گجت، لوازم جانبی، سخت افزار

عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

Curious inventions عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

در میان اختراعات کارآمدی که هر ساله ارائه می‌شوند، مواردی نیز به چشم می‌خورند که شاید با وجود کارآمد بودن عجیب به نظر برسد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، در سال ۲۰۱۸ نیز مانند سال‌های گذشته، محصولات جدیدی ابداع و ارائه شد که در اینجا به عجیب‌ترین آنها اشاره می‌شود.

Curious inventions 1 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

اسکوتر الکتریکی

اسکوتر الکتریکی شرکت “رایدروید”(RidRoid) موسوم به “کانگورو”(CanguRo)، یک اسکوتر الکتریکی خودران است که می‌تواند مانند یک خودرو، کاربر را به مقصد برساند. این اسکوتر که به مجموعه‌ای حسگر و سیستم آنبرد هوش مصنوعی مجهز است، می‌تواند مانند یک حیوان خانگی به دنبال کاربر برود یا او را در یک مکان و زمان خاص ملاقات کند.

Curious inventions2 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

پیوند هنر با آبشش مصنوعی!

با بالا رفتن سطح دریا و از بین رفتن شهرهای ساحلی، تهدید رو به زوال این تغییرات اقلیمی می‌تواند به مهاجرت‌ گسترده انسان‌ها در داخل کشور منجر شود اما به جای یافتن راهی برای کاهش آثار کربن می‌توان راه‌های مورد استفاده آبزیان را به کار برد.

گروهی از پژوهشگران ژاپنی، ابزاری ابداع کرده‌اند که مانند یک آبشش مصنوعی عمل می‌کند. این ابزار موسوم به “آمفیبیو”(Amphibio) که یک پوشش چاپ سه‌بعدی است، به کاربر امکان می‌دهد زیر آب نفس بکشد. به گفته طراح آبشش، این ابزار نمی‌تواند آب را با سرعت کافی پردازش کند تا غواص را زنده نگه دارد و پاسخگوی عمق بیش از چند پا نخواهد بود.

Curious inventions4 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

صابونی که لغزنده نیست

صابون معمولا بسیار لغزنده است و از هنگام شست‌ و شو از دست لیز می‌خورد. “تترا سوپ” (Tetra Soap)، یک محصول جدید شبیه به تتراپاد است که به خاطر داشتن شکل منحصربه‌فرد، می‌توان آن را راحت‌تر در دست گرفت و مشکلات صابون‌های معمولی را ندارد.

 

استخر متحرک

یک طراح فرانسوی، نوعی استخر ارائه داده که شبیه به یک آکواریوم غیرمعمول است و می‌توان آن را به استخر تبدیل کرد. اگرچه این استخر، متحرک است اما حرکت دادن آن هنگام پر شدن کار دشواری خواهد بود.

Curious inventions5 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

اسکیت برقی

“سگ‌وی‌” (Segway)، راه جدیدی برای انتقال کاربران خود ارائه داده است. این محصول جدید موسوم به “Drift W۱”، یک جفت اسکیت برقی با قابلیت حفظ تعادل است که می‌تواند به افزایش سرعت حرکت کاربران کمک کند.

Curious inventions6 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

بطری هوشمند

گاهی اوقات، مشکلات ابتدایی، به کمک فناوری حل می‌شوند. یکی از این مشکلات، باز کردن یک بطری نوشیدنی قابل استفاده مجدد برای نوشیدن محتویات آن و بستن دوباره بطری برای پیشگیری از آلودگی است.

در بطری‌های “لید” (Lyd) با کمک یک روش مهندسی شده، تنها هنگامی باز می‌شود که تماس لب‌های کاربر را حس کند و به این ترتیب فقط در هنگام نیاز در آن باز شود.

Curious inventions7 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

چکشی که میخ را در خود جای می‌دهد!

کوبیدن میخ با چکش معمولا به انگشتان دست آسیب می‌زند. یکی از عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸ ، نخستین نمونه از یک چکش بود که میخ‌ها را در خود جای داده است. در این ابزار جدید، میخ‌ها در یک محفظه قرار می‌گیرند و هنگام کوبیدن چکش از آن بیرون می‌آیند. این ابزار فقط در حد نخستین نمونه ارائه شده و شاید برای سال نو به بازار عرضه نشود.

Curious inventions8 عجیب‌ترین اختراعات سال ۲۰۱۸

عینکی که تبلیغات را حذف می‌کند!

دیدن تبلیغات برای بسیاری از افراد، یک کابوس است اما برای حل این مشکل، نوعی عینک ارائه شده که می‌تواند تبلیغات را از دید کاربران خود محو کند. این عینک موسوم به “IRL Glasses” می‌تواند صفحه تلویزیون‌های LCD و LED را خالی نشان دهد تا کاربران مجبور به تماشای تبلیغات نباشند.

منبع: ISNA

تازه های آسمونی

ابداع یک بطری تصفیه آب که جرم نمی‌گیرد

احمدرضا راجی

تلفن گویا ارتباط مردمی مخابرات منطقه تهران

ندا رحیمی

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

ندا رحیمی

مخترع برق كيست؟ + تاريخچه برق

طاهره رضایی

چرا پول اختراع شد

آسمونی

۵ اختراع کاملا تصادفی

آسمونی

نظر شما چیست؟