدیدهای بعد باز ببینید 🙂

نظر خودتان را ارسال کنید