زندگینامه سردار غلامرضا جلالی

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور است که در سال 94 به دستور رهبر انقلاب این سمت به ایشان محول شد. برای آشنایی با سردار غلامرضا جلالی این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

زندگینامه سردار غلامرضا جلالی

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی به عنوان رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور منصوب شد

حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا، با صدور حکمی سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی را به عنوان رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور منصوب کردند.

متن حکم فرمانده کل قوا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی

نظر به تعهد و شایستگی و سوابق شایسته و بنا به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، شما را به سمت رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور منصوب می کنم.

لازم است اقدام های مؤثر در حوزه پدافند غیر عامل با کار بسیجی صورت گیرد و از مصونیت کشور و آمادگی لازم دفاعی در برابر دشمن اطمینان حاصل شود.

انتظار دارد قوای سه گانه بویژه دولت محترم حمایت های لازم را بعمل آورند.

توفیق شما و همگان را از خداوند متعال مسئلت میکنم.

سیّدعلی خامنه ای

۲۴ شهریور ۱۳۹۴

سردار جلالی: با سازمان هایی که آمادگی قطع برق ندارند برخورد قضایی می‌شود

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافندغیرعامل در رزمایش ملی آمادگی برق اضطراری اظهار داشت: در جوامع پیشرفته برق به عنوان یک زیرساختِ مادر عمل می کند و نقش حیاتی برق در زندگی امروز ما، ضرورت توجه به آماده سازی شرایط و بسترهای مدیریت بحران در شرایط اضطراری را برای در دسترس بودن برق می رساند.

وی افزود: حادثه بهمن ۹۵ در خوزستان که یک عامل طبیعی مثل گرد و خاک از نقطه ضعف شبکه برق استفاده کرده و موجب قطع برق شد، تجربه خوبی بود تا ببینیم اگه شبکه برق نقطه ضعفی داشته باشد، چطور دچار مشکل می شویم؛ همچنین باید تلاش شود که اگر به هر دلیلی با قطع برق مواجه شدیم، این قطعی در همان بخش برق بماند و به صورت آبشاری موجب بروز قطعی و نارسایی در دیگر بخش ها از جمله نظام توزیع آب، بخش ارتباطات، بخش تولید و … نشود که در این زمینه تجهیز مراکز مهم و حساس به مولدهای برق اضطراری بسیار حائز اهمیت است.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: طبق مصوبات، ابلاغیه ها و تذکرات متعدد قبلی، باید تمامی مراکز حیاتی و سازمان ها و ارگانهای مهم و حساس به مولدهای برق اضطراری مجهز شده باشند تا در زمان قطع ناگهانی برق، به سرعت مولدهای آنها وارد مدار شده و قطع برق شهری موجب توقف فعالیت آنها نشود.

رئیس سازمان پدافندغیرعامل با اشاره به برگزاری رزمایش ملی آمادگی برق اضطراری گفت: گزارش های رزمایش امروز میزان آمادگی مراکز حساس و ارگانها و سازمانها را نشان می دهد و اگر علی رغم ابلاغ و تذکر قبلی، در نتیجه رزمایش امروز مشخص شود سازمان ها و ارگانهایی آمادگی لازم را (در زمان قطع ناگهانی برق و استفاده از مولدهای برق اضطراری) ندارند، با آنها به صورت قضایی برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت نیاز اقدام به به‌روزآوری و بازنگری در دستورالعمل‌ها خواهیم کرد تا الزام آوری آمادگی سازمان و ارگانها را در شرایط اضطراری بهبود ببخشیم.

روایت سردار «جلالی» از شنود تلفنی مکالمات «روحانی»

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به ضرورت تولید گوشی‌های همراه غیرقابل شنود برای مسئولین نظام، گفت: پس از شنود اخیری که از تلفن همراه رئیس جمهور روحانی انجام گرفت تصمیم گرفتیم تا گوشی غیر قابل شنودی از طریق تلفن‌های موجود ایجاد کنیم که این هدف هنوز در دست اقدام است.

به گزارش آسمونی، به نقل از پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی شب گذشته طی سخنانی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه در کشورمان سازمان‌هایی که با تهدیدات بیشتری روبرو هستند، پدافند غیر عامل را جدی‌تر می دانند، گفت: شهرک‌های موشکی که به تازگی به نمایش درآمد را می‌توان از جمله دستاوردهای نظامی پدافند غیر عامل عنوان کرد. حوزه‌های رسانه ملی، انرژی و نفتی هم دیگر بخش‌های نفع برده از پدافند غیر عامل محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: طبق مندرجات بندهای آمده در برنامه پنجم و ششم توسعه، همه پروژه های جدید ملاحظات پدافند غیرعامل را در بر می گیرند و بر اساس آن عمل خواهند کرد. البته آن دسته از ارگان‌هایی که اعتبارات قانونی دریافت می کنند و یا از بخش‌های خصوصی خودنمایی می‌کنند معمولا امکان دَر رو از اجرای این پدافند را ایجاد می کنند.

جلالی با یادآوری این نکته که ما زمانی به حوزه ماهواره وابستگی جدی داشتیم، اظهار کرد: زمانی احتمال قطع شدن سیگنال‌های ماهواره‌ای وجود داشت اما صداوسیما این واقعیت را رد می‌کرد ولی در زمان تحریم‌ها دو مرتبه این اتفاق رخ داد و از همان زمان پیش بینی پدافند غیر عامل را مطرح و برای اجرای آن قراردادی با صداوسیما منعقد کردیم. طبق این قرارداد، جغرافیای ۹۵ درصدی کشور را تحت پوشش قرار دادیم.

وی افزود: در طیف تهدیداتی که ایران را هدف گرفته تهدیدات اقتصادی هم وجود دارد که از ساختارهای پولی و مالی و غیر بانکی و تجاری استفاده می کند، این تهدید غیر نظامی است اما در سطح ملی و بین المللی بوده و توانایی زمین زدن کشور را دارد دریغا که ایران در این حوزه از لایه‌های دفاعی­ بالایی برخوردار است.

جلالی از انواع دیگر تهدیدات موجود به تهدید ترکیبی اشاره کرد و افزود: این تهدید می تواند شامل یک عملیات روانی باشد مانند اقدامات رسانه ای و فضای مجازی. بخش دیگر این تهدید از جنس محتوا و پیام است که اثر بر فکر مخاطب را هدف قرار می‌دهد. در این میان شبکه های اجتماعی در بستر جامعه و مردم دنبال می گیرد و بسیار مورد هدف کشورهای غربی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه قصد داریم با نگاه مثبت به سمت انسجام ملی و حمایت و پشتیبانی از دولت پیش رفته و اجازه ندهیم هیچگونه شکافی برای سوء استفاده و یا استفاده دشمن ایجاد شود، گفت: این اقدام می‌تواند به آرامش بخشی فضای داخلی کشور کمک کند. این اقدام سبب ایجاد وحدت ملی هم می شود.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: طی ۲ ماه گذشته شیب شدیدی را برای رفع اشکال‌ها در حوزه سایبری و سیستم پدافند غیر عامل ایجاد کردیم و در قالب رزمایش این عیب یابی و رفع معایب را پیاده‌سازی می‌کنیم.

جلالی با اشاره به احتمال قطعی اینترنت کشور در شرایط تحریم ها، گفت: این موضوع بیشتر از سوی کشورهای بیگانه مطرح شده و تهدیدی برای ملت ایران تلقی شده است. البته نباید توانایی کشورهای غربی همچون آمریکا در راستای محدود سازی دسترسی های ما از فضای جست‌وجوگر گوگل را دست کم گرفت.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت امنیتی استفاده از ارز رمزها، گفت: “ارز رمزها” شمشیر دو لبه ای است که در سیستم مالی و پولی هر کشوری به نوعی کنترل گریز هستند و می توانند اختلالاتی را در حوزه پولی و بانکی کشور ایجاد کنند.

وی افزود: اما در بُعد خارجی استفاده از آن می تواند برای ما فرصت باشد. ما می توانیم با استفاده از “ارز رمزها” برخی تحریم‌ها را دور بزنیم و انجام بسیاری از عملیات‌های بانکی را صورت دهیم به این منظور بدنبال ایجاد ارز رمز ملی در داخل کشور هستیم تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنیم.

جلالی با اشاره به موضوع تامین سوئیفت گفت: مشکل عمده ما در این خصوص مرجعیت دلار آمریکاست زیرا آمریکا با اعمال قدرت از طریق پول ملی این کشور می‌تواند هرگونه اقدام کشورها در زمینه سوئیفت را کنترل کند پس باید وابستگی به دلار را کاهش و ارز دیگری جایگزین آن کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه ادامه تحریمهای آمریکایی وضعیت دلار آنها را هم دچار مشکل خواهد کرد، گفت: آنان مانند کشتی گیری شده اند که حریف را روی پل برده اما خودش هم وضعیت مناسبی ندارند. البته ما زیرساخت‌های ایجاد نرم افزاری همچون سوئیفت را داریم اما بخش مهم داستان ایجاد هماهنگی و توافق با سایر کشورها بر سر استفاده کردن از آن است.

جلالی با اشاره به ضرورت تولید گوشی‌های همراه غیرقابل شنود برای مسئولین نظام، گفت: پس از شنود اخیری که از تلفن همراه رئیس جمهور روحانی انجام گرفت تصمیم گرفتیم تا گوشی غیر قابل شنودی از طریق تلفن های موجود ایجاد کنیم که البته این هدف هنوز در دست اقدام است.

سردار جلالي: احتمال جنگ نظامي وجود ندارد

رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور گفت: احتمال جنگ نظامي وجود ندارد.به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالي در نشست خبري گفت: ماموريت هاي سازمان پدافند غيرعامل كشور شناسايي تهديدات، كاهش تهديدات و مصون سازي زيرساخت ها در برابر تهديدات است.وي ادامه داد: سازمان پدافند غيرعامل كشور به عنوان يك سازمان هماهنگ كننده ميان مردم و سازمان ها عمل مي كند.جلالي با اشاره به راهپيمايي اربعين حسيني، افزود: راهپيمايي اربعين به عنوان قدرت نرم مسلمانان و با مشاركت ملت هاي مختلف برپا مي شود. امام حسين عليه السلام در برابر ظلم قيام كرد و انقلاب اسلامي نيز با پيروي از قيام امام حسين عليه السلام شكل گرفت و در دفاع مقدس هم رسيدن به كربلا و ايستادگي در برابر دشمن، هدف ما شد و ما با استفاده از پيام عاشورا و استفاده از تجارب دفاع مقدس توانستيم داعش را منهدم كنيم.وي ديدباني كشور در حوزه تهديدات غيرنظامي را يكي از وظايف پدافند غيرعامل كشور دانست و گفت: توسعه توان دفاعي و نظامي كشور مبتني بر توان داخلي موجب شده تا بگوئيم كه احتمال جنگ نظامي وجود ندارد. شهرهاي موشكي مستحكم و نمايش بخش اندكي از آن موجب شده تا دشمنان ما دچار اشتباه استراتژيك همانند رژيم بعث عراق نشوند.وي با بيان اينكه تهديدات امروز در ابعاد غيرنظامي است، تصريح كرد: امروز دشمنان از حوزه هايي مانند اقتصاد به عنوان ميدان جنگي عليه ايران استفاده مي كند و وزارت اقتصاد آمريكا به وزارت جنگ عليه ايران تبديل شده است.جلالي با تاكيد بر اينكه تهديدات عليه كشورمان به طيفي از تهديدات غيرنظامي بدل شده است، اظهار داشت: تجميع همه فشارها براي تحميل اراده يكي از استراتژي هاي دشمنان عليه ما است. همچنين تهديداتي تكنولوژيك عليه ما به كار گرفته مي شود كه نمونه هاي زيادي دارد و در جهت نفي حاكميت سياسي عمل مي كند.رئيس سازمان پدافند غير عامل كشور ادامه داد: تهديدات تركيبي از ديگر موضوعات تهديد عليه ما هستند. بخشي از آن عمليات رواني است كه از طريق رسانه ها انجام مي شود و بخش ديگري از آن نااميدسازي و اقداماتي از اين دست است كه به حوزه امنيت شناختي مربوط مي شود، به عنوان مثال بخشي از مردم ما را به اين نتيجه مي رساند كه بروند و ريال را به دلار تبديل كنند.وي تاكيد كرد: تهديدات اين حوزه مردم محور است و بر شبكه هاي اجتماعي و رسانه ها اتكا دارد. همچنين ما در آماري به اين نتيجه رسيديم كه 70 درصد تهديدات در حوزه شناختي قرار دارد كه زيربناي اقتصادي ما را هدف گرفته است.جلالي با بيان اينكه تهديدات عليه كشورمان به طيفي از تهديدات غيرنظامي بدل شده است، اظهار كرد: تجميع همه فشارها براي تحميل اراده، يكي از استراتژي هاي دشمنان عليه ماست. همچنين تهديدات تكنولوژيك عليه ما به كار گرفته مي شود كه نمونه هاي زيادي دارد و در جهت نفي حاكميت سياسي عمل مي كند.

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید