تصاویر ماندگار لیگ قهرمانان آسیا ( بخش چهارم )

تصاویر ماندگار لیگ قهرمانان آسیا ( بخش چهارم ) / اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

در سالهای اخیر ، تیمهایی از چین ، کره جنوبی ، ژاپن ، استرالیا و قطر فاتح لیگ قهرمانان آسیا شده اند و اگر کمی به گذشته برویم ، می توانیم تیمهایی از عربستان و امارات را هم در بین فاتحان پیدا کنیم . قهرمانی پرسپولیس می تواند خط تیره موجود برابر قهرمانی های ایران در این بازیها را برای همیشه پاک کند . بخش چهارم تصاویر لیگ قهرمانان آسیا را با هم مرور می کنیم .

  • موریکوی ستاره برزیلی تیم های گوآنگجو اورگرانده چین و السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا 19 بار موفق به گلزنی شده است . موریکوی در رقابت های 2013 به تنهایی 13 گل زد و به عنوان بهترین گلزن و بهترین بازیکن تورنمنت انتخاب شد .

  • ورزشگاه ملک فهد عربستان که ورزشگاه خانگی الهلال عربستان است ، فینال دیگری از این بازیها را میزبانی کرد . جایی که الهلال در بازی برگشت میزبان وسترن سیدنی واندررز استرالیا بود .

  • تقابل بهت و حیرت و غم و شادی در استادیوم ملک فهد . داور مسابقه نیشیمورای ژاپنی پس از آن که در جام جهانی 2014 آبروریزی کرد و با قضاوت خجالت آور خود در دیدار افتتاحیه کنار گذاشته شد ، فینال 2014 را هم به جنجال کشید و با نادیده گرفتن پنالتی های الهلال ، آبی پوشان را به چنین روزی انداخت .

  • شادی مردان وسترن سیدنی واندررز . آن ها در سال 2012 تاسیس شدند . در سال 2013 قهرمان استرالیا شده و یک سال بعد موفق شدند با برتری ( 1 – 0 ) در دو دیدار رفت و برگشت مقابل الهلال قهرمان آسیا شوند !

  • ریکاردو اولیویرا بهترین گلزن مسابقات سال 2012 . اولیویرا برزیلی موفق شد 12 گل در این رقابت ها برای الجزیره به ثمر رسانده و عنوان آقای گلی تورنمنت را از آن خود سازد . وی همچنین تنها بازیکنی است که در یک دوره دو بار موفق به هت تریک شده است .

  • خورخه فوساتی اروگوئه ای بر فراز دستان بازیکنان السد . فوساتی و سرجیو فاریاس مربی برزیلی پوهانگ ( 200 ) تنها مربیان اهل آمریکای جنوبی هستند که در آسیا به مقام قهرمانی دست یافته اند .

  • کامل شدن افتخارات مارچلو لیپی مربی ایتالیایی گوانگجو اورگرانده در رقابت های 2013 . مرد پرافتخار فوتبال ایتالیا اولین کسی بود که هم فاتح لیگ قهرمانان اروپا ، فاتح جام جهانی و سرانجام لیگ قهرمانان آسیا می شد .

  • در پرتماشاگرترین دیدار تاریخ رقابت ها ، سلمان الفرج بازیکن الهلال در استادیوم آزادی اخراج می شود . این اتفاق در دقیقه 89 افتاد و لحظاتی بعد پرسپولیس با گل به خودی دیاگو ( 1 – 0 ) الهلال را شکست داد . اما این کافی نبود و الهلال در خانه خود ( 3 – 0 ) پرسپولیس را در هم کوبید و راهی یک چهارم نهایی مسابقات 2015 شد . این آخرین بار بود که بازی تیمهای ایرانی و عربستانی فارغ از هیاهوی سیاست ، در خانه دو تیم برگزار شد .
0/5 ( 0 نظر )


نظر خودتان را ارسال کنید