دستور پخت آش آلو، ترش و خوشمزه

آسمونی، با رسیدن به فصل پاییز و زمستان، غذاهای گرم و دلچسبی مانند انواع آش‌ها طرفداران زیادی پیدا می کند. همراه آسمونی باشید تا با طرز تهیه آش آلو آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه آش آلو

برنجیک پیمانه ( حدود 200 گرم)
لپهنصف پیمانه ( 75 گرم)
سبزی (تره – جعفری- نعناع- گشنیز)700 گرم
روغنبه مقدار لازم
گوشت چرخ کرده (یا مرغ نسبتا کوچک)400 گرم
آلو250 گرم
پیاز2 تا 3 عدد
نمک و فلفلبه مقدار لازم
آش آلو

آش آلو

 طرز تهیه آش آلو

پیاز را خرد میکنیم، دو، سه قاشق از روغن را کنار می گذاریم و پیاز خرده کرده را با بقیه روغن به حدی سرخ می کنیم که طلایی شود سپس  5-6 لیوان آب میریزیم و لپه را تمیز می نماییم و به آن اضافه می کنیم و می گذاریم لپه نیم پز شود. در صورت مصرف مرغ باید آنرا به دقت تمیز کرد و داخل آش انداخت تا مرغ نیز بپزد، بعد برنج را می ریزیم، بعد از پخته شدن برنج، سبزی را خرد میکنیم و به آش اضافه می نماییم و استخوان‌های مرغ را میکشیم و به هم میزنیم تا آش کاملا جا بیفتد، آنگاه آلو‌های بدون هسته‌ را اضافه می کنیم و به اندازه کافی نمک و فلفل میزنیم و در صورتیکه که آش زیاد ترش شود، کمی شکر به آن اضافه می کنیم. اگر می خواهید از گوشت استفاده کنید، آنرا کوفته ریزه می کنیم و موقع ریختن برنج، گوشت کوفته شده را نیز در آش میریزیم.

آش را در ظرف میریزیم و با بقیه روغن و کمی نعناع خشک، نعناع داغ درست می کنیم و روی آش میدهیم. در صورتی که آلوی خشک مصرف کردیم، آلو را دو تا سه ساعت خیس می نماییم و وقتی برنج کمی پخته شد، داخل آش میریزیم.

آسمونی

0/5 ( 0 نظر )


نیازمندی های مرتبط

لطفاً هنگام تماس اعلام نمایید که در آسمونی شماره تلفن را دیده اید

نظر خودتان را ارسال کنید