نوشيدنی ها

نوشیدنی های ویژه شب یلدا

همه خانواده ها برای شب یلدا انواع و اقسام غذاها و خوراکی ها و نوشیدنی ها را آماده می کنند. ما در این بخش آسمونی به معرفی نوشیدنی های ویژه شب یلدا می پردازیم و طرز تهیه نوشیدنی شب یلدا را شرح می دهیم.

3 Yalda Night Drink Copy نوشیدنی های ویژه شب یلدا

نوشیدنی های ویژه شب یلدا

شربت عرق نعنا و یا بید و کاسنی درست کرده و در لیوانهای بلند بریزید ،چند عدد از میوه های خشک مثل آلو و یا انجیر و برگه زردآلو درون لیوانهای شربت انداخته و با برشی کوچک بر روی یک تکه لیمو و یا میوه های دیگر به شکلهای مختلف، آن را در لبه ی لیوان قرار دهید و با نی از مهمانان خود پذیرایی کنید.

در لیوانهای بلند و یا جامی شکل و یا هر لیوان دیگری به سلیقه ی خودتان شربت آلبالو را به گونه ای درست کنید که ابتدا شربت غلیظ شده ی آلبالو را در کف لیوان ریخته و سپس چند قطعه یخ روی آنها بیندازید و پس از آن به آرامی بر روی یخها از گوشه ی لیوان، آب سرد و خنک اضافه کنید و مراقب باشید که شربت و آب با هم مخلوط نشوند ،سپس چند تکه آناناس و هندوانه ی توپی شکل کوچک یا برشهای لیمو درون لیوان بیاندازید و با انواع نی های رنگی میل نمایید.این شربت را در فصل تابستان که آلبالو و توت فرنگی فراوان است با توت فرنگی و آلبالو تزیین کنید. می توانید از آب میوه های طبیعی و میوه های مخصوص شب یلدا نیز استفاده کنید.

طرز تهیه نوشیدنی شب یلدا

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی شب یلدا

هندوانه (بدون هسته – تکه تکه شده)      1 فنجان

 کیوی (بدون پوست و خرد شده)     1 عدد

 یخ      2 تکه

 موز یخ زده و حلقه شده      1 عدد

آب سیب     1/4 فنجان

روش تهیه نوشیدنی شب یلدا

هندوانه، کیوی، موز، آب سیب و یخ را در دستگاه غذاساز یا مخلوط کن بریزید و با سرعت بالا به مدت 30 ثانیه مخلوط کنید تا کاملا نرم و یکدست شوند.اسموتی را در لیوان های دلخواه ریخته و بلافاصله سرو کنید.

تازه های آسمونی

ماهی قزل آلای شکم پُر مخصوص عید

آسمونی

بهترین فروشگاه های چرم در تهران

ندا رحیمی

چاق کننده صورت (کاملا گیاهی و طبیعی)

ندا رحیمی

آشنایی با شهر سیرجان کرمان

ندا رحیمی

جاذبه های گردشگری شهر ارومیه

ندا رحیمی

آموزش تزیین سبد گل طبیعی

ندا رحیمی

نظر شما چیست؟