اطلاعات شهری

جاذبه های گردشگری سوریه

سوریه یکی از کشورهای عربی بسیار زیبایی است که جاذبه های گردشگری و زیارتی بسیار زیادی دارد. آسمونی در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری سوریه می پردازد.

جاذبه های گردشگری سوریه

5 Syria Tourist Attractions Copy جاذبه های گردشگری سوریه

حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

یكي از زيارتگاههاي بسيار مهم و مورد توجه تمام مذاهب اسلامي در دمشق مي باشد كه همواره خيل مشتاقان و ارادتمندان بانوی فداكار و بزرگوار کربلا از سرزمين هاي اسلامي، به ويژه ايران براي زيارت مرقدش عازم اين سرزمين مي گردند.

حرم حضرت رقیه نیز پس از مرقد مطهر حضرت زينب كبري(س) مورد توجه مذاهب اسلامي به ويژه شيعيان است و داراي معماري ايراني اسلامي است

قصر العظم (قصراسعد پاشا) یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

این قصر كي از زيباترين قصرهاي دمشق است كه به موزه ملي تبديل شده است و داراي 36 اتاق مي باشد كه هر يك بخشي از موزه هاي مردم شناسي ، سلاح و … شده است.

معبد ژوپیتر یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

اين معبد به خداي روميها تعلق داشته و در انتهاي بازار حميديه و در محل مسجد اموي واقع شده است و در حال حاضر ويرانه هاي بعضي از ديوارها و ستون هاي سنگي آن ديده مي شود.

كوه قاسيون یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

گفته مي شود در پائين اين كوه ، آدم ابوالبشر سكونت داشته و در بالاي آن قابيل ، برادرش، هابيل را كشته است ، در شرق آن حضرت ابراهيم(ع) به دنيا آمده است و در سمت غرب آن حضرت مسيح و مادرش مريم (س) پناه گرفته اند. از پيامبر اكرم روايت شده است كه بر اين كوه ، حضرت ابراهيم (ع) ، حضرت لوط(ع)، حضرت موسي (ع) ، حضرت عيسي(ع) و حضرت ايوب نماز گزارده اند.

قصر الخضراء يا قصر الاموي، قبرستان باب الصغیر، غار منسوب به اصحاب كهف، مغاره الجوع (غار سنگي) و مغاره الدوم (غار خون) از دیگر آثار دیدنی در سوریه هستند.

6 Syria Tourist Attractions Copy جاذبه های گردشگری سوریه

مراکز خرید دمشق یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

دمشق بخاطر بازار یکی از جاذبه های گردشگری سوریه هايش شهرت دارد. بازارهاي اين شهر خياباني است كه در دو طرف خيابان مغازه ها ، دكه ها و كافه ها صف كشيده اند.

بازار حميدیه (سوق الحميدیه) یکی از قدیمی ترین و مشهورترین بازارهای دمشق است. طول بازار 600 متر و عرض آن 15 متر است که از خیابان حمیدیه و کنار قلعه دمشق شروع می شود و تا درغربی مسجد جامع اموی امتداد می یابد.

بازار ديگر بازار مدحت پاشا است ، این بازار در عهد رومی ها ساخته شده و به سوق الطویل یا الطویله نیز معروف است.

حمل و نقل عمومی یکی از جاذبه های گردشگری سوریه

فرودگاه دمشق در 35 كيلومتري شرقي شهر دمشق واقع شده است.

حمل ونقل درون شهري به وسيله تاكسي ها انجام مي شود. در دمشق تاكسي هاي زرد رنگ داراي تاكسي متر هستند.

اتوبوس ها وسيله ديگري براي جابجايي هستند و بيشتر سوري ها از اتوبوس استفاده مي كنند و تعداد كمي داراي خودروي شخصي هستند. ميني بوس ها و ون ژاپني كه به ميكوبوس معروفند نيز جابجايي ها را دراين شهر صورت مي دهند. تاكسي ها هم درهمان مسير ميكوبوس ها فعاليت مي كنند اما بسيار گران تر از ميكوبوس ها هستند.

چندين شركت كرايه ماشين هم در دمشق وجود دارد اما نرخ آنها 50 درصد بيشتر ازكشورهاي غربي است. نرخ بنزين گران و يافتن آن دشوار است .اگر اين گزينه را انتخاب كرديد به خاطر داشته باشيد كه سوري ها در سمت راست رانندگي مي كنند.

تازه های آسمونی

15 رجب ، وفات حضرت زینب سلام الله علیها (62 ه ق)

آسمونی

تصاویر دیدنی 12 اسفند 97

طاهره رضایی

13 جمادی الثانی ، وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها

آسمونی

آمریکا تمرکز بیمارگونه و وسواس روان پریشانه بر ایران دارد / ما برای امنیت، ثبات و پیشرفت خود وابسته به دیگران نیستیم/ نتانیاهو رئیس همه چوپان‌های دروغگو آشکارا کشور من را تهدید نموده است

طاهره رضایی

جاذبه های گردشگری ژاپن

ندا رحیمی

انشا در مورد حضرت زینب (س)

ندا رحیمی

1 نظر

ذوالفنون 13 ژانویه 2019 at 18:07

خیلی خیلی جای بسیار زیبا ی بود

پاسخ به این نظر

نظر شما چیست؟