مبلمان و میز

انواع چوب برای ساخت مبلمان

sofa انواع چوب برای ساخت مبلمان

در انتخاب مبل کلاسیک دقت بیشتری به نوع چوب بکار رفته در اسکلت یا کلاف کار داشته باشید. زیرا کیفیت یک مبل کلاسیک به نوع چوب وکلاف کار بستگی دارد, اگر مبل کلاسیک شما از کلافی بی کیفیت ساخته شده باشد به مرورزمان مبل شما به صدا افتاده وباعث نارضایتی شما از خریدتان می شود.از آنجایی که درمبلمان کلاسیک قسمت اصلی و بدنه کار از چوب تهیه می شود کیفیت چوب به کار رفته بسیار مهم واساسی می باشد.چوبی که در اسکلت یک مبل به کار می رود اکثرا چوب درخت گردوست زیرا چوب محکمی است وحشرات چوب خوار کمتر آنرا می خورند,زیرا گردو چوب تلخی دارد.

به گزارش آسمونی ، اکثر تولیدکنندگان مبل در ایران از انواع چوب های نامبرده شده در زیر تولید مبلمان کلاسیک استفاده می کنند.اکثر این تولید کنندگان از چوبهای داخلی استفاده می کنند. البته به تازگی بسیاری از وارد کنندگان چوب ،چوب های راش را از مرز آذربایجان وارد ایران کرده ودر اختیار تولیدکنندگان بازار مبل قرار داده اند.در زیر تاحدودی به معرفی انواع چوب بکار رفته در صنعت مبلمان می پردازیم.

choob انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب روسی

واژه چوب روسی در بازار چوب ومبل ایران به هرنوع چوب سفید رنگ وارداتی از روسیه تلقی می شود,این چوب شامل گونه های کاملا متفاوت نراد,نوئل و کاج ها می شود.مجموعه ای دیگر از مبلمان کلاسیک و مبلمان راحتی ما علاوه بر چوب راش از چوب روسی می باشد.چوب روسی به دلیل اینکه فاقد مجاری صمغی می باشد, و به علت کم ترک بودن , سنباده خوری خوب , میخ و پیچ خورعالی , ازبهترین گزینه ها در صنعت مبلمان بخصوص تولید مبل کلاسیک محسوب می شود.

Beech wood انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب راش

اکثر مبلمان خانگی از چوب راش ساخته می شوند,چوب راش دارای رنگ کرم مایل به قرمز است.راش چوبی نیمه سنگین دارای بافتی همگن وتقریبا مقاوم در برابرحشرات و قارچ ها است.علاوه بر راش ایرانی , گونه ای از راش اخیرا از مرز آذربایجان وارد ایران شده ودر اختیار مبل سازان قرار گرفته است که به دلیل ابعاد ورطوبت مناسب تخته ها میزان ضایعات کمتری در فرایند تولید مبل دارد.

Maple wood انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب افرا

این خانواده دارای گونه های مختلف در ایران است.ازجمله می توان افرا پلت , افرا شیردار و کیکم را نام برد. این چوب سفید مایل به کرم با درخشندگی کم وبیش صدفی دارد.چوبی نیمه سنگین با پرداخت آسان که در صنعت مبلمان بخصوص مبل کلاسیک جایگاه ویژه ای دارد.

Alder wood انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب توسکا

برخی از مبلمان کلاسیک از چوب توسکا ساخته می شوند.چوب توسکا دو گونه توسکای قشلاقی وییلاقی دارد که در ایران موجود می باشد . چوب توسکا , چوبی نیمه سنگین تا سبک است و به دلیل پرداخت و رنگ پذیری و ابزار خوری خوب در صنعت مبلمان مصرف دارد,ضعف این چوب کم دوام بودن آن می باشد البته لازم به ذکر است که این چوب در برابر آب بسیار مقاوم بوده وبرای ساخت بناهای داخل آب بسیار مناسب است.

Ulmus glabra wood انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب ملچ

چوبی به رنگ قهوه ای مایل به قرمزکه گاهی اوقات رگه های سبز رنگی در آن دیده می شود این چوب درشت بافت , نیمه سخت وسنگین نسبتا با دوام ودر برابر خمش مقاوم است . به علت دوام در صنعت مبلمان از این چوب استفاده فروانی می شود.

wood 768x576 انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب ماهاگونی یا آکاژو

آکاژوها به دو دسته آکاژوی آفریقایی وآمریکایی تقسیم می شوند که اغلب آکاژوی آفریقایی در بازار مبل ایران یافت می شود.بافت یک دست ,درخشان وبراق که با تغییر جهت نور درخشش متفاوتی دارد.این چوب در تهیه روکش ومبل سازی بیشترین مصرف را داراست,چوب های دیگر تحت عنوان آکاژو دربازارمبل دیده می شود که اسامی واقعی آنها سیپو , کیسپو وساپلی است.

Plane tree wood 768x445 انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب چنار

چوبی به رنگ سفید روشن , چوبی نیمه سخت وسنگین و با دوام بیشتر در ساخت صندلی و باکس استفاده می شود.

 

چوب آبنوس

درخت سیاه رنگی است با چگالی نسبتا بالا وبسیار خوش بو . آبنوس در انواع مبلمان از جمله مبل کلاسیک ، مبل مدرن ,میزوصندلی , آینه وکنسول , ویترین , پیانو و… مورد استفاده قرار می گیرد.انواع مختلف چوب آبنوس , آبنوس سیاه , آبنوس مرمری یا مرمری آندامان و آبنوس کاکی است.

Walnut wood انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب گردو

چوبی ریز بافت به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای تیره دارای نقوش زیبا و نسبتا بادوام است.چوب نیمه سنگین ودر مقابل فشار , کشش وخمش مقاوم است.از این چوب در کارهای تزیینی , خراطی , ساخت مبلمان بخصوص انواع مبل کلاسیک,آلات موسیقی,مجسمه سازی,منبت ومعرق کاری استفاده می شود.

Oak 768x768 انواع چوب برای ساخت مبلمان

چوب بلوط

چوب قهوه ای روشن,درشت بافت وبادوام است,در برابر سایش مقاومت زیادی دارد بنابراین بهترین چوب برای ساخت پارکت,مبلمان برای تهیه روکش ومدل سازی است.

در هنگام خرید مبلمان بخصوص مبلمان کلاسیک برای نوع چوب بکار رفته در ساخت مبل اهمیت زیادی قائل شوید.چوب وکلاف یک مبل در واقع پایه ی اصلی آن محسوب می شود که مقاومت ودوام آن را نشان می دهد. مبل های کلاسیک ومبلمان راحتی مجموعه بالینکو از با کیفیت ترین چوب های راش وچوب روسی می باشد وتمام کارها وارداتی واز با کیفیت ترین چوب ها تهیه شده است.

نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

تازه های آسمونی

بازار مبل دلاوران (قیمتها، ساعت کار، تلفن و آدرس)

ندا رحیمی

خشکشویی مبل و موکت

ندا رحیمی

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

ندا رحیمی

آموزش چیدمان صحیح مبلمان در خانه

ندا رحیمی

چگونه مبلمان منزل را تمیز کنیم ؟

احمدرضا راجی

استخدام رویه کوب

طاهره رضایی

نظر شما چیست؟