زندگی، کار، تحصیل و هزینه ها در کشور چک

آیا شما به فکر تحصیل در جمهوری چک هستید؟ آیا قصد کار و زندگی در حین تحصیل در جمهوری چک را دارید ؟ آیا شرایط و  هزینه تحصیل و زندگی در جمهوری چک را می دانید ؟ آیا منافع و برتری های زندگی و تحصیل در جمهوری چک را می دانید ؟ آسمونی در این بخش شرایط زندگی، کار، تحصیل و هزینه ها در کشور چک را شرح می دهد.

زندگی، کار، تحصیل و هزینه ها در کشور چک

جمهوری چک کشوری است در اروپای مرکزی که پایتخت آن پراگ است و یکی از مقاصد مهم تفریحی و توریستی اروپا به شمار می آید . این کشور عضو اتحادیه اروپا است , اما خارج از منطقه یورو است , به این معنی که در چک از یورو به عنوان پول برای مبادلات و تجارت استفاده نمی کنند . واحد پول چک کرون چک است .

هزینه زندگی در کشور چک :

هزینه های زندگی در چک به طرز قابل ملاحظه ای کمتر از کشورهای غرب اروپاست .

معمولا به طور متوسط هزینه زندگی در چک بین ۳۵۰ تا ۷۰۰ دلار است که شامل قیمت مواد غذایی , مسکن , کتاب , حمل و نقل , بیمه و … می شود , البته باید توجه داشته باشید که این فقط یک برآورد است و ممکن است بسته به شیوه زندگی افراد و اینکه فرد به چه صورت هزینه می کند متفاوت است . دانشجویان خارجی که دارای ویزای تحصیلی هستند , برای حمایت و پشتیبانی از تحصیل آن ها , مجاز به انجام یک کار پاره وقت هستند,  منوط به این که اجازه کار دریافت کرده باشند . دانشجویان در هفته ۲۰ ساعت مجاز به کار هستند . همچنین در فصل تابستان که دانشجویان مشغول درس نیستند , می توانند و اجازه دارند که به صورت تمام وقت نیز مشغول به کار شوند .

هزینه تحصیل در کشور چک :

شهریه در بسیاری از دانشگاه ها در جمهوری چک بستگی به زبان انتخابی برای تحصیل دارد , یعنی دانشجویانی که برای مطالعه و تحصیل به زبان چک اقدام می کنند , از پرداخت هزینه معاف هستند . در مقابل , برای تحصیل به زبان انگلیسی و یا هر زبان خارجی دیگری , نهادهای دولتی و خصوصی ۱۰۰۰ یورو در هر ترم از دانشجویان دریافت می کنند . هزینه تحصیل به طور میانگین بین ۲۰۰۰ یورو تا ۱۱۰۰۰ یورو متغیر است .

 مزایای زندگی و تحصیل در کشور چک  :

 ۱ – سابقه طولانی در آموزش با کیفیت :

آموزش و پژوهش با کیفیت بالا , به ویژه در علوم , مهندسی و پزشکی دارای یک سابقه طولانی مدت در کشور جمهوری چک است . دانشگاه چارلز در پراگ در سال ۱۳۴۸ میلادی تاسیس شده و قدیمی ترین دانشگاه در مرکز اروپا به شمار می آید . تضمین کیفیت فعالیت های مختلف از موسسات آموزش عالی متعلق به اولویت های اصلی آموزش جوانان است .

۲ – داشتن طیف متنوعی از برنامه های آموزشی :

دانشگاه های چک دارای حسن شهرت به مدت طولانی , مفهوم منحصر به فرد آموزش و تخصص های جالب است . دانشچوها می توانند از طیف گسترده رشته های تحصیلی و همچنین رشته های تازه  و در حال ظهور بهره ببرند .

۳ – پیشنهاد برای دانشجویان بین المللی :

بیش از ۴۲ هزار دانشجوی خارجی در حال مطالعه و تحصیل در موسسات آموزش عالی چک هستند و علاقه و رغبت آن ها به مطالعه زبان های خارجی , مخصوصا زبان انگلیسی روز به روز در حال افزایش است . دانشگاه چک در طیف گسترده ای از فعالیت ها و همکاری های بین المللی و برنامه های در حال وقوع در اتحادیه اروپا و دیگر کشورها درگیر و فعال است .

۴ – محلی امن در قلب اروپا :

 تحصیل و زندگی در جمهوری چک شما را در قلب اروپا و در محیطی امن و آرام برای زندگی قرار می دهد و شما یک شانس بزرگ برای کشف همه کشور ها و مکان های اروپا را خواهید داشت. شاخص صلح جهانی در سال ۲۰۱۶ , جمهوری چک را ششمین کشور امن دنیا معرفی کرده است .

 ۵ – تجربه فرهنگی و تاریخ شگفت انگیز :

با توجه به موقعیت جغرافیایی , جمهوری چک در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها واقع شده است . فرهنگ این کشور به لحاظ تاریخی به طور عمده توسط اسلاو , آلمانی (اتریش) و نفوذ یهود که منجر به یک میراث غنی از فرهنگ های اروپای مرکزی و سبک زندگی جدید شد تاثیر پذیرفته است.

۶ – هزینه های پایین تر زندگی :

هزینه های زندگی در جمهوری چک در مقایسه با کشورهای غرب اروپا هزینه زیادی محسوب نمی شود و در نتیجه زندگی در این کشور از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است .

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید