پیکر”ناصر ایرانی” به دانشگاه پزشکی تهران اهدا شد

به گزارش آسمونی:پیکر مرحوم “ناصر ایرانی” نویسنده نامدار کشور برای کالبد شکافی به دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.

پیکر مرحوم “ناصر ایرانی” نویسنده نامدار کشور در عرصه داستان نویسی و نمایشنامه نویسی برای کالبد شکافی به دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.

مرحوم ناصر ایرانی وصیت کرده بود که چون قلمش را در تمام عمر به مردم هدیه داده، جسمش را نیز از طریق دانشگاه وقف مردم کند و بدین ترتیب کل اعضای بدن آن مرحوم به دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.

ناصر ایرانی هفته گذشته در سن ۸۱ سالگی پس از مدت‌ها تحمل بیماری درگذشت و مراسم یادبود او امروز دوشنبه ۷ آبان در فرهنگسرای گلستان برگزار خواهد شد.

ناصر ایرانی داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس دهه ۴۰ و ۵۰ در ایران بود که در دوران هشت سال جنگ به درخواست خود برای نوشتن داستان و رمان به جبهه رفت. از معروف‌ترین نمایشنامه‌های مرحوم ایرانی می‌توان به «ما را مس کنید» و «سه نمایش‌نامه کسالت‌بار» اشاره کرد. او همچنین نویسنده کتاب «داستان، تعاریف ابزارها» و رمان «زنده‌باد مرگ» است که رهبر انقلاب اسلامی در زمان ریاست جمهوری خود مطالعه کتاب این کتاب را توصیه کرده بودند.

منبع: ایسنا

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید