ماجرای واقعی سرگذشت ملکه کی ( سریال کره ای ) + عکس بازیگران

سریال ملکه کی ، یک سریال شبه تاریخی محصول شبکه MBC کره جنوبی است .
آسمونی سرگذشت واقعی این ملکه و تصاویر آنها را گرداوری کرده که در ادامه می بینید . داستان این سریال توسط جانگ یونگ چول (Jang Yeong Chul) نویسنده معروف کره‌ای نوشته شده است.

سریال ملکه کی-empress ki

سریال ملکه کی-empress ki

داستان سریال ملکه کی :

داستان سریال حول زندگی کی سونگ نیانگ (ملکه کی) که یک زن اهل گوریو هست می‌گذرد. این سریال وقایع تاریخی و زندگی وی را از کودکی و سختی‌ها تا ازدواج با امپراتور طغون تیمور از سلسله یوآن چین به تصویر می‌کشد.
کی سونگ نیانگ اولین عشقش را با پادشاه گوریو، وانگ یو تجربه می‌کند سپس جهت گرفتن انتقام وارد قصر و سیستم حکومتی سلسله یوآن می‌گردد ، او در ابتدای ازدواج با طغون تیمور به او میلی نشان نمی دهد لاکن در انتها عاشق حقیقی او می گردد و صاحب فرزندی به نام آیوشیریدارا می شوند و در نهایت تمامی رقیبانش را مغلوب کرده و فاتح امپراطوری یوآن چین می‌گردد.

پیشینه تاریخی و واقعی داستان سریال ملکه کی :

امپراتریس کی متولد سال ۱۳۱۵ تا ۱۳۷۰ میلادی می‌باشد. او در سلسله مغولی یو آن چین با نام اولجی خاتون (Öljei Khutugh) شناخته می‌شود. او صیغه سلطنتی Toghun Temür (امپراتور هویزونگ) و مادر Biligtü Khan (آیوشیریدارا) نیز هست.

اولجی خاتون یک نام مغولی بود که توسط دربار سلسله یوآن به او عطا شد. او در خاندان Gi Ja-o در منطقه Haengju که جزو خاک امپراطوری گوریو در کره به حساب می‌آمد متولد شد. او یک برادر به نام Gi Cheol نیز داشت.

اولجی خاتون ابتدا صیغه امپراتور هویزونگ بود اما وقتی پسرش آیوشیریدارا (Ayurshiridara) متولد شد او توانست جایگاهش را در دربار محکم کند. پس از برکنار شدن ملکه Tanashiri در سال ۱۳۴۰ امپراتور هویزونگ سعی کرد اولجی خاتون را به مقام ملکه منصوب کند. سرانجام پسرش آیوشیریدارا در سال ۱۳۵۳ به ولیعهدی رسید.

در سال ۱۳۵۶ پادشاه گوریو Gongmin (گنگ مین شاه گوریو) در طی یک کودتا خاندان کی را قتل‌عام نمود. اولجی خاتون نیز ارتشی به فرماندهی Tash Temür محیا ساخت و به سوی گوریو فرستاد. اما این ارتش در نزدیکی رودخانه پالو شکست سنگینی از ارتش گوریو متحمل شد.

در سال ۱۳۶۴ دربار سلسله یوآن درگیر منازعات داخلی بر سر ولیعهدی آیوشیرادارا شد. سرانجام رهبر شورشیان بالاد تیمور (Bolud Temür) موفق شد پایتخت را اشغال کند. در طی این نزاع ولیعهد فرار کرد اما اولجی خاتون به دست شورشیان اسیر شد.

با مرگ بالاد تیمور شورشیان چینی در سال ۱۳۶۸ از رود زرد گذشتند و پایتخت را اشغال کردند. با نابودی سلسله یو آن در تاریخ ۱۳۶۸ اولجی خاتون به مناطق شمالی یینگچان (Yingchang) فرار کرد و در همان‌جا ناپدید شد. مورخین سال‌های مرگش را بین ۱۳۶۹–۱۳۷۰ تخمین زده‌اند.

بازیگران سریال ملکه کی :

ها جی وان در نقش کی سونگ نیانک (در آینده ملکه کی)

جو جین مو در نقش وانگ یو (ولیعهد و پادشاه گوریو)

جی چانگ ووک در نقش امپراتور سلسله یوآن هویزونگ (طغون خان)

بیک جین هی در نقش ملکه داناشیری

کیم جی هان در نقش توقاتوا

سریال ملکه کی توانست در جشنواره‌های مختلف جوایز زیادی دریافت کند :

ها جی وان: برنده جایزه بزرگ جشنواره
نامزد بهترین سریال تاریخی درام سال
جو جین مو: نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
جی چانگ ووک: برنده بهترین بازیگر نقش مرد
ها جی وان: برنده بهترین بازیگر محبوب زن
ها جی وان: برنده جایزه PD
نویسندگان سریال: جانگ یونگ چول و جانگ کیونگ سون برنده بهترین نویسندگان سال

سریال کره ای ” عاشقان ماه “ را هم ببینید 

0/5 ( 0 نظر )


منبع : سریال ها آسمونی

نظر خودتان را ارسال کنید