اخبار فوتبال

پرسپولیس 3 – 1 پارس جنوبی جم ؛ تفاضل گلی که جبران نشد … !

PERSPOLIS VS PARS JONOUBI JAM پرسپولیس 3   1 پارس جنوبی جم ؛ تفاضل گلی که جبران نشد ... !

ساعاتی پیش بازی دو تیم پرسپولیس و پارس جنوبی جم برگزار شد و تیم پرسپولیس توانست با نتیجه 3 بر 1 پیروز بازی باشد .

به گزارش آسمونی ، بازی دو تیم پرسپولیس و پارس جنوبی جم در حالی برگزار شد که تیم پدیده روز قبل با تساوی برابر استقلال جایگاه اولی خود را متزلزل کرد . اما تیم پرسپولیس نتوانست تفاضل گل عقب افتاده را جبران کند و به صدر جدول برسد و به رده دومی در نیم فصل اول البته تا قبل از بازی سپاهان بسنده کرد . در صورت پیروزی تیم سپاهان ، پدیده دوم خواهد شد و تیم پرسپولیس به رده سوم تنزل خواهد کرد .

نیمه اول

بازی در نیمه نخست، متعادل آغاز شد و جنگ در میانه‌های زمین برای توپ جریان داشت.

دو تیم، توپ را تا پشت محوطه جریمه حریف، خوب جلو می‌بردند اما بی‌دقتی در پاس آخر باعث می‌شد توپ به مهاجمان دو تیم نرسید و موقعیت خاصی تا دقیقه ۳۰ روی دروازه‌ها ایجاد نشود.

در دقیقه ۳۰ حرکت زیبای بازیکنان پرسپولیس با همکاری منشا، علیپور و عالیشاه به سمت چپ رسید تا شماره ۲ سرخ‌ها با پاس در عرض، علیپور را صاحب توپ کند و این مهاجم پس از عبور از مدافع پارس جنوبی با پای چپ توپ را به تور دروازه رحمان احمدی بچسباند.

پس از گل، سرخ‌ها بازی را در دست گرفتند و رحمان احمدی موقعیت تک به تک را از سعید حسین‌پور گرفت و مانع به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس شد.

پس از این موقعیت، پارس جنوبی هم فرصت‌های نصف و نیمه‌ای روی دروازه پرسپولیس ایجاد  کرد اما قدر آن‌ها را ندانست تا شاگردان تارتار نیمه اول را با شکست به اتمام برسانند.

نیمه دوم

پرسپولیس در نیمه دوم بازی را هجومی شروع کرد و دفع توپ ناقص مدافع پارس جنوبی توپ را به منشا رساند و این بازیکن در موقعیت شوت‌زنی قرار گرفت اما تکل مدافع پارس جنوبی باعث شد توپ به علیپور برسد و او با ضربه‌ای ناگهانی گل دوم خود و تیمش را در دقیقه ۵۰ به ثمر رساند.

پرسپولیسی‌ها بعد از این حمله هم عقب ننشستند و با همکاری زیبای عالیشاه و منشا توانستند توسط عالیشاه به گل سوم دست پیدا کنند.

پس از گل سوم پرسپولیس، پارس جنوبی تا دقیقه ۶۵ بازی را در اختیار داشت اما باز هم در رساندن پاس‌های آخر به مهاجمان خود ناموفق بودند تا جنوبی‌ها نتوانند به جز یک ضربه ایستگاهی که به شکل خطرناک از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت، خطری جدی ایجاد کنند.

پس از این صحنه، دوباره پرسپولیس بود که بازی را در اختیار گرفت و درخشش رحمان احمدی و مدافعان پارس جنوبی مانع به ثمر رسیدن گل چهارم شاگردان برانکو شد. البته در یک صحنه پرسپولیس موفق شد گل چهارم را وارد دروازه رحمان احمدی کند که داور پیش از گل علیپور، خطای این بازیکن را روی مدافع زردپوشان گرفت.

در آخرین ثانیه‌های بازی، پارس جنوبی جم صاحب یک ضربه پنالتی شد و روح‌الله سیف‌اللهی یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کرد تا به این ترتیب، پرسپولیس نتواند به صدر جدول صعود کند .

منبع : ISNA

تازه های آسمونی

جدول لیگ برتر – امتیازها ، نتایج و برنامه بازی های 97 – 98

شهاب نظری فر

استقلال 1 – 0 نساجی ؛ اتمام سال در رتبه دوم !

شهاب نظری فر

سپیدرود 1 – 3 پرسپولیس ؛ تنها یک نیمه برای رسیدن به صدر کافیست

شهاب نظری فر

السد 1 – 0 پرسپولیس ؛ ناداوری و دیگر هیچ !

شهاب نظری فر

برنامه بازی های نمایندگان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا 2019

شهاب نظری فر

ادعای عجیب باشگاه پرسپولیس؛ از لیگ کناره‌گیری می‌کنیم

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟