پیش‎بینی تشدید باران و برف/ هوا سردتر می‌شود

به گزارش آسمونی:سازمان هواشناسی اعلام کرد: مناطقی مختلفی از کشور شاهد بارش برف و باران است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، در سه روز آینده سامانه بارشی در نیمه غربی و بخش‌هایی از شرق کشور فعال خواهد بود. شدت فعالیت این سامانه طی رو پنجشنبه و جمعه درجنوب و جنوب غرب کشور است.

بر این اساس در روز پنجشنبه در اراتفاعات البرز و زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و شمال فارس بارش برف و مه پیش‌بینی می‌شود.

در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، اهران، دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم و یزد و با شدت بیشتر در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر و شمال استان فارس بارش باران گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

شایان ذکر است که از بعدازظهر پنجشنبه و صبح جمعه درجنوب استان لرستان و شمال شرق خوزستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

روز جمعه با ادامه فعالیت سامانه در جنوب و جنوب غرب کشور بتدریج گستره فعالیت سامانه به دامنه‌های جنوبی البرز شرقی، شرق و شمال شرق کشور کشیده می‌شود.

این سامانه شنبه در استان‌های واقع در شرق و شمال شرق فعال بوده و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

همچنین در روز پنجشنبه و جمعه در بخش‌هایی از استان‌های واقع در سواحل جنوبی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

روز پنجشنبه و جمعه غرب خلیج فارس مواج بوده و توصیه می‌شود احتیاط لازم در تردد شناور‌ها به خصوص شناور‌های سبک به عمل آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید