مهدی ترابی ، هافبک خوش آتیه تیم ملی ؛ بیوگرافی + عکس

مهدی ترابی

مهدی ترابی

نام : مهدی

نام خانوادگی : ترابی

تاریخ تولد : 19 شهریور 1373

محل تولد : اشتهارد

قد : 1.83 متر

پست : هافبک

مهدی ترابی فوتبالیست ایرانی تیم پرسپولیس تهران می باشد . وی سابقه حضور در تیم سایپای کرج را نیز در کارنامه دارد . مهدی ترابی متولد 19 شهریور 1373 در شهرستان اشتهارد است و دارای قامتی او 1 متر و 83 سانتی متر است .

بازی در سایپا

مهدی ترابی ، هافبک با تکنیک ایرانی ، از تیم پایه سایپا شروع کرد و بعدها توسط مجتبی تقوی به تیم اصلی تیم سایپا دعوت شد و در اولین بازی فصل 1392-93 مقابل مس کرمان به عنوان تعویضی وارد زمین مسابقه شد .

دعوت به تیم ملی

وی در سال 94 به تیم ملی امید دعوت شد و تنها بعد از چند مدت توسط کی روش به تیم ملی بزرگسالان وارد شد .

او در اولین بازی ملی خود در برابر ازبکستان ، اولین گل ملی خود را وارد دروازه ازبک ها کرد که همان تک گل تضمین پیروزی تیم ملی ایران در برابر ازبکستان شد . ترابی در سومین حضور خود در پیرهن تیم ملی موفق شد در برابر تیم گوام به عنوان یار تعویضی وارد زمین شود و گلزنی کند . او در پنجمین بازی ملی خود در برابر ژاپن به عنوان تعوضی اجباری به جای وریا غفوری به بازی آمد و موفق شد پنالتی برای تیم ملی ایران بگیرد که اشکان دژاگه موفق به باز کردن دروازه نشد و مهدی ترابی روی ریباند دروازه ژاپن را باز کرد .

پیوستن به پرسپولیس

وی در سال 1397 با عقد قراردادی ، به تیم پرسپولیس تهران پیوست . مهدی ترابی بدلیل محرومیت تیم پرسپولیس از نقل و انتقالات ، یک نیم فصل دیگر را نیز در تیم سایپا پشت سر گذاشت و در پنجره انتقالاتی نیم فصل به تیم پرسپولیس ملحق شد .

مهدی ترابی تا کنون موفق به کسب عنوانی با تیم باشگاهی و ملی خود نشده است و تنها دستاورد او 4 گل در رقابت های ملی است .

 

اختصاصی آسمونی 

0/5 ( 0 نظر )


دیدگاه های این مطلب

  1. نویسنده دیدگاه: ساناز سلطانی
    28 خرداد 1398

    خخخخخخخ

نظر خودتان را ارسال کنید