معرفی ایرلاین تابان

شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airlines) یکی از جدیدترین شرکت‌های هواپیمایی خصوصی ایران است. مرکز این شرکت در شهر مشهد است. آسمونی در این بخش به معرفی ایرلاین تابان می پردازد.

معرفی ایرلاین تابان

ایرلاین تابان در سال ۱۳۸۴ موفق به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال ۱۳۸۵ پروازهای خود را به طور رسمی آغاز کرد.

تاریخچه ایرلاین تابان

شرکت هواپیمایی تابان توسط خلبان اصغر عبدالله‌پور و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر فعالیت خود را آغاز کرد.

مقصدهای پروازی ایرلاین تابان

بوشهر-فرودگاه بین‌المللی بوشهر

اهواز – فرودگاه اهواز

آبادان – فرودگاه آبادان

اصفهان – فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان قطب

مراغه – فرودگاه سهند

خرم‌آباد – فرودگاه خرم‌آباد

جزیره کیش – فرودگاه بین‌المللی کیش

نوشهر – فرودگاه نوشهر

مشهد – فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد قطب

مقصدهای پروازی ایرلاین تابان در تهران

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ‘قطب

مقصدهای پروازی ایرلاین تابان در عراق

نجف – فرودگاه بین‌المللی نجف

مقصدهای پروازی ایرلاین تابان در پاکستان

لاهور – فرودگاه بین‌المللی اقبال لاهوری

ناوگان ایرلاین تابان

ناوگان تابان شامل هواپیماهای زیر می‌شود:

بی‌ای‌ئی ۱۴۶

بوئینگ ۷۳۷ کلاسیک

بوئینگ

مک‌دانل داگلاس ام‌دی

سوانح ایرلاین تابان

در ۳ بهمن ۱۳۸۸ یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ با ۱۵۷ مسافر و ۱۳ خدمه که از آبادان عازم مشهد بود در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار آتش‌سوزی شد. داخل هواپیما و موتورها به کل سوخت و بال سمت راست و دم و چرخ هواپیما به علت این آتش‌سوزی جدا شد. این حادثه ۴۷ مصدوم داشت ولی کسی در آن کشته نشد.

حوادث ایرلاین تابان

در ۱۵ بهمن ۱۳۹۰، پرواز شماره ۶۲۶۲ هواپیمایی تابان از کیش به تهران، دقایقی پس از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در کیش شد.

در ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز شماره ۶۳۵۷ مسیر تهران – نجف پس از حدود یک ساعت و نیم پرواز به دلیل نقص فنی به وجود آمده در طی مسیر و آنچه که از دست دادن یکی از موتورهای هواپیما عنوان شده، مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد.

در ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، هواپیمای مسیر تهران – مشهد پس از ۳۵ دقیقه پرواز به دلیل نقص فنی و تکان‌های شدیدی که در حین پرواز رخ داد، مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد تهران شد.

در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، پرواز شماره ۶۲۸۹ در مسیر مشهد-تبریز پس از ترک فرودگاه مشهد در محدوده فضای هوایی سبزوار به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در مشهد شد.

در ۱۱ دی ۱۳۹۵، یک فروند بوئینگ MD متعلق به شرکت هواپیمایی تابان در مسیر تهران – شیراز لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست داد و مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

در ۷ فروردین ۱۳۹۶، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی تابان حامل ۱۶۳ مسافر هنگام نشستن در باند فرودگاه اردبیل دچار سانحه ترکیدگی لاستیک شد. در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.

در ۲۷ آذر ۱۳۹۶، بروز نقص فنی در پرواز شماره ۲۶۴۵ هواپیمایی تابان (مسیر تهران – اهواز) خلبان را ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد کرد.

در ۰۳ دی ۱۳۹۶، پرواز تهران-مشهد هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس دچار نقص فنی شد اما به‌سلامت فرود آمد.

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید