آموزش سئو مستر آموز

راهنمای خرید بلیط قطار ، هوشمندانه انتخاب کنید!

راهنمای خرید بلیط قطار ، هوشمندانه انتخاب کنید!
تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چرا هر محصول پراستفاده و پرطرفداری در انواع مختلفی تولید می شود؟ برای مثال چرا گوشی های هوشمند در انواع مختلف و با ویژگی های کاملا متنوع تولید می شوند؟ پاسخ روشن است.

به این دلیل که نیازهای افراد مختلف می تواند با یکدیگر متفاوت باشد و هر کس باید با توجه به نیاز خود کالا یا خدمت مورد نظر را خریداری کند. این مسئله در مورد بلیط قطار نیز صادق است.

بنابراین بهترین راهنمای انتخاب قطار این است که نیاز خود را بسنجید تا بتوانید بلیط قطار متناسب با نیاز خود را رزرو کنید.

انتخاب قطار بر اساس نیاز – چه مواردی در اولویت است؟
برای خرید بلیط قطار باید به چند مورد کلی توجه کنید. به عنوان اولین گام برای رزرو بلیط متناسب با نیازتان باید از خود بپرسید که چه مواردی برای شما در اولویت قرار دارند؟

1. امکانات رفاهی قطار
2. کیفیت خدمات و پذیرایی
3. نوع قطار و بهداشت
4. مدت زمان سفر با قطار
5. قیمت بلیط قطار

با توجه به اینکه هر کدام از موارد 1 تا 4 می توانند بر روی قیمت بلیط قطار تاثیر گذار باشند باید پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که آیا قیمت بلیط قطار برای شما حائز اهمیت است یا خیر؟

تاثیر خدمات و امکانات قطار در قیمت بلیط قطار
اگر قیمت بلیط قطار برای شما اهمیتی ندارد و قصد دارید سفری لوکس را تجربه کنید، می توانید از قطارهای لوکس و بی نظیر ناوگان حمل و نقل ریلی کشور مثل فدک یا غزال بهره ببرید. اما در صورتی که فاکتور قیمت نیز در کنار مواردی همچون امکانات رفاهی قطار، کیفیت خدمات و پذیرایی، نوع قطار و بهداشت آن برایتان مهم است باید به سراغ انتخاب قطارهای میان رده، اقتصادی و ارزان قیمت مانند رجا بروید.

ذکر این نکته لازم است بسیاری از قطارهای میان رده و اقتصادی امکانات و خدمات بسیار خوبی ارائه می دهند و خدمات و امکانات بی نظیر قطارهای لوکس است که باعث شده است قطارهای میان رده در رده ی متوسط لیست قرار بگیرند. در ادامه با برخی از قطارهای هر رده آشنا می شویم.

قطارهای لوکس با خدمات و امکانات هتلی
قطار 5 ستاره زندگی، قطار 5 ستاره فدک و قطار غزال بنیاد VIP سه مورد از بهترین و لوکس ترین قطارهای موجود در ناوگان ریلی کشور هستند. البته این قطارها در تمام مسیرهای ریلی کشور فعال نیستند و از آن ها در خطوط پراهمیت و پرتردد استفاده می شود.

برای مثال اگر قصد خرید بلیط قطار مشهد تهران را داشته باشید تنوعی از قطارهای لوکس در اختیار شماست. هر کدام از قطارهای لوکس فدک، زندگی و غزال بنیاد از ویژگی ها و امکانات کاملا خوبی برخوردار هستند و تجربه سفری لذت بخش و با امکانات کامل را برای مسافران فراهم می کنند.

معرفی کوتاه قطار 5 ستاره فدک
قطار فدک نمونه ای از قطارهای لوکس در ایران است. در حاضر قطار فدک در مسیرهای تهران، قم، زنجان، شیراز، اهواز، قزوین، کرج و مشهد موجود است. قطار زندگی نیز تنها در مسیرهای ریلی پرتردد موجود هستند و به زودی این قطار و دیگر قطارهای لوکس به مسیرهای ریلی دیگر نیز افزوده می شوند.

به علت راحتی و امکاناتی که در این قطارها در اختیار مسافرین قرار می گیرد به این قطار لقب هتل 5 ستاره متحرک نیز داده شده است.

قطارهای میان رده با امکانات و خدمات خوب
اگر تمایل دارید سفری راحت و لذت بخش را تجربه کنید و قصد ندارید هزینه ی بسیار زیادی بابت قطارهای لوکس بپردازید قطارهای میان رده گزینه ای مناسب برای شما هستند.

معمولا از میان های قطارهای موجود در ناوگان حمل و نقل ریلی، قطارهای چهارتخته درجه یک در این دسته قرار می گیرند. قطار توس، نور، سبز، مارال، پلورسبز و چند مورد دیگر از قطارهای میان رده ای هستند که در این دسته قرار می گیرند. در بیشتر این قطارها پذیرایی با پرداخت هزینه ی اضافه در اختیار مسافران قرار می گیرد و امکاناتی همچون نمایشگر، تهویه خودکار و سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب از امکانات اصلی و پایه ی این قطارها هستند.

قطارهای اقتصادی با قیمت های مناسب
اگر قصد دارید سفری ارزان قیمت به مقصد مورد نظر خود داشته باشید، قطارهای 6 تخته با قیمت های اقتصادی گزینه ی مناسبی برای شما هستند. قطارهای میلاد، پارسی، قطار 6 نفره بن ریل و قطار کویر برخی از قطارهای ارزان قیمت و اقتصادی ناوگان حمل و نقل ریلی کشور هستند. این قطارها از نظر نو بودن، امکانات و خدمات کیفیت پایین تری نسبت به قطارهای میان رده و لوکس دارند و همین موضوع باعث کاهش قیمت بلیط این قطارها شده است.

سفر با قطارهای سریع السیر
در پایان قطارهای سریع السیر را معرفی می کنیم. خرید بلیط این قطار به کسانی پیشنهاد می شود که از نظر زمانی محدودیت دارند و می خواهند هرچه سریع تر به مقصد مورد نظر برسند. بیشترین استفاده از قطارهای تندرو مربوط به کسانی است که قصد دارند سفری کاری به مقصد مورد نظر خود داشته باشند.

اگر مایلید مسیر دوازده ساعته ی تهران مشهد را در 7 ساعت و 30 دقیقه طی کنید، بلیط قطار تندروی پردیس تهران مشهد گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود. قطارهای تندروی پردیس از نوع سالنی بوده و در آن خبری از کوپه های اختصاصی نیست. این قطارها مجهز به تخت برای استراحت نیستند و نحوه ی قرار گیری مسافران در قطار مانند اتوبوس است. سایت سامتیک شرایط ویژه ای را برای خرید بلیط  قطار مشهد فراهم کرده است.

آسان ترین راه برای رزرو و استرداد بلیط قطار
در نهایت پس از اینکه بلیط مد نظر خود را انتخاب کردید می توانید از طریق وبسایت سامتیک نسبت به خرید آنلاین بلیط قطار مورد نظر خود اقدام کنید. با استفاده از امکان خرید آنلاین بلیط قطار می توانید پیشنهادات مختلف را بررسی کرده و پس از بررسی شرایط بلیط و قطار، با آگاهی کامل و در سریع ترین زمان بلیط خود را خریداری کنید.
همچنین بهتر است پیش از خرید آنلاین بلیط خود قوانین خرید بلیط قطار را مطالعه کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید