معرفی بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران بانک ایرانی است، که به‌عنوان بازوی ارائهٔ خدمات مالی و بانکداری سازمان تأمین اجتماعی ایران فعالیت می‌کند. آسمونی در این بخش به معرفی بانک رفاه کارگران می پردازد.

معرفی بانک رفاه کارگران

بانک رفاه در سال ۱۳۳۸ تأسیس شد و بر اساس آمار سال ۱۳۹۷ این بانک مالک شبکه‌ای از ۱۰۳۵ شعبه بانک است و ۹۸۳۵ نفر در آن اشتغال دارند.بانک رفاه در یک نگاه مجموع دارایی‌های بانک رفاه در سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۱۷۹ هزار میلیارد ریال و در انتهای سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۴۵۸ هزار میلیارد ریال برآورد شده‌است.

تاریخچه بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران در اجرای  تبصره ماده ۳۹ قانون بودجه سال ۱۳۳۸ کشور و ماده ۳۸ سازمان بیمه های اجتماعی به منظور سرمایه گذاری و بهره برداری از وجوه بیمه کارگران با هدف کمک به تامین رفاه و ایجاد تسهیلات لازم برای رفع نیازمندیهای طبقه کارگر در تاریخ ۱۳۳۹/۵/۲۷ تشکیل و به ثبت رسید و عملیات خود را از ششم فروردین ۱۳۴۰ با افتتاح شعبه مرکزی در تهران و شعبه اصفهان آغاز کرد. سرمایه اولیه این بانک چهار صد میلیون ریال و از سوی سازمان تامین اجتماعی تامین شد. بانک رفاه یک بانک تجاری شناخته شده و با  پنجاه و هشت  سال تجربه در ارائه خدمات بانکی ، بهره مندی از ۹۸۳۵ نیروی انسانی و در اختیار داشتن ۱۰۳۵  شعبه فعال در سراسر کشور ، می کوشد از طریق ارائه مطلوب انواع خدمات بانکی ، رضایت عموم اقشار جامعه را تامین نماید.

این بانک با برخورداری از اعتماد مردم و توانمندی بالای سرمایه انسانی خود ، در اجرای سیاست های کلان اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش صادرات کالاهای غیر نفتی و تولیدات صنعتی و کشاورزی ، خدمات ارزشمندی را صادر کنندگان کشور ارائه می‌دهد. بانک رفاه از نظر بانک های معتبر بین المللی، یکی از خوشنام ترین بانک های تجاری محسوب می شود که با داشتن کارگزاران منتخب از بانک های تراز اول دنیا ، نیاز های مشتریان خود در عملیات بانکی بین المللی را مرتفع می سازد.

شعبه‌های بانک رفاه کارگران

بانک رفاه دارای ۱۰۳۵ شعبه در سراسر ایران است.شعبه مرکزی آن در تهران قرار دارد. تعداد کارکنان آن ۹۸۳۵ نفر است.

مسئولیت های اجتماعی بانک رفاه کارگران

بانک رفاه همواره نقش موثر و فعالی در ایفای مسئولیت های اجتماعی داشته و در ارتقای جایگاه اجتماعی بانک نزد افکار عمومی جامعه بسیار موفق عمل نموده است . کمک به مراکز پژوهشی و دانشگاهی ، مساعدت با انجمن های خیریه و عام المنفعه و ارائه خدمات و امکانات بانک به اقشار مختلف جامعه اعم از فرهنگیان ، پرستاران و . . . بخشی از توفیقات بانک در این خصوص است و در این خصوص می توان به مواردی همچون کمک مالی جهت آستانه حضرت معصومه (س) ، اهداء البسه زمستانی به آسایشگاه خیریه کهریزک ، حمایت مالی از بازیهای زنان مسلمان ، کمک به انجمن حمایت از بیماران کلیوی ، تالاسمی و سرطانی ، تجلیل از خبرنگاران جانباز ، تجلیل از هنرمندان صنایع دستی ، حمایت از طرح پلاک دارکردن بیماران دیابتی ، حمایت از برگزیدگان جشنواره کارآفرینی دانشگاه شریف ، توزیع بسته های فرهنگی در مدارس ، اهداء تجهیزات پزشکی و توانبخشی به آسایشگاه خیریه کهریزک ، تجلیل از ائمه جماعات و . . . اشاره کرد .

دفاتر مرکزی بانک رفاه کارگران

ساختمان‌های مرکزی بانک رفاه کارگران در تهران عبارتند از:

ساختمان شماره ۱- تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک، پلاک ۲۵۸۴ – تلفن : ۷۰- ۸۸۶۵۴۱۴۱ – کدپستی: ۱۴۳۵۶۹۴۸۳۱

ساختمان شماره ۲- تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان حجت الاسلام – شماره ۱۸۶ – تلفن : ۸۲۱۸۸۲۰۰ – کدپستی : ۱۹۹۱۷۵۶۷۸۳

ساختمان شماره ۳- تهران، بلوار کشاورز، روبروی بیمارستان پارس – تلفن : ۴۱۳۷۳۰۰۰

ساختمان شماره ۴- تهران، خیابان انقلاب، روبروی خیابان لاله زار، کوچه کریمی، پلاک ۹ – تلفن : ۲-۸۸۸۳۱۳۲۱ – کد پستی : ۱۵۸۱۸۳۳۴۱۳

ساختمان شماره ۵- تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان حکیم اعظم، پلاک ۱۷

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید