سقوط هواپیمای مسافربری در اندونزی با ۱۸۸ سرنشین

به گزارش آسمونی:یک هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به شرکت «لاین ایر» اندونزی با ۱۸۸ سرنشین دقایقی پس از پرواز از فرودگاه جاکارتا به داخل دریا سقوط کرد.

به نقل از رویترز، آژانس امداد و نجات اندونزی روز دوشنبه اعلام کرد یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی «لاین ایر» که با ۱۸۸ سرنشین از جاکارتا به سمت شهر پانگکال پینانگ در جزیره پانگا در حال پرواز بود، دقایقی پس از بلند شدن از باند فرودگاه به داخل دریا سقوط کرد. گفته می‌شود این هواپیما که از نوع بوئینگ ۷۳۷ بوده پس از سقوط، در عمق سی تا چهل متری متلاشی شده است.

یوسف لطیف، سخنگوی آژانس امداد و نجات اندونزی در دقایق اولیه وقوع این حادثه در پاسخ به سوالی در مورد سرنوشت هواپیمای لاین ایر با ارسال پیامی گفت: «تایید شده که این هواپیما در مسیر پروازی خود به سمت جزیره پانگا و در فاصله کوتاهی از فرودگاه جاکارتا سقوط کرده است.»

طبق اعلام سازمان خدمات ردیابی هوایی، این هواپیما ۱۳ دقیقه پس از پرواز ارتباط خود را با برج کنترل از دست داده بود.

ادوارد سیریت، مدیر اجرایی شرکت «لاین ایر» نیز اعلام کرد: «در حال حاضر ما نمی‌توانیم درباره این موضوع اظهار نظر کنیم. تلاش می‌کنیم تا تمام اطلاعات و داده‌ها را جمع‌آوری کنیم.»

رئيس گروه امداد و نجات اندونزی همچنین ضمن اعلام کشف بقایای هواپیمای مذکور اظهار داشت در این حادثه احتمالا کسی زنده نمانده است.

ساعاتی پس از این حادثه، اندونزی از کشف جسد یکی از قربانیان سقوط هواپیما خبر داد. این هواپیما حامل 20 مقام وزارت دارایی این کشور بوده است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در خبری فوری اعلام کرد هیچ یک از ۱۸۸ مسافر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اندونزی زنده نمانده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید