معرفی هتل برج خلیفه ؛ اقامت در آسمانخراش

آسمونی، در این پست همراه آسمونی باشید تا شما را با بلندترین برج جهان، برج خلیفه در دبی که همچنین شامل هتل هم می باشد آشنا کنیم.

هتل آرمانی

هتل آرمانی

 

برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویهٔ ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه‍. ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ ۲۰۱۰ (۱۴ دی ۱۳۸۸) گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام «برج دبی» شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

هتل برج خلیفه

هتل برج خلیفه

 

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است. طراحی برج خلیفه توسط آدریان اسمیت و شرکت SOM آمریکا و با الهام از معماری اسلامی و طبیعت صحرا انجام شده‌است. طرح برج از هندسه ی یک گل صحرایی که در منطقه ی جنوب آسیا می روید، اقتباس و فرم حلزونی آن از معماری اسلامی الهام گرفته شده است. فرم این برج در جهت عمود موجب حداکثر مقاومت آن در برابر گردبادهای احتمالی می شود و در به حداقل رساندن تغییر مکان حاصل از نیروی باد مؤثر است.

هتل برج خلیفه

هتل برج خلیفه

 

فضاهای داخلی آن شامل هتل 6 ستاره، بیش از 700 آپارتمان لوکس، کتابخانه در ارتفاع 442 متری، فضاهای ورزشی در حدود 4000 متر مربع و استخرها می شود. این ساختمان دارای 56 آسانسور است که تعدادی از آن ها سریع ترین آسانسور های جهان به شمار می روند.

144 باب اقامتگاه آرمانی در طبقه های 9 تا 16 واقع شده اند که تمامی اتاق ها دارای کلیه امکانات و تکنولوژی روز دنیا  هستند.

چشم انداز برج خلیفه

چشم انداز برج خلیفه

 

این برج چند منظوره دارای 1.85 میلیون فوت منطقه مسکونی، 300 هزار فوت مکان های اداری و تمامی امکانات بهداشتی سلامتی می باشد. همچنین این برج دارای 4 استخر و چند سکو بازدید است

در برج خلیفه 3 لابی آسمان در طبقه های 43، 67 و 123 قرار گرفته اند که امکانات رفاهی نظیر چشمه های معدنی و استخر را ارائه می دهند.

آسمونی

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری دبی

راهنمای کامل سفر به دبی

 بهترین هتل های خارجی معروف در دنیا

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید